Pasja

Artykuły - Pasja (18)

 • ​Bieszczadzki exodus

  ​Bieszczadzki exodus

  "Lubię w tym to, że jestem zupełnie sam, mam głęboki spokój, otacza mnie przyroda. Problemy nie znikają, ale mam do nich inne podejście". Brzmi jak wewnętrzna harmonia po bieszczadzkiej włóczędze? Nie, to uczeń liceum, podczas jednego z moich wykładów. Chłopak po prostu lubi łowić ryby.
 • Powstanie "Pasja 2"?

  Powstanie "Pasja 2"?

  O planach nakręcenia kontynuacji legendarnej "Pasji" jej reżyser Mel Gibson mówi już od 2016 roku. Dotąd jednak niewiele z tych zapowiedzi wynikało. Podczas tegorocznych świąt wielkanocnych, Jim Caviezel, który wcielił się w postać Jezusa Chrystusa, wyjawił, że "Pasja 2" będzie największym filmem wszech czasów. W podobnym tonie wypowiada się teraz o projekcie jego scenarzysta Randall Wallace.
 • 13 rzeczy, których nie wiesz o "Pasji" Mela Gibsona

  13 rzeczy, których nie wiesz o "Pasji" Mela Gibsona

  Wyreżyserowany przez Mela Gibsona film "Pasja", który na ekrany kin trafił w 2004 roku, to jedno z najbardziej przejmujących dzieł w historii kina.
 • Mel Gibson nakręci kontynuację filmu "Pasja"?

  Mel Gibson nakręci kontynuację filmu "Pasja"?

  Minęły ponad cztery lata od ostatniej informacji na temat planów nakręcenia kontynuacji słynnej "Pasji" w reżyserii Mela Gibsona. Według informacji, jakich udzielił wtedy Gibson portalowi "The Hollywood Reporter", druga część sequel miał nosić tytuł: "Pasja: Wskrzeszenie".
 • "Pasja": 15 lat od premiery kontrowersyjnego filmu Mela Gibsona

  "Pasja": 15 lat od premiery kontrowersyjnego filmu Mela Gibsona

  W 2004 roku nie było głośniejszej premiery. Żadna produkcja kinowa nie wzbudziła takich kontrowersji. Jedni uważali ją za dzieło obrzydliwe, inni nazywali seans duchowym przeżyciem. Wobec tego filmu nikt nie mógł pozostać obojętnym. 25 lutego 2019 roku minęło 15 lat od premiery "Pasji" Mela Gibsona.
 • Oto klucz do życiowej satysfakcji

  Oto klucz do życiowej satysfakcji

  Twórcza praca zarówno w domu, jak i w życiu zawodowym jest kluczem do życiowej satysfakcji i odnalezienia sensu - wynika z badań socjologów. Co zatem robić? Chwytać śrubokręt lub młotek do ręki i działać!
 • Drugie życie dziewczyn z korporacji

  Drugie życie dziewczyn z korporacji

  Rano biegną do biura, wpadają w tryby korporacyjnej machiny, ale wieczorami stają się artystkami z krwi i kości.
 • Ben Kingsley jako król Herod?

  Ben Kingsley jako król Herod?

  Ben Kingsley dołączy prawdopodobnie do obsady filmu "Mary Mother of Christ" w reżyserii Alistera Griersona, będącego prequelem słynnej "Pasji" Mela Gibsona.
 • Mel Gibson znów ma kłopoty

  Mel Gibson znów ma kłopoty

  Spór Mela Gibsona ze współscenarzystą filmu "Pasja" - Benedictem Fitzgeraldem - najprawdopodobniej znajdzie swój finał w sądzie. Fitzgerald twierdzi, że Gibson jest mu winien parę milionów dolarów.
 • "Pasja": O TWÓRCACH

  MEL GIBSON (reżyseria, produkcja, scenariusz) Aktor, producent i reżyser, niekwestionowana gwiazda świata filmu. W 1995 roku Gibson wyprodukował, wyreżyserował i zagrał główną rolę w „Braveheart - Waleczne Serce”. Film zdobył 5 Oscarów z dziesięciu nominacji, w tym dla najlepszego filmu i za najlepszą reżyserię oraz Złoty Glob dla najlepszego reżysera. Firma producencka Icon Productions, którą Gibson założył wraz z Bruce`em Davey’em, oprócz debiutu reżyserskiego Gi

Filmy - Pasja (1)