paszke

Artykuły - Paszke (20)

 • Roman Paszke wystartował ponownie do wokółziemskiego rejsu

  Roman Paszke wystartował ponownie do wokółziemskiego rejsu

  W poniedziałek dokładnie o godz. 19.14 i 7 sekund czasu polskiego z Gran Canarii wystartował kapitan Roman Paszke, który na 90-stopowym katamaranie "Gemini 3" zamierza poprawić rekord świata w samotnym żeglowaniu non stop dookoła globu tzw. trasą pod wiatr.
 • Roman Paszke: Mogę mówić o szczęściu

  Roman Paszke: Mogę mówić o szczęściu

  Za kilka dni Roman Paszke planuje ponownie wystartować z Gran Canarii do wokółziemskiego rejsu. Obecnie kapitan wraz z zespołem brzegowym pracuje przy katamaranie "Gemini 3", który jest uszkodzony. Jak zaznaczył, może mówić o szczęściu.
 • Kapitan Paszke przerwał rejs. Zderzył się z "nieustalonym obiektem"

  Kapitan Paszke przerwał rejs. Zderzył się z "nieustalonym obiektem"

  Kapitan Roman Paszke przerwał rejs dookoła świata. W czwartek około 23.30 katamaran GEMINI 3 zderzył się z "nieustalonym obiektem".
 • Jacht Paszkego naprawią polscy specjaliści

  Jacht "Gemini 3", na którym Roman Paszke odbywał rejs dookoła globu, został wyciągnięty z wody przy nabrzeżu argentyńskiego Rio Gallegos. Po jego osuszeniu i dokonaniu oceny uszkodzenia, naprawą zajmą się polscy specjaliści, którzy szykują się do wylotu.
 • Paszke przerwał rejs dookoła świata

  Paszke przerwał rejs dookoła świata

  Roman Paszke, który z powodu awarii "Gemini 3" przerwał w piątek w nocy samotny rejs dookoła świata, ocalił katamaran przed zatonięciem i w sobotę rano polskiego czasu dopłynął do argentyńskiego portu Rio Gallegos.
 • Katamaran Romana Paszkego nabiera wody

  Katamaran Romana Paszkego nabiera wody

  Z powodu awarii katamaranu "Gemini 3" Roman Paszke przerwał samotny rejs dookoła świata trudniejszą drogą pod wiatr. Według ostatnich informacji z pokładu, sytuacja uległa pogorszeniu. Jacht nabiera coraz więcej wody, a prognozy pogody są niekorzystne.
 • Roman Paszke przerwał rejs dookoła świata

  Roman Paszke przerwał rejs dookoła świata

  Z powodu awarii katamaranu "Gemini 3" Roman Paszke przerwał samotny rejs dookoła świata trudniejszą drogą pod wiatr. 60-letni gdańszczanin kieruje się do argentyńskiego portu Rio Gallegos.
 • Roman Paszke: Na Wigilię liofilizowana ryba

  Liofilizowana ryba była głównym wigilijnym daniem Romana Paszke, który na katamaranie "Gemini 3" żegluje samotnie dookoła świata trudniejszą drogą pod wiatr. W sobotę gdańszczanin znajdował się na wysokości brazylijskiego Salvadoru.
 • Latające ryby nie dały spać polskiemu żeglarzowi

  Latające ryby nie dały spać polskiemu żeglarzowi

  Kapitan Roman Paszke, który na jachcie "Gemini 3" żegluje samotnie dookoła świata drogą pod wiatr w kierunku Przylądka Horn, zbliża się do równika. Jak przyznał, najbardziej brakuje mu snu. Ostatnio, gdy miał ku temu okazję, przeszkadzały mu latające ryby.
 • Polski żeglarz płynie po rekord świata

  Polski żeglarz płynie po rekord świata

  Katamaran "Gemini 3", na którym Roman Paszke zamierza poprawić rekord świata w samotnym żeglowaniu non stop dookoła globu tzw. trasą pod wiatr, oddala się od brzegów Afryki Zachodniej. Dopóki nie spadnie deszcz, kapitan będzie miał na pokładzie ... plażę.