partie polityczne

Synonimy:
partie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Partie polityczne (772)

 • Partie wydały w sumie ponad 110 mln zł na wybory w 2015 r.

  Partie wydały w sumie ponad 110 mln zł na wybory w 2015 r.

  PiS, PO, Nowoczesna i PSL przeznaczyły w sumie w 2015 r. na wybory ponad 110 mln zł . Partie polityczne wydawały pieniądze także na ochronę, monitoring mediów, think-tanki. Kłopot z przyjęciem sprawozdania finansowego za ubiegły rok może mieć Nowoczesna.
 • Partie żyją z pieniędzy podatników

  Partie żyją z pieniędzy podatników

  Liczące się partie polityczne działające w naszym kraju nie muszą się obawiać braku pieniędzy. Partie są na utrzymaniu narodu - wszyscy podatnicy wspierają "partiokrację" - bez względu na poglądy polityczne. Po wyborach subwencje otrzymają nie tylko zwycięzcy. Subwencja nie będzie przysługiwała jedynie formacji Kukiz'15, która nie była zarejestrowana jako partia polityczna.
 • Politycy obiecują mieszkania i... brak podatku katastralnego

  Politycy obiecują mieszkania i... brak podatku katastralnego

  Zbliżają się wybory, a politycy nie szczędzą nam obietnic. Wśród nich nie brakuje zapowiedzi decyzji, które mają poprawić sytuacje mieszkaniową Polaków. Jedno jest pewne - żaden z polityków nie powie słowa o ewentualnych planach wprowadzenia podatku katastralnego.
 • Obietnice wyborcze PO i PiS: Ile będą nas kosztować?

  Obietnice wyborcze PO i PiS: Ile będą nas kosztować?

  Maraton przedwyborczych obietnic nabiera tempa. Czołowe partie polityczne w Polsce przedstawiły w sobotę swoje propozycje gospodarcze i wskazały na główny nurt zmian, którym chcą podążać przez najbliższe lata. Sprawdzamy, ile te obietnice będą kosztować.
 • Bohdan Wyżnikiewicz: Opodatkowanie banków i sklepów to wyższe ceny dla Polaków

  W okresie kampanii wyborczej zwalczające się partie polityczne dają obietnice nierealne z punktu widzenia możliwości ich sfinansowania.
 • GUS liczy partie

  Choć w Polsce zarejestrowane są aż 82 partie, to Główny Urząd Statystyczny, dzięki swojemu badaniu i danym Państwowej Komisji Wyborczej, potwierdził aktywną działalność 67 ugrupowań - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • "Rzeczpospolita": Partie milczą na temat finansów

  Organizacja pozarządowa Sieć Obywatelska Watchdog doniosła do prokuratury na partie, które odmówiły podania swoich wydatków. Złożyła też skargę do sądu i pierwszą batalię już wygrała - pisze "Rzeczpospolita".
 • Partia potomków Hunów

  Partia potomków Hunów

  Są tacy ideologowie i takie partie, które zamieniają politykę w metafizyczny horror. Jedna z takich partii działa, i to raźno, u naszych przyjaciół Węgrów. Mowa o Jobbiku - partii potomków Hunów, która twierdzi, że Węgrzy wcale nie są tymi, za których się ich powszechnie bierze.
 • Niemieckie partie odpisały swoim wyborcom w Polsce

  Duże niemieckie partie, w odpowiedzi na pytania wyborców z mniejszości niemieckiej w Polsce, napisały m.in., że postanowienia polsko-niemieckiego okrągłego stołu powinny zostać zrealizowane, a nauczanie języka niemieckiego w Polsce trzeba wspierać.
 • SP chce, by NIK sprawdziła, jak partie wydawały pieniądze z subwencji

  SP chce, by NIK sprawdziła, jak partie wydawały pieniądze z subwencji

  Posłowie Solidarnej Polski chcą, by NIK sprawdziła, jak partie wydawały pieniądze z budżetu państwa. Ta kontrola pozwoli zweryfikować informacje medialne o nieprzejrzystym wydatkowaniu pieniędzy i - być może - wskazać na konieczność zmian w prawie - podkreślają.

Filmy - Partie polityczne (12)

 • Dlaczego w Niemczech nie ma partii kobiet?

  Zapytaliśmy Niemców, dlaczego w kraju rządzonym od dekad przez kobietę, nie ma partii kobiet? Zobaczcie, co odpowiadali nasi sąsiedzi.
 • Merkel ostrzega niemieckie partie przed wyścigiