paulson

Artykuły - Paulson (31)

 • Złoto - jedyna bezpieczna waluta

  Złoto - jedyna bezpieczna waluta

  1 czerwca 2010 roku cena złota powróciła powyżej rekordowych poziomów z roku 2009. Kruszec kupują drobni inwestorzy oraz fundusze, które kilkanaście miesięcy temu zarabiały, gdy wszyscy dookoła tracili pieniądze. Złoto nie jest już tylko metalem szlachetnym. To jedyna waluta, której wartości nie kontrolują banki centralne.
 • Przekręt Goldman Sachs - owoc chorego systemu

  Przekręt Goldman Sachs - owoc chorego systemu

  16 kwietnia 2010 roku amerykański regulator oskarżył bank Goldman Sachs o niedopełnienie obowiązków informacyjnych wobec klientów. Prawdziwy problem jest znacznie szerszy: rynek kredytów zachęcał wszystkich jego uczestników do przymykania oka na niewygodne fakty i grę, której zasady rozumieli tylko nieliczni.
 • Jak Goldman wciskał CDO

  Jak Goldman wciskał CDO

  Akt oskarżenia opisuje proceder jako sprzedaż CDO - instrumentów finansowych opartych na pożyczkach hipotecznych.
 • Amerykańskie plany w centrum uwagi

  Amerykańskie plany w centrum uwagi

  Amerykańskie plany ratunkowe wciąż w centrum uwagi. Najprawdopodobniej ograniczy się on do informacji o sposobie wykorzystania pozostałych 350 mld dolarów z planu Paulson'a.
 • Paulson chce tańszego kredytu

  Podczas gdy prezydent elekt przedstawiał skład swojej ekipy gospodarczej, urzędujący jeszcze sekretarz skarbu, Henry Paulson pobudzał wyobraźnie inwestorów nowymi detalami dotyczącymi wykorzystania pieniędzy przyznanych przez amerykański kongres.
 • Paulson rezygnuje z działania

  Sekretarz Skarbu H.Paulson stwierdził wczoraj, że po rozdysponowaniu prawie połowy środków z puli 700 mld USD nie będzie wnioskował o dalsze transze i pozostawi pieniądze do dyspozycji administracji Baracka Obamy.
 • Motoryzacja może upaść?

  Amerykański minister skarbu Henry Paulson wypowiedział się przeciw wykorzystaniu na ratowanie bankrutujących koncernów samochodowych funduszy z pakietu 700 miliardów dolarów na pomoc dla sektora finansowego.
 • Koniec aut made in USA?

  Koniec aut made in USA?

  Sekretarz Skarbu USA Henry Paulson zaapelował do Kongresu, aby znalazł fundusze na uratowanie amerykańskich koncernów motoryzacyjnych przed bankructwem.
 • Pomysły Paulson'a rozczarowały

  Światowe giełdy kontynuują spadki. Wczorajsza sesja za Oceanem zakończyła się na sporych minusach - Dow Jones stracił 4,7%, a S&P 500 zniżkował o ponad 5%.
 • Wielka kasa dla "wielkiej trójki"?

  Wielka kasa dla "wielkiej trójki"?

  Amerykański minister skarbu Henry Paulson wypowiedział się przeciw wykorzystaniu funduszy z uchwalonego przez Kongres pakietu pomocy dla sektora finansowego, wartości 700 miliardów dolarów, na ratowanie zagrożonych bankructwem koncernów samochodowych.