Patek Philippe

Artykuły - Patek Philippe (5)

 • Prestiż w modzie - awangarda czy subtelny minimalizm?

  Prestiż w modzie - awangarda czy subtelny minimalizm?

  Jeżeli jest ktoś, kto uważa, że zegarki to przeżytek i już nikt nie zwraca uwagi na to, co nosisz na nadgarstku, chyba, że na design – to jest w wielkim błędzie. Od dekad nic się nie zmienia. Zegarek Rolex, Omega, Patek i inne do dziś wyznaczają status społeczny i klasę. Poza tym porządny zegarek na ręku to również prestiż w modzie.
 • Luksusowe czasomierze o polskim rodowodzie

  Luksusowe czasomierze o polskim rodowodzie

  Firmę wytwarzającą najdroższe i najbardziej skomplikowane (a według niektórych także najpiękniejsze) zegarki na świecie założył Polak. Wszedł w spółkę z Francuzem. Ich produkty zrobiły furorę na europejskich dworach. Tak powstała marka znana dziś pod nazwą Patek Philippe.
 • Zegarki: Cena unikatowości

  Zegarki: Cena unikatowości

  Co jakiś czas media obiegają informacje o zegarkach sprzedanych na aukcjach za rekordowe kwoty lub rankingi najdroższych zegarków, oferowanych zazwyczaj przez szwajcarskich producentów. Co powoduje, że zegarki są tak drogie i za co właściwie się płaci?
 • Zegarki Patka w londyńskiej galerii Saatchi

  Zegarki Patka w londyńskiej galerii Saatchi

  Tylko do końca tygodnia trwa olśniewająca wystawa w Saatchi Gallery w Londynie; uznano ją za najbardziej ambitny pokaz ekskluzywnych zegarków dla władców i arystokracji z pracowni założonej w Szwajcarii przez działacza Wielkiej Emigracji - Antoniego Patka.
 • Najdroższe zegarki świata - pięć kosztuje 100 mln złotych

  Patek Philippe to jedna z najbardziej znanych i cenionych na świecie marek zegarków luksusowych. Kilka egzemplarzy wykonanych przez tego producenta osiągnęło zawrotne ceny idące w miliony dolarów. Pięć najdroższych ma łączną wartość prawie 100 mln złotych!