InteriaTV - Paweł Graś

Synonimy:
Graś Paweł,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Paweł Graś (27)

 • Paweł Graś: Składam mandat, przestaję być ministrem. Sekretarz? To zależy od Kopacz

  „Jestem bardzo dumny z tego, że premier postanowił, że będę mu potrzebny. Będę w Brukseli doradcą Donalda Tuska” ” – mówi Paweł Graś w Kontrwywiadzie RMF FM. „Niestety po tych kilkunastu latach będę musiał pożegnać się z mandatem parlamentarzysty. Będę musiał także pożegnać się z funkcją w kancelarii premiera. Zgodnie z ustaleniami, które z panią premier poczyniliśmy, kiedy uzna za konieczne, to natychmiast składam rezygnację” - zapewnia. „Coś tam w sercu gra” – zdradza Graś, pytany o funkcję sekretarza generalnego PO. „Od pani premier będzie zależała decyzja, czy zmiana na tym stanowisku jest konieczna i kiedy ona nastąpi”.
 • Graś: Nowak powinien poczekać ze składaniem mandatu posła

  O to, kiedy Sławomir Nowak złoży mandat poselski, trzeba pytać Sławomira Nowaka. Uważam, że to jest jego decyzja. Ja specjalnie bym go nie naciskał. Rozumiem, że jest w trudnej sytuacji - mówi sekretarz generalny PO Paweł Graś.
 • Graś: Schetyna przydałby się w Moskwie, ale ambasadorem nie zostanie

  "Te wybory pokazały, że każdy głos się liczy. Podobnie może być w wyborach parlamentarnych. Stąd apel do Grzegorza Schetyny i jemu podobnych, żeby następnym razem takie słowa przemyśleć" - mówi Paweł Graś o byłym marszałku Sejmu, który przed wyborami skrytykował m.in. wpisanie na listy PO Michała Kamińskiego - byłego polityka PiS. Gość Kontrwywiadu RMF FM określa słowa Schetyny, jako "nieroztropne" i twierdzi, że "następnym razem należy się zastanowić - zanim się coś powie". "Od wszystkich w PO oczekujemy jedności" - tłumaczy. Paweł Graś dementuje pogłoski o propozycji dla polityka PO. "Grzegorz Schetyna nie będzie ambasadorem w Moskwie, ani - z tego co mi wiadomo - w żadnym innym kraju" - tłumaczy. "Choć moim zdaniem, świetnie by się nadawał" - dodaje.
 • Graś: Drogi spot? Krótkie terminy, prawa autorskie. Unia płaci. Unia wymaga

  Spot 'Hey Jude' robi wrażenie. To nasze dzieje przez ostatnie 10 lat pokazane w pigułce. Nie dziwię się, że minister Bieńkowskiej się podobało - mówi Paweł Graś w Kontrwywiadzie RMF FM. Wysokie koszty produkcji spotu? - To prawa autorskie do każdego niemal kadru, krótki termin realizacji a także koszt innych wersji filmu, nakręconych zanim powstała ta ostateczna - wyjaśnia. "Hey Jude" - to piosenka symbol, taka która wszystkim się w sercu kołacze" - tłumaczy wybór akurat tego utworu. - Wszystko zagrało tak jak trzeba" - dodaje. Gość RMF FM tłumaczy że to nie PO się promuje, ale "taki ten rok jest - bogaty w rocznice. - To Unia wymaga, żeby społeczeństwu pokazywać korzyści płynące z UE. Unia od nas tego wymaga i unia za to płaci - dodaje.
 • Graś: Nie byłem ideałem. Zmiana rzecznika była potrzebna

