Paryż

Artykuły - Paryż (1026)

Filmy - Paryż (38)

 • Wieża Eiffla od kulis. Zabytek Paryża przyciąga miliony!

  Rocznie odwiedza ją siedem milionów turystów. Wieża Eiffla jest kultowym symbolem Paryża, jednak niewielu ma ochotę pokonać 1700 schodów, by zobaczyć panoramę miasta z jej wierzchołka. Dlatego też większość wybiera windę. Nad bezpieczeństwem czuwają technicy. Windy poruszają się z prędkością dwóch metrów na sekundę.
 • Paryż przyjaznym miastem dla... owadów

  Muzeum Orsay, Akademia Francuska, Place Vendôme i dawna Mennica - miejsca, które zapisały się w historii Paryża. Teraz łączy je coś wyjątkowego - na ich dachach mieszkają pszczoły. Ule ustawił miejski pszczelarz. We Francji z każdym rokiem spada produkcja miodu. Pszczoły giną z powodu zanieczyszczenia środowiska i złych warunków atmosferycznych. Ale Paryż jest przyjaznym miastem dla owadów. A paryskie katakumby, w których kiedyś chowano zmarłych, świetnie nadają się do przechowywania najstarszego alkoholu znanego ludzkości - miodu pitnego.
 • Pół roku po zamachu na Charlie Hebdo, dalej żyją w strachu

  Francja po zamachu na magazyn satyryczny Charlie Hebdo stawia sobie jeszcze więcej pytań o granice tolerancji.
 • W tych burgerach nie ma mięsa! Zobacz w takim razie, co jest

  W „mięsożernej” Francji wegetariańskie bary to rzadkość. Jedna z paryskich restauracji stara się uzyskać smak mięsa, bez mięsa. Jak to możliwe?