pasożyty

Artykuły - Pasożyty (33)

Filmy - Pasożyty (3)

  • Królowa jesieni. Dlaczego warto jeść dynię?

    Dynia to niewątpliwie królowa jesiennych dań. Jest tania, ale przede wszystkim bardzo zdrowa. Dzięki dużej zawartości błonnika reguluje pracę jelit. Pestki szczególnie polecane są mężczyznom, bo zapobiegają rozrostowi i zapaleniu prostaty, ale też dzieciom, gdyż działają pasożytniczo i nie można ich przedawkować. Dlaczego jeszcze warto ją jeść? Odpowiedź znajdziecie w tym materiale. Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery. (Agencja TVN/x-news)
  • Domowa mieszanka na pozbycie się pasożytów

    Pasożyty to problem, który może dotknąć każdego z nas - nie tylko najmłodszych! Glisty ludzkie, owsiki, tasiemce - podobno ma je niemal każdy z nas, choć tylko niektórzy o tym wiedzą - wszystko dlatego, że niewielu z nas odczuwa przykre konsekwencje takiego stanu rzeczy. By wspomóc oczyszczanie się z pasożytów, warto sięgnąć po domowej roboty mieszankę przeciw pasożytom - skutecznie pomoże wam w walce z niechcianymi gośćmi waszego układu pokarmowego. Pamiętajcie jednak, że zarażenie pasożytami wymaga profesjonalnego leczenia pod okiem lekarza i żaden domowy sposób temu nie zaradzi!
  • Inwazja obrzydliwych larw! Zagrażają całej przyrodzie

    O masowym ginięciu pszczół mówi się od dawna. Za wymieranie tych pożytecznych owadów odpowiedzialna jest przede wszystkim wszechobecna chemia. Naukowcy odkryli jednak jeszcze jedną, przerażającą przyczynę tego zjawiska... Tak zwane „muchy zombie” – przedstawiciele gatunku Apocephalus borealis - od kilku lat atakują pszczoły miodne. Wyrok śmierci na pszczołę zapada w ciągu kilku sekund. Jest ona zjadana żywcem przez małe pasożyty, które wykluły się w jej ciele. Nowe niebezpieczeństwo zagrażające pszczołom spędza sen z powiek zarówno pszczelarzom, jak i naukowcom, którzy doskonale wiedzą, jaki czarny scenariusz czeka ludzkość, gdy zabraknie owadów zapylających. Oprócz strat gospodarczych, dotkliwie odczujemy skutki zahamowania reprodukcji roślin. A to zachwieje równowagą biologiczną całej naszej planety!