Patrycja Bereznowska

Artykuły - Patrycja Bereznowska (6)

• Srebro i brąz Polaków na MŚ w biegu 24-godzinnym

Srebro i brąz Polaków na MŚ w biegu 24-godzinnym

Dwa medale wywalczyli Polacy podczas mistrzostw świata w biegu 24-godzinnym we francuskim Albi. Patrycja Bereznowska zakończyła rywalizację na trzecim miejscu, zaś w drużynie panie zdobyły srebrny medal. Padł też rekord Polski, ustanowił go Andrzej Piotrowski.
  • Patrycja Bereznowska ośmieszyła PZLA. Związek odpowiada

Patrycja Bereznowska ośmieszyła PZLA. Związek odpowiada

Dziś ruszyły mistrzostwa świata w biegu 24-godzinnym. We francuskim Albi Polskę reprezentuje 13 zawodników, w tym Patrycja Bereznowska, która broni mistrzowskiego tytułu. Aktualna mistrzyni świata wrzuciła do sieci zdjęcie skromnego stroju kadrowego przesłanego przez PZLA. Na tle innych reprezentacji w tym aspekcie wypadamy co najmniej blado. Do sprawy w rozmowie z Interią odniósł się Sebastian Chmara - wiceprezes PZLA ds. marketingowych. - Sprawa została wyjaśniona i załatwiona - zapewnił.
  • Patrycja Bereznowska zwyciężczynią morderczego ultramaratonu Badwater 135

Patrycja Bereznowska zwyciężczynią morderczego ultramaratonu Badwater 135

Bieg w Dolinie Śmierci w Kalifornii to najtrudniejszy ultramaraton świata. Patrycja Bereznowska trasę o długości 217 kilometrów przebiegła w 24 godziny i 13 minut, ustanawiając nowy rekord trasy. Polka przegrała tylko z jednym mężczyzną.
  • Patrycja Bereznowska zwyciężyła w Spartathlonie

Patrycja Bereznowska (AZS AWF Katowice) zwyciężyła 35. edycji Spartathlonu. Liczącą 245,3 km trasę z Aten do Sparty pokonała w czasie 24 godzin 47 minut i 7 sekund. Wśród mężczyzn triumfował reprezentant Litwy Aleksandr Sorokin - 22:07.22.
  • MŚ w biegu 24-godzinnym. Patrycja Bereznowska ze złotem i rekordem globu

Patrycja Bereznowska (AZS AWF Katowice) zdobyła w Belfaście złoty medal 12. mistrzostw świata i 22. Europy w biegu 24-godzinnym. Wynikiem 258 km 339 m poprawiła o ponad 2 km należący do niej od kwietnia rekord globu. Plonem startu Polaków jest aż pięć medali.
  • Bereznowska uzyskała najlepszy wynik na świecie w biegu 24-godzinnym

Bereznowska uzyskała najlepszy wynik na świecie w biegu 24-godzinnym

Mistrzami Polski w biegu 24-godzinnym zostali Andrzej Radzikowski (LKS Olymp Błonie) i Patrycja Bereznowska (AZS AWF Katowice), która pokonała dystans 256 km 246 m. To najlepszy wynik na świecie w historii tej konkurencji - potwierdził w poniedziałek PZLA.