  Nie byłem rzecznikiem idealnym. Dużo lepszym rzecznikiem będzie minister Kidawa-Błońska. Jest wiele do poprawy i wiele do zrobienia. Zmiana na stanowisku rzecznika była potrzebna - przekonuje Paweł Graś w Kontrwywiadzie RMF FM. Kidawa to nowa, piękniejsza twarz rządu? - Kidawa jest piękną kobietą. Wszyscy to widzą - tłumaczy gość RMF FM. Paweł Graś zdradza, iż mimo zmian, pozostanie w Kancelarii Premiera. - Przygotowujemy dla mnie nowy zakres obowiązków, będę zajmował się m.in. kontaktami z parlamentem - wyjaśnia. - Tusk jest dobrym szefem, co nie znaczy, że łagodnym. To bardzo dobry, bardzo odpowiedzialny premier. Właściwy człowiek na właściwym miejscu - dodaje.
 • Graś: Premier spotkał się z szefem MSW. Nie widzi powodów do dymisji

  MSZ wystosowało notę dyplomatyczną, wyraziło ubolewanie w związku z incydentami z 11 listopada. Zobaczymy, jaka będzie reakcja Rosjan - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik rządu Paweł Graś. Ujawnia, że późnym wieczorem szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz spotkał się z Donaldem Tuskiem i zdał sprawozdanie z działania policji. - Premier przeanalizował działania policji i nie widzi powodów do odwoływania szefa MSW - podkreśla Graś.
 • Graś: Referendum w Warszawie to żółta kartka dla PO

  Hania da się lubić. Nie trzeba jej odwoływać. Odwołanie prezydent stolicy przysporzy kłopotów jedynie warszawiakom. Najbardziej komfortowe dla mieszkańców stolicy będzie pozostawienie na stanowisku Hanny Gronkiewicz-Waltz - przekonuje Paweł Graś, gość Kontrwywiadu RMF FM. - Referendum w Warszawie to żółta kartka dla PO i to dotarło już do naszej świadomości - podkreśla i dodaje: - Wyciągnęliśmy wnioski. Chcemy odwrócić zły trend.
 • Graś zapowiada rekonstrukcję rządu

  Rekonstrukcja rządu i jej kształt nie będzie zabiegiem PR-owym ani efektem wymuszenia opozycji czy dziennikarzy. Premier przeprowadzi rzetelną analizę dokonań wszystkich resortów. Na tej podstawie podejmie decyzję odnośnie zmian w rządzie. Rekonstrukcja będzie dokładnie w połowie kadencji - zapowiada rzecznik rządu Paweł Graś w Kontrwywiadzie RMF FM. - Dziś wiedzę o ewentualnych zmianach posiada wyłącznie premier - zastrzega.
 • Graś: To dobry czas na rozmowy o odświeżeniu partii

  To dobry czas na rozmowę o modelu funkcjonowania PO i o tym, jak partia powinna w najbliższym czasie wyglądać. To dobry czas na rozmowy o odświeżeniu partii - mówi Paweł Graś w Kontrwywiadzie RMF FM. - Czwartkowy zarząd PO poświęcony będzie kalendarzowi wyborczemu, ale także temu, co działo się wokół związków partnerskich. Nie jest najważniejszym problemem to, co się stanie lub nie stanie z Gowinem. Po zarządzie ważny będzie sygnał, że kończy się czas, kiedy PO zajmuje się własnymi problemami - zapowiada.
 • Graś: Unijny budżet dobry dla rolników. Opozycja szuka dziury w całym

  "Ze współczuciem patrzę, jak opozycja próbuje na siłę znaleźć dziurę w całym. Widać, że sukces Polaków w unijnych negocjacjach budżetowych ją zaskoczył" - mówi w Przesłuchaniu w RMF FM rzecznik rządu Paweł Graś. Pytany o doniesienia ws. rozbieżności między danymi NPW i komisji Millera na temat uderzenia Tu-154M w brzozę w Smoleńsku, odpowiada: "Nie ma potrzeby wznawiania prac komisji. Przyczyną katastrofy nie było zderzenie z brzozą, ale zejście tupolewa poniżej pułapu minimum".