Fakty - partie polityczne

Synonimy:
partie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Partie polityczne (589)

 • Partie wydały w sumie ponad 110 mln zł na wybory w 2015 r.

  Partie wydały w sumie ponad 110 mln zł na wybory w 2015 r.

  PiS, PO, Nowoczesna i PSL przeznaczyły w sumie w 2015 r. na wybory ponad 110 mln zł . Partie polityczne wydawały pieniądze także na ochronę, monitoring mediów, think-tanki. Kłopot z przyjęciem sprawozdania finansowego za ubiegły rok może mieć Nowoczesna.
 • GUS liczy partie

  Choć w Polsce zarejestrowane są aż 82 partie, to Główny Urząd Statystyczny, dzięki swojemu badaniu i danym Państwowej Komisji Wyborczej, potwierdził aktywną działalność 67 ugrupowań - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • "Rzeczpospolita": Partie milczą na temat finansów

  Organizacja pozarządowa Sieć Obywatelska Watchdog doniosła do prokuratury na partie, które odmówiły podania swoich wydatków. Złożyła też skargę do sądu i pierwszą batalię już wygrała - pisze "Rzeczpospolita".
 • Partia potomków Hunów

  Partia potomków Hunów

  Są tacy ideologowie i takie partie, które zamieniają politykę w metafizyczny horror. Jedna z takich partii działa, i to raźno, u naszych przyjaciół Węgrów. Mowa o Jobbiku - partii potomków Hunów, która twierdzi, że Węgrzy wcale nie są tymi, za których się ich powszechnie bierze.
 • Niemieckie partie odpisały swoim wyborcom w Polsce

  Duże niemieckie partie, w odpowiedzi na pytania wyborców z mniejszości niemieckiej w Polsce, napisały m.in., że postanowienia polsko-niemieckiego okrągłego stołu powinny zostać zrealizowane, a nauczanie języka niemieckiego w Polsce trzeba wspierać.
 • SP chce, by NIK sprawdziła, jak partie wydawały pieniądze z subwencji

  SP chce, by NIK sprawdziła, jak partie wydawały pieniądze z subwencji

  Posłowie Solidarnej Polski chcą, by NIK sprawdziła, jak partie wydawały pieniądze z budżetu państwa. Ta kontrola pozwoli zweryfikować informacje medialne o nieprzejrzystym wydatkowaniu pieniędzy i - być może - wskazać na konieczność zmian w prawie - podkreślają.
 • "Rzeczpospolita": Rozpoczął sezon kongresów w polityce

  Wiele partii i organizacji zapowiedziało na najbliższe dni swoje kongresy programowe - informuje "Rzeczpospolita".
 • Grecja: Skrajnie prawicowa Złota Jutrzenka grozi muzułmanom

  Grecja: Skrajnie prawicowa Złota Jutrzenka grozi muzułmanom

  Przedstawiciel skrajnie prawicowej partii Złota Jutrzenka zagroził protestami przeciwko planowanej budowie meczetu w Atenach. W weekend stowarzyszenie greckich muzułmanów otrzymało od partii list, w którym zagrożono im śmiercią, jeśli nie opuszczą kraju.
 • TNS Polska: PiS - 28 proc., PO - 25 proc

  TNS Polska: PiS - 28 proc., PO - 25 proc

  Gdyby wybory odbyły się w pierwszej połowie maja, wygrałoby je PiS; zamiar głosowania na tę partię wyraziło 28 proc. osób deklarujących udział w wyborach. Na drugim miejscu znalazła się PO z 25 proc. głosów. Do Sejmu weszłyby jeszcze: SLD (12 proc.) i Ruch Palikota (8 proc.).
 • Rządzący próbują zdyskredytować opozycję jako "faszystów"

  Rządzący próbują zdyskredytować opozycję jako "faszystów"

  W odpowiedzi na akcje opozycji wymierzone w prezydenta Wiktora Janukowycza władze Ukrainy oskarżają przeciwników o "faszyzm". Zdaniem ekspertów ma to zdyskredytować antyrządowe, lecz prozachodnie partie w oczach UE i pomóc w ociepleniu wizerunku szefa państwa.

Filmy - Partie polityczne (1)