Fakty - Paweł Adamowicz

Synonimy:
Adamowicz Paweł,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Paweł Adamowicz (13)

 • "Gdańsk wie, kogo stracił"

  "Gdańsk wie, kogo stracił"

  W poniedziałek po południu w szpitalu zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Na wieść o jego śmierci popłynęły kondolencje z kraju i świata. "Byłeś zawsze tam, gdzie trzeba było pokazać dobrą i odważną twarz i stanąć przeciwko złu" – mówił o tragicznie zmarłym Donald Tusk.
 • Paweł Adamowicz: Gdańsk i gdańszczanie zostali obrażeni demonstracją ONR

  Paweł Adamowicz: Gdańsk i gdańszczanie zostali obrażeni demonstracją ONR

  Wczoraj Gdańsk i gdańszczanie zostali obrażeni przez ludzi, którzy ideały wolności i solidarności postanowili wykorzystać w sposób wyjątkowo obrzydliwy - oświadczył prezydent Gdańska w związku z sobotnim przemarszem działaczy ONR ulicami śródmieścia.
 • Prezydent Gdańska buntuje się przeciwko ustawie PiS

  Prezydent Gdańska buntuje się przeciwko ustawie PiS

  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zapowiedział na czwartkowej sesji Rady Miasta, że nie będzie podejmował działań w sprawie dekomunizacji nazw sześciu gdańskich ulic. Tzw. ustawa dekomunizacyjna przewiduje, że samorządy mają czas na dokonanie zmian nazw do 2 września.
 • Sprawa prezydenta Gdańska wraca na wokandę

  Sprawa prezydenta Gdańska wraca na wokandę

  Sprawa nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z lat 2010-2012 będzie ponownie rozpatrzona przez sąd niższej instancji - orzekł w czwartek Sąd Okręgowy w Gdańsku.
 • ​Fortuna prezydenta Gdańska pod lupą

  ​Fortuna prezydenta Gdańska pod lupą

  Zarówno poniedziałkowy "Fakt", jak i tygodnik "W Sieci" zajmują się niejasnościami wokół majątku prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
 • ​Prezydent Gdańska krytykuje nowy pomysł ministra Glińskiego

  ​Prezydent Gdańska krytykuje nowy pomysł ministra Glińskiego

  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaapelował do ministra kultury o rezygnację z pomysłu połączenia gdańskich placówek - Muzeum II Wojny Światowej oraz Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Adamowicz przypomniał, że teren, na którym powstaje pierwsza placówka był darem miasta.
 • Adamowicz: W oświadczeniu majątkowym pomyliłem się kilka razy

  Adamowicz: W oświadczeniu majątkowym pomyliłem się kilka razy

  Prezydent Gdańska przyznał, że "przy wypełnianiu oświadczenia majątkowego popełnił kilka pomyłek". Prokuratura w Poznaniu otrzymała dziś zawiadomienie CBA o możliwości popełnienia przez Pawła Adamowicza przestępstwa w związku z jego oświadczeniami majątkowymi.
 • Prezydent Gdańska: Przedwczesne są informacje o mojej śmierci

  Prezydent Gdańska: Przedwczesne są informacje o mojej śmierci

  "Przedwczesne są informacje o mojej śmierci. Żyję, mam się bardzo dobrze" - powiedział reporterowi RMF FM prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Dziś pierwszy raz publicznie odniósł się do zarzutów CBA, związanych z oświadczeniami majątkowymi. Skrytykował też ustawę o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.
 • "GPC": Gdańsk po rosyjsku

  "GPC": Gdańsk po rosyjsku

  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w wywiadzie dla "Rossijskiej Gaziety", oficjalnego dziennika rządu Federacji Rosyjskiej, zapowiedział wprowadzenie rosyjskich napisów informacyjnych na ulice miasta - informuje "Gazeta Polska Codziennie".
 • Adamowicz o zarzutach Macierewicza: Po prostu paranoja

  Adamowicz o zarzutach Macierewicza: Po prostu paranoja

  "To jest paranoja" - tak prezydent Gdańska Paweł Adamowicz skomentował wypowiedź Antoniego Macierewicza (PiS) o systemie mafijnym, który chronił prezesa Amber Gold Marcina P.

Filmy - Paweł Adamowicz (9)

 • Kto po Pawle Adamowiczu?

  Antoni Pawlak, wieloletni rzecznik prasowy zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza wskazuje kto powinien przejąć do końca kadencji obowiązki prezydenta Gdańska.
 • Pawlak: Adamowicz wyprowadził Gdańsk na europejską metropolię

  Antoni Pawlak, wieloletni rzecznik prasowy zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza wspomina go w Porannej Rozmowie w RMF FM.
 • Pawlak o Adamowiczu: Wielki wizjoner. Nieśmiały i niezwykle ciepły

  "Myślę, że zapamiętam go głównie jako wielkiego wizjonera, który tą wizją kierując się prowadził Gdańsk. Wyprowadził go z dosyć prowincjonalnego miasta na prawdziwą europejską metropolię" - tak o Pawle Adamowiczu, zmarłym prezydencie Gdańska mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Antoni Pawlak, przyjaciel, jego wieloletni rzecznik. "Był wyjątkowo nieśmiały, a potrafił przemawiać do tłumów. To mi strasznie imponowało. Zawsze to podziwiałem i nigdy nie byłem w stanie tego zrozumieć, jak można potrafić się aż tak przełamać" - wspominał gość Roberta Mazurka. Był gigantyczny tłum, widziałem w tym tłumie i ludzi z PiS-u, i co mnie najbardziej zaskoczyło, młodych ludzi z szalikami Lechii Gdańsk. To jest krzepiące, że tylu ludzi przyszło zamanifestować swoje uczucia. Zresztą fantastyczną rzeczą jest też to, że od chwili ogłoszenia śmierci na schodach głównych Urzędu Miejskiego pojawiły się setki zniczy. Ludzie przychodzili sami z siebie, żeby je tam zapalić - mówił Pawlak. Gość Porannej rozmowy w RMF FM skomentował też pomysł, by Aleksandra Dulkiewicz została następczynią zmarłego Adamowicza. To by było najsensowniejsze. Zwłaszcza, że Ola Dulkiewicz jest młodą, ale bardzo prężną, bardzo mądrą kobietą. Znam ją od bardzo wielu lat. Zaczynała od asystentki prezydenta Adamowicza. Wchodziła w funkcję nie nagle, tylko szczebel po szczeblu zapoznawała się z miastem, to jest fajny rodzaj kariery - uważa Pawlak.
 • O. Tasiemski o Adamowiczu: Poprosił mnie bym odprawił mszę dla strajkujących

  W popołudniowej rozmowie RMF FM ojciec Tasiemski wspomina swoje spotkania z prezydentem Pawłem Adamowiczem i zastanawia się nad sensem jego śmierci i jej konsekwencjami.
 • Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

  Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, raniony nożem podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zmarł w szpitalu. Miał 53 lata.
 • „To był barbarzyński atak”. Rzeczniczka prezydenta Gdańska prosi o modlitwę za P. Adamowicza

  Gdańsk. - Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz jest operowany, nie wiadomo, jak długo potrwa operacja, wszyscy czekamy na jej rezultat – poinformowała rzecznik prasowa prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek. - Wszystkie osoby wierzące proszę oczywiście o modlitwę za prezydenta. Wiemy, że takie modlitwy się odbywają. Wiemy, też, że jutro część osób będzie oddawała krew. To był barbarzyński atak i dla nas wszystkich to jest niezmiernie trudna sytuacja – dodała Skorupka-Kaczmarek. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany ostrym przedmiotem podczas „Światełka do Nieba”. Polityk trafił do szpitala, gdzie jest operowany. Napastnik został zatrzymany na miejscu. Sprawca ataku został zidentyfikowany jako 27-letni mieszkaniec Gdańska, który był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu.
 • Paweł Adamowicz po raz szósty wybrany na prezydenta Gdańska

  Paweł Adamowicz został ponownie wybrany na prezydenta Gdańska. Pokonał w drugiej turze wyborów kandydata Zjednoczonej Prawicy Kacpra Płażyńskiego. - Niewiele osób stawiało na mnie. Ludzie instynktownie wybierają właśnie taką Polskę otwartą i uśmiechniętą. Taką Polskę, która szuka porozumienia i dialogu, która nie dzieli na lepszy i gorszy sort, a więc Polskę pluralistyczną - powiedział Adamowicz po ogłoszeniu wyników. Na Adamowicza zagłosowały 129 tys. 683 osoby (64,80 proc. głosów). Na jego przeciwnika swoje głosy oddały 70 tys. 432 osoby (35,20 proc.). (TVN24/x-news)
 • P. Adamowicz przed K. Płażyńskim, J. Wałęsa poza drugą turą

  Według sondaży pierwsze miejsce w wyścigu o fotel prezydenta Gdańska zajął starający się o reelekcję Paweł Adamowicz, który startował w barwach własnego komitetu Wszystko dla Gdańska. Do drugiej tury przeszedł także kandydat Prawa i Sprawiedliwości Kacper Płażyński. Jeśli wyniki te znajdą pokrycie w oficjalnych wynikach wyborów, to ci dwaj kandydaci zmierzą się w drugiej turze. (TVN24/x-news)
 • Wojsko będzie na Westerplatte 1 września. "Udało się pogodzić różne tradycje"

  Wojsko będzie uczestniczyć 1 września w uroczystości na Westerplatte, Apel Pamięci zostanie odczytany przez oficera Marynarki Wojennej – poinformował prezydent Gdańska Paweł Adamowicz po spotkaniu z przedstawicielami wojska i MON, do którego doszło w gdańskim magistracie. Harcerze odczytają własne przesłanie przypominające nazwiska harcerzy poległych w czasie wojny, a Apel Pamięci odczyta oficer Wojska Polskiego. – W ten sposób zostały pogodzone różne tradycje – ocenił Adamowicz. Szef MON Mariusz Błaszczak potwierdził, że wojsko 1 września będzie obecne na Westerplatte. (TVN24/x-news)