Muzyka - partie polityczne

Synonimy:
partie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Partie polityczne (53)

 • Partia spotkała się w Kometach

  Partia spotkała się w Kometach

  Komety, jeden z najpopularniejszych alternatywnych zespołów w Polsce, rusza w swoją kolejną trasę tym razem promującą najnowszy album zatytułowany "Luminal".
 • Genesis: Umarł król...

  Genesis: Umarł król...

  Dla wielu odejście Petera Gabriela z Genesis w 1975 roku oznaczało koniec tego zespołu. Historia pokazała, że stało się inaczej. Nowym początkiem dla Genesis był wydany 35 lat temu album "A Trick of the Tail".
 • Steve Lukather nagrał partie gitary na płytę Jacksona

  Steve Lukather nagrał partie gitary na płytę Jacksona

  Wirtuoz gitary Steve Lukather spotkał się w niedzielę (3 października) w Opolu z ok. setką gitarzystów. Podczas warsztatów zachęcał młodszych kolegów do ćwiczeń, ale też do rozsądnego odpoczynku. Zdradził też, że nagrał już partie gitary na pośmiertny album Michaela Jacksona.
 • Wygrali z partią prezydenta

  Wygrali z partią prezydenta

  30 tysięcy euro odszkodowania - taką sumę otrzyma nowojorski duet MGMT, jedna z gwiazd tegorocznego Open'er Festival, od francuskiej partii Unia dla Ruchu Ludowego (UMP) założonej przez prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego.
 • Ania nie chce partii kobiet

  Ania nie chce partii kobiet

  Popularna wokalistka Ania Dąbrowska od zawsze lepiej czuła się w roli "chłopczycy", a w dzieciństwie wolała chodzić po drzewach. Nie znaczy to jednak, że nie lubi kobiecego wizerunku.
 • Są "indie" i... religijni

  Są "indie" i... religijni

  Słyszeliście już piosenkę "I'm Not Gonna Teach Your Boyfriend How to Dance with You" grupy Black Kids?
 • Opeth w "Punkcie zwrotnym"

  Opeth w "Punkcie zwrotnym"

  "Niektóre partie trudno nawet zagrać" - o technicznej złożoności "Watershed", nowego albumu szwedzkiej grupy Opeth mówi jej lider Mikael Akerfeldt.
 • "Początek nowej ery"

  "Początek nowej ery"

  Nightwish powrócił. W trzy lata po premierze albumu "Once" w nasze ręce trafił w końcu nowy materiał Finów - "Dark Passion Play". Trzy lata, to długo. Jednak problemy, z jakimi borykał się zespół w tym czasie, nie pozwoliły im na spokojną pracę nad kolejnym krążkiem. Szokiem dla fanów było wyrzucenie z kapeli dotychczasowej wokalistki Tarji Turunen. Znalezienie godnej następczyni zajęło pozostałym muzykom ponad półtora roku. Czy zaakceptowali ją fani - okaże się wkrótce.
 • "Wciąż jest w tym magia"

  "Wciąż jest w tym magia"

  Podobnie jak niegdyś skandynawskie grupy Ulver, Opeth czy Green Carnation, tak i norweska formacja Borknagar zdecydowała się na nagrania w pełni akustycznego albumu. "Origin", siódma studyjna płyta postblackmetalowego kwintetu z niesławnego Bergen trafiła na rynek 30 października 2006 roku, jak zwykle z logiem niemieckiej wytwórni Century Media. O naturalnej magii akustycznych dźwięków, procesie powstawania materiału, muzycznych fascynacjach i własnym stylu opowiedział Bartoszowi Donarskiemu lider i gitarzysta Borknagar, postawny Oystein G. Brun.
 • CETI w idealnym świecie

  CETI w idealnym świecie

  W środę, 11 października, heavymetalowa grupa CETI dowodzona przez wokalistę Grzegorz Kupczyka rozpoczęła finalną część sesji nagraniowej nowej płyty "(...) perfecto mundo (...)". Jak wstępnie zapowiada wokalista, materiał powinien ukazać się 1 grudnia. Patronem płyty jest INTERIA.PL.