Paweł Janas

Synonimy:
Janas,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Paweł Janas (409)

 • Legia. Paweł Janas dla Interii: Vuković z Borucem powinni porozmawiać

  Legia. Paweł Janas dla Interii: Vuković z Borucem powinni porozmawiać

  - Uważam, że pozyskanie do Legii Artura Boruca byłoby dobrym ruchem. Nie sądzę, żeby Boruc "rozwalił" szatnię. Wręcz przeciwnie, wzmocni ją. Na pewno Vuković musiałby jednak z nim wcześniej porozmawiać - mówi w rozmowie z Interią były selekcjoner reprezentacji Polski, były trener i obrońca Legii Warszawa Paweł Janas.
 • Piłkarskie legendy Orłów. Paweł Janas - sylwetka

  Piłkarskie legendy Orłów. Paweł Janas - sylwetka

  Zapalony myśliwy. Na boisku jednak nie polował na kości rywali, a i tak był zaporą nie do przejścia. W historii polskiego futbolu zapisał się tym, że jako pierwszy wystąpił na mundialu jako piłkarz i selekcjoner "Biało-Czerwonych". Z cyklu "Piłkarskie legendy Orłów" przedstawiamy sylwetkę Pawła Janasa.
 • Ligue 1. Nie żyje Jean Claude Hamel, wieloletni prezes Auxerre

  Ligue 1. Nie żyje Jean Claude Hamel, wieloletni prezes Auxerre

  W wieku 90 lat zmarł Jean Claude Hamel, prezes Auxerre w latach 1963 – 2009. Pod jego ręką niewielki klub z francuskiej prowincji przeszedł drogę z ligi okręgowej do 1 ligi i wdarł się na europejskie salony. Przy dużym udziale Polaków.
 • Euro 2020 przełożone na 2021. ​Paweł Janas: Grudniowy termin na Euro był złym pomysłem

  Euro 2020 przełożone na 2021. ​Paweł Janas: Grudniowy termin na Euro był złym pomysłem

  Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, Paweł Janas, z aprobatą odniósł się do decyzji UEFA przenoszącej finały ME na przyszły rok. Nadal sceptyczny pozostaje jednak wobec projektu rozegrania turnieju w 12 krajach.
 • Atromitos - Legia. Paweł Janas: Myślę, że Legia "odpali"

  Atromitos - Legia. Paweł Janas: Myślę, że Legia "odpali"

  Już w środę dowiemy się, czy polska klubowa piłka jest w stanie dobrnąć chociażby do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. Nasz jedyny przedstawiciel w europejskich pucharach Legia Warszawa w rewanżowym meczu zmierzy się w Atenach z Atromitosem. W pierwszym spotkaniu przy Łazienkowskiej padł remis 0-0. O szansach Legii, trenerze Vukoviciu i polskiej lidze rozmawiamy z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski i byłym szkoleniowcem Legii Pawłem Janasem.
 • Kolejne tablice wybitnych piłkarzy i trenerów w Alei Gwiazd na PGE Narodowym

  Kolejne tablice wybitnych piłkarzy i trenerów w Alei Gwiazd na PGE Narodowym

  Wybitni polscy piłkarze i trenerzy: Jacek Gmoch, Antoni Piechniczek, Lucjan Brychczy, Paweł Janas, Józef Młynarczyk, Stefan Majewski i pośmiertnie Wacław Kuchar znaleźli się w Alei Gwiazd na PGE Narodowym w Warszawie. Odsłonięto także tablicę z okazji stulecia PZPN.
 • Polska na mundialu w Niemczech w 2006 roku

  Polska na mundialu w Niemczech w 2006 roku

  Po udanych kwalifikacjach i wylosowaniu całkiem niezłej grupy w finałach rosła wiara, że "Biało-Czerwoni" odegrają większą rolę na boiskach w Niemczech niż cztery lata wcześniej w dalekiej Azji. Skończyło się jednak identycznie: po porażkach w meczu otwarcia i meczu o wszystko pozostał nam jedynie mecz o honor.
 • Mundial 2018. Paweł Janas o powołaniach na mistrzostwa świata

  Mundial 2018. Paweł Janas o powołaniach na mistrzostwa świata

  Były selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janas podkreślił, że dziewięciu piłkarzy, których Adam Nawałka skreśli z kadry i nie zabierze na mistrzostwa świata, nie może mieć żalu do trenera. On sam sprawił sporą niespodziankę, ogłaszając zaskakujący skład na mundial w 2006 roku.
 • Reprezentacja Polski. Zbigniew Boniek uhonorował brązowych medalistów MŚ 1982

  To był wyjątkowy wieczór, na którym działy się rzeczy niemal nadprzyrodzone. Selekcjoner Antoni Piechniczek jest człowiekiem dużej klasy i intelektu, ale kto się mógł spodziewać tego, co dokonał na uroczystości 35-lecia zdobycia brązowego medalu MŚ w Hiszpanii, jaką w Sopocie zorganizował swym kolegom z boiska Zbigniew Boniek.
 • Artur Boruc: Szedłem z siatką piwa, aż tu nagle...

  Artur Boruc: Szedłem z siatką piwa, aż tu nagle...

  Artur Boruc z nostalgią wspomina piękny okres w reprezentacyjnej karierze, którą oficjalnie zakończy w najbliższy piątek, rozgrywając 44. minuty w towarzyskim meczu z Urugwajem na PGE Narodowym. W swojej bogatej karierze Boruc miał wzloty i upadki, ale nigdy nie zapomni mistrzostw świata w 2006 roku, na których nieoczekiwanie był bramkarzem numer jeden.

Filmy - Paweł Janas (3)