wydarzenia - Patryk Jaki

Artykuły - Patryk Jaki (20)

 • Jaki: Żądanie mojej dymisji jest absurdalne i bezzasadne

  Jaki: Żądanie mojej dymisji jest absurdalne i bezzasadne

  Żądanie ode mnie dymisji jest absurdalne i bezzasadne - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, odnosząc się do apelu PO-KO o m.in. jego dymisję w związku z poniedziałkową publikacją "Gazety Wyborczej". " Dodał, że zarzuty opozycji są kłamstwem.
 • ​Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki ujawnili swój majątek

  ​Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki ujawnili swój majątek

  Rafał Trzaskowski dysponuje większym majątkiem niż Patryk Jaki, ale to Jaki więcej zarobił w 2017 roku - wynika z oświadczeń majątkowych dwóch najważniejszych kandydatów na prezydenta Warszawy.
 • Patryk Jaki: Ustawa reprywatyzacyjna zwrócona do Ministerstwa Sprawiedliwości

  Patryk Jaki: Ustawa reprywatyzacyjna zwrócona do Ministerstwa Sprawiedliwości

  ​Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zwróciła do Ministerstwa Sprawiedliwości projekt ustawy reprywatyzacyjnej z prośbą o dodatkowe analizy. Szanuję tę decyzję, szanuję hierarchię w państwie - podkreślił wiceszef MS Patryk Jaki.
 • Patryk Jaki oskarża rodzinę Waltzów. Pokazuje nowe dokumenty

  Patryk Jaki oskarża rodzinę Waltzów. Pokazuje nowe dokumenty

  Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Partyk Jaki zarzucił, że Roman Kępski nabył kamienicę przy Noakowskiego 16, mając świadomość fałszerstwa. Andrzej Waltz, mąż prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, odziedziczył udziały w kamienicy po zmarłej ciotce, żonie Kępskiego.
 • Gronkiewicz-Waltz: Kompetentny przewodniczący wyłączyłby jawność. Jaki tego nie zrobił

  Gronkiewicz-Waltz: Kompetentny przewodniczący wyłączyłby jawność. Jaki tego nie zrobił

  Gdyby na rozprawie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji ujawniono dane wrażliwe, kompetentny przewodniczący wyłączyłby jawność albo uchylił pytanie; Patryk Jaki nie zrobił ani jednego, ani drugiego - stwierdziła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
 • "DGP": Spór o SN. Wiceminister o nieistniejącej statystyce?

  "DGP": Spór o SN. Wiceminister o nieistniejącej statystyce?

  Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki przekonując, że Sąd Najwyższy jest dziś "maszynką do umarzania" przytacza nieistniejące statystyki – donosi "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji wezwie Hannę Gronkiewicz-Waltz

  Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji wezwie Hannę Gronkiewicz-Waltz

  Nieruchomości przy ul. Twardej 8 i Twardej 10 - to pierwsze, którymi zajmie się komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji; komisja wezwie m.in. Hannę Gronkiewicz-Waltz - poinformował w poniedziałek szef komisji Patryk Jaki.
 • Patryk Jaki: Krzyk, buczenie i wyjście z sali pokazują kulturę sędziów

  Patryk Jaki: Krzyk, buczenie i wyjście z sali pokazują kulturę sędziów

  "Krzyk, buczenie i wyjście z sali pokazują kulturę sędziów" - napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Skomentował w ten sposób zakłócanie wystąpień przedstawicieli MS i Kancelarii Prezydenta przez uczestników Kongresu Prawników Polskich w Katowicach.
 • Jaki: Skończyć z "hurtowniami" komorniczymi i patologią

  Jaki: Skończyć z "hurtowniami" komorniczymi i patologią

  – Wiemy, z jakimi patologiami mamy do czynienia, dlatego napisaliśmy pierwszą od 20 lat ustawę o działalności komorników. Nie będzie można już zająć mienia innego niż dłużnika. Skończymy także z "hurtowniami" komorniczymi – deklarował w programie "Minęła dwudziesta" w TVP Info Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.
 • Będą kary za używanie sformułowania "polskie obozy śmierci"?

  Będą kary za używanie sformułowania "polskie obozy śmierci"?

  Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawi w poniedziałek projekt przewidujący możliwość karania za stosowanie sformułowania "polskie obozy śmierci".

Filmy - Patryk Jaki (15)

 • Jaki w "Gościu Wydarzeń": Fundusz Odbudowy to jeden z najważniejszych sporów ustrojowych

  - Problem dzisiaj jest dużo głębszy. Jesteśmy przeciwni, ponieważ te decyzje oddają dużą część kompetencji unijnym urzędnikom, którzy jak widzieliśmy w przeszłości mają duże problemy z obiektywną oceną tego, co dzieje się w Polsce - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" Patryk Jaki, europoseł Solidarnej Polski. My nie oddajemy suwerenności - skomentował eurodeputowany Bogusław Liberadzki z Lewicy. Prowadzący program Bogdan Rymanowski zapytał Patryka Jakiego o sceny z sali sejmowej, gdy marszałkowie Sejmu nie dopuszczali Zbigniewa Ziobry, lidera "Solidarnej Polski' do głosu. Ponadto, tuż po przemówieniu premiera Morawieckiego, gdy wszyscy politycy Zjednoczonej Prawicy bili brawo na stojąco, Ziobro siedział na swoim miejscu.
 • Jaki: To zmiana, która idzie dalej niż przejście z Traktatu nicejskiego na lizboński

  Patryk Jaki na antenie programu "Gość Wydarzeń" komentuje zamieszkanie wokół mechanizmu blokowania wypłat środków unijnych.
 • Patryk Jaki: Nie będzie odwrotu od reform w sądownictwie

  - Nie będzie odwrotu od reform w sądownictwie bo to by oznaczało odwróz od programu Zjednoczonej Prawicy. Nie przeprowadzamy reform dlatego, że lubimy być krytykowani przez UE czy media, tylko dlatego, że jest to konieczne. Trzecia władza powinna również podlegać kontroli i odpowiedzialności dyscyplinarnej - mówił Patryk Jaki, europoseł Solidarnej Polski w rozmowie z Agnieszką Maj z Interii.
 • Patryk Jaki w RMF: PiS nie zbliżyło się do mojego wyniku

  - Moim zdaniem byłby dobrym wyborem. To najzdolniejszy polityk młodego pokolenia - mówił Patryk Jaki o swoim potencjalnym następcy w Ministerstwie Sprawiedliwości Sebastianie Kalecie. Dodawał, że jest mu przykro z powodu wyniku Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.
 • Patryk Jaki przeciwny ułaskawieniu Marka Falenty

  Wiceminister Sprawiedliwości był pytany przez Robert Mazurka o ewentualne ułaskawienie Marka Falenty. Polityk kandydujący do Parlamentu Europejskiego podkreślał, że jego zdaniem prawo jest prawem i zostało przez biznesmena złamane. Jaki dodał, że to nie podsłuchy pomogły Prawu i Sprawiedliwości wygrać wybory.
 • Patryk Jaki: Czy Polska powinna się stosować do zaleceń ustawy 447? Po moim trupie

  Czy Polska powinna się stosować do zaleceń ustawy 447? "Po moim trupie" - odpowiada na pytanie Roberta Mazurka w RMF FM, gość Porannej rozmowy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Jak dodaje: musimy twardo bronić wizerunku Polski na świecie.
 • Jaki: Będziemy wskazywać błędy Trzaskowskiego

  Patryk Jaki był pytany przez Roberta Mazurka o to, jak z Brukseli będzie kontynuował swoją misję obserwacji działań Rafała Trzaskowskiego jako prezydenta Warszawy. Wiceminister Sprawiedliwości podkreślił, że objęcie mandatu w PE nic by w tej sprawie nie zmieniło.
 • Jaki przeciwny aktowi łaski dla Marka F.

  Wiceminister Sprawiedliwości był gościem Porannej Rozmowy w RMF FM. Pytany przez Roberta Mazurka o sprawę aresztowania Marka F. oświadczył, że jego zdaniem nie ma tu miejsca na akt łaski prezydenta.
 • Patryk Jaki o zarobkach w NBP: Bardzo bym chciał, ale nie potrafię tego bronić

  "Bardzo bym chciał, ale nie potrafię tego bronić" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki pytany o bardzo wysokie zarobki bliskich współpracowniczek prezesa Adama Glapińskiego w Narodowym Banku Polskim. 100-procentowo nie wiem. Wiele wskazuje na to, że będzie to Małopolska i Świętokrzyskie - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki pytany o to, z którego okręgu wystartuje do Parlamentu Europejskiego. Instytucje europejskie mają coraz większe znaczenie, w kolejnej kadencji pewnie jeszcze większe. Dlatego chcemy wzmocnić naszą reprezentację w tych instytucjach po to, żeby lepiej dbać o interes Polski - tłumaczył. Parlament Europejski wydaje niestety wiele bzdurnych praw. W poprzedniej kadencji prawie 250 razy wypowiadał się w sprawie LGBT - przekonywał gość RMF FM. Miliardy są wydawane na walkę z polskimi wartościami, z Kościołem Katolickim - dodał. W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Robert Mazurek pytał swojego gościa o trudną sytuację psychiczną i materialną Tomasza Komendy, który spędził 18 lat w więzieniu skazany za zbrodnię, której nie popełnił. "Od nas (ministerstwa sprawiedliwości - red.) uzyska pełną możliwą pomoc - na pewno będziemy wnioskowali też o to, żeby renta była wydłużona" - mówił Patryk Jaki. "Z naszej strony też jest kontakt poprzez prawników, którzy mają z nim czy z jego obrońcami i z nim kontakt, aby udzielić mu wszelkiej możliwej pomocy. Od pomocy psychologicznej, a również tam, gdzie to jest możliwe po pomoc materialną" - stwierdził. "Gwarantujemy to teraz" - zadeklarował. Pytany o poszukiwania skazanego za udział w aferze podsłuchowej Marka Falenty, który zniknął tuż przed datą stawienia się w więzieniu, Jaki stwierdził, że "nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego wkrótce zostanie zrealizowany". "To są konsekwencje decyzji sądu, który pozwolił odpowiadać z wolnej stopy" - ocenił polityk klubu PiS. Czy poparłby akt łaski dla biznesmena? "Nie"
 • Patryk Jaki: Rafał Trzaskowski jest rzeczywiście ładny!

  "Ja oczywiście będę pomagał Warszawie, natomiast jest wiele projektów, których Rafał Trzaskowski po prostu nie chce - jak budowa mostów dla samochodów czy autobusów. Rafał Trzaskowski będzie dalej prowadził w naszym mieście politykę walki z kierowcami, szaloną politykę. (…) On mówi, że dla niego najważniejsza jest walka z PiS-em, a można wstrzymać budowę dróg - ja tak nie uważam" - tak Patryk Jaki odpowiedział w Porannej rozmowie w RMF FM na pytanie, czy jeśli przegra wybory na prezydenta Warszawy, stolica będzie mogła liczyć na pieniądze obiecywane jej przez rząd w trwającej kampanii.