Patrice Evra

Artykuły - Patrice Evra (47)

Filmy - Patrice Evra (5)

 • Patrice Evra nie próżnuje na emeryturze. Ciężki trening Francuza. Wideo

  Patrice Evra pochwalił się swoim treningiem na Instagramie. Były piłkarz Manchesteru United nadal jest w bardzo dobrej formie.
 • Patrice Evra zakończył karierę. Wideo

  Były zawodnik Manchesteru United i Juventusu - Patrice Evra - zakończył karierę piłkarską. Był wielokrotnym mistrzem Anglii, sięgnął także po dwa mistrzostwa Włoch.
 • Oni tam grali? Piłkarska kariera bywa nieprzewidywalna. Wideo

  Niektórzy piłkarze są kojarzeni tylko z jednym klubem, a niektórzy, z tym że częściej zmieniają swoich pracodawców. Czasami ciężko uwierzyć, że jakiś zawodnik występował niegdyś w koszulce klubu innego niż ten, z którego jest najbardziej znany.
 • MŚ 2014: Patrice Evra: "Nie jest moim priorytetem, by rządzić". Wideo

  Pomocnik Patrice Evra zagrał w pierwszym meczu z Hondurasem na mistrzostwach świata w Brazylii. Kibice jednak wciąż pamiętają niepowodzenie reprezentacji Francji na poprzednim mundialu. Wówczas Evra był kapitanem zespołu. Na konferencji prasowej francuski defensor powiedział: „Staram się dawać z siebie wszystko na tym turnieju. Daję z siebie absolutnie 100%. W 2010 roku, na poprzednim mundialu, straciłem całą energię do pracy, którą wykonuję. Myślę, że wzięto moją rolę, jako kapitana, zbyt poważnie. Teraz z perspektywy czasu jestem w stanie spojrzeć na to, co wtedy się zdarzyła z pewnego dystansu, a to daje mi energię. Nie lubię, kiedy ludzie mówią o mojej roli przywódcy, bo w szatni było wówczas 23 przywódców, a nie tylko jeden. Naturalnie, jeśli uznają mnie za lidera, to świetnie, ale nie jest moim priorytetem, by rządzić. Uważam, że każdy powinien dawać z siebie wszystko, kreować świetną grę. Taka postawa jest dla mnie priorytetem w tym Pucharze Świata.” Francja w Republice Południowej Afryce broniła tytułu mistrza świata, ale nie zdołała nawet wyjść z grupy. Spekulowano wówczas, że we francuskiej szatni znajduje się "kapuś", że ktoś doniósł mediom o konflikcie między ówczesnego trenera Raymonda Domenecha z byłym napastniku reprezentacji Nicolasie Anelce. Na środowej konferencji prasowej poproszono Evrę o wyjawienie kto był „kapusiem” we francuskiej szatni przed czterema laty. Obrońca wzruszył tylko ramionami i roześmiał się. „Teraz mnie to bawi” - powiedział Evra i dodał: „byliśmy całkowicie zamknięci dla świata zewnętrznego i staraliśmy się znaleźć donosicieli. To był wspaniały moment w historii. Niestety wciąż nie wiem kto to jest.”