Patryk Jaki

Artykuły - Patryk Jaki (56)

 • Jaki: Żądanie mojej dymisji jest absurdalne i bezzasadne

  Jaki: Żądanie mojej dymisji jest absurdalne i bezzasadne

  Żądanie ode mnie dymisji jest absurdalne i bezzasadne - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, odnosząc się do apelu PO-KO o m.in. jego dymisję w związku z poniedziałkową publikacją "Gazety Wyborczej". " Dodał, że zarzuty opozycji są kłamstwem.
 • Filu (Filip Jaki) z nowym utworem o marihuanie. Posłuchaj "Weed"

  Filu (Filip Jaki) z nowym utworem o marihuanie. Posłuchaj "Weed"

  W wakacje media zainteresowały się postacią Filipa Jakiego, czyli brata wiceministra sprawiedliwości i niedoszłego prezydenta Warszawy, Patryka Jakiego. Filu, bo taki pseudonim ma młody raper, wypuścił do sieci nowy utwór "Weed Love".
 • Filip Jaki debiutuje. Brat Patryka Jakiego zrobi karierę w rapie?

  Filip Jaki debiutuje. Brat Patryka Jakiego zrobi karierę w rapie?

  Filip Jaki, brat wiceministra sprawiedliwości oraz kandydata na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego, przygotowuje się do wydania debiutanckiej EP-ki. Na "Pierwszym kroku" gościnie pojawi się m.in. jeden z tegorocznych Młodych Wilków – White 2115.
 • ​Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki ujawnili swój majątek

  ​Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki ujawnili swój majątek

  Rafał Trzaskowski dysponuje większym majątkiem niż Patryk Jaki, ale to Jaki więcej zarobił w 2017 roku - wynika z oświadczeń majątkowych dwóch najważniejszych kandydatów na prezydenta Warszawy.
 • Patryk Jaki: Ustawa reprywatyzacyjna zwrócona do Ministerstwa Sprawiedliwości

  Patryk Jaki: Ustawa reprywatyzacyjna zwrócona do Ministerstwa Sprawiedliwości

  ​Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zwróciła do Ministerstwa Sprawiedliwości projekt ustawy reprywatyzacyjnej z prośbą o dodatkowe analizy. Szanuję tę decyzję, szanuję hierarchię w państwie - podkreślił wiceszef MS Patryk Jaki.
 • "Pobicie Pieczyńskiego to skandal"

  "Pobicie Pieczyńskiego to skandal"

  Sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Patryk Jaki poinformował, że wystąpi o nadzór ministerstwa sprawiedliwości w sprawie pobicia aktora Krzysztofa Pieczyńskiego. Jak napisał na Twitterze, nie przesądza o tym, jaki był przebieg zdarzeń, ale Warszawa powinna być miastem bezpiecznym.
 • Patryk Jaki oskarża rodzinę Waltzów. Pokazuje nowe dokumenty

  Patryk Jaki oskarża rodzinę Waltzów. Pokazuje nowe dokumenty

  Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Partyk Jaki zarzucił, że Roman Kępski nabył kamienicę przy Noakowskiego 16, mając świadomość fałszerstwa. Andrzej Waltz, mąż prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, odziedziczył udziały w kamienicy po zmarłej ciotce, żonie Kępskiego.
 • ​Patryk Jaki hatakumbą polskiego wymiaru sprawiedliwości

  ​Patryk Jaki hatakumbą polskiego wymiaru sprawiedliwości

  Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki domaga się od Niemiec reparacji za wojenną "hatakumbę". Czekamy na stanowisko w sprawie hakuny mataty.
 • Gronkiewicz-Waltz: Kompetentny przewodniczący wyłączyłby jawność. Jaki tego nie zrobił

  Gronkiewicz-Waltz: Kompetentny przewodniczący wyłączyłby jawność. Jaki tego nie zrobił

  Gdyby na rozprawie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji ujawniono dane wrażliwe, kompetentny przewodniczący wyłączyłby jawność albo uchylił pytanie; Patryk Jaki nie zrobił ani jednego, ani drugiego - stwierdziła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
 • "DGP": Spór o SN. Wiceminister o nieistniejącej statystyce?

  "DGP": Spór o SN. Wiceminister o nieistniejącej statystyce?

  Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki przekonując, że Sąd Najwyższy jest dziś "maszynką do umarzania" przytacza nieistniejące statystyki – donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Filmy - Patryk Jaki (45)

 • Jaki: Komisja ds. pedofilii musi obejmować wszystkie zawody

  „Jeśli chodzi o komisję (ds. pedofilii w Kościele), to nie jestem w stanie wykluczyć, że taki projekt będzie przedstawiony. Ale musi obejmować wszystkie zawody, a nie tylko Kościół. Nie widzę żadnego powodu, by rozróżniać dzieci na te lepiej i mniej pokrzywdzone. Wszystkie są pokrzywdzone” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. „Debaty na ten temat trwają. Najpierw musimy przeprowadzić do końca zmiany w prawie karnym, a potem przyjdzie czas na kolejne etapy” – dodał. Podkreślił, że teraz najważniejsze jest, by pedofile „poszli siedzieć, i to na długie lata”. „Problem z filmem Sekielskiego jest taki, że wiele osób przedstawionych w filmie to są osoby, które były skazane prawomocnymi wyrokami, tylko wyszły na wolność, bo te kary były żałośnie małe, a powinny siedzieć dalej w więzieniu” – podkreślał gość Roberta Mazurka. "Jestem wkurzony na (ustawę - red.) 447, jestem wkurzony na całą politykę historyczną, która polega na pedagogice wstydu. (...) Ale nie posunę się do tego, żeby rywalizować na to, kto bardziej obrazi Żydów" - mówił Patryk Jaki w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM. Odniósł się w ten sposób do pojedynku na linii PiS - Konfederacja o głosy wyborców w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "To jest droga donikąd" - ocenił. Robert Mazurek pytał swojego gościa, czy w czasie trudnych relacji polsko-izraelskich nie powinien powstać fundusz upamiętnienia ofiar Holokaustu. "Uważam, że takie projekty można robić, niech je współfinansują albo finansują Niemcy, proszę bardzo. To one napadły na Polskę - moim zdaniem" - stwierdził gość RMF FM. "Nie zgodzę się na to, żeby to Polska była stawiana pod ścianą i to Polsce kazano Polsce kazano płacić odszkodowania za krzywdy, które wyrządzili Niemcy" - dodał. W rozmowie poruszono też kwestię doktoratu Jakiego. Poseł PiS unikał konkretnej odpowiedzi na pytania w tym zakresie. "Ten doktorat jest praktycznie napisany, natomiast od kiedy zacząłem o tym mówić, mam z tym same
 • Patryk Jaki przeciwny ułaskawieniu Marka Falenty

  Wiceminister Sprawiedliwości był pytany przez Robert Mazurka o ewentualne ułaskawienie Marka Falenty. Polityk kandydujący do Parlamentu Europejskiego podkreślał, że jego zdaniem prawo jest prawem i zostało przez biznesmena złamane. Jaki dodał, że to nie podsłuchy pomogły Prawu i Sprawiedliwości wygrać wybory.
 • Patryk Jaki przeciwny ułaskawieniu Marka Falenty

  Wiceminister Sprawiedliwości był pytany przez Robert Mazurka o ewentualne ułaskawienie Marka Falenty. Polityk kandydujący do Parlamentu Europejskiego podkreślał, że jego zdaniem prawo jest prawem i zostało przez biznesmena złamane. Jaki dodał, że to nie podsłuchy pomogły Prawu i Sprawiedliwości wygrać wybory.
 • Patryk Jaki: Czy Polska powinna się stosować do zaleceń ustawy 447? Po moim trupie

  Czy Polska powinna się stosować do zaleceń ustawy 447? "Po moim trupie" - odpowiada na pytanie Roberta Mazurka w RMF FM, gość Porannej rozmowy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Jak dodaje: musimy twardo bronić wizerunku Polski na świecie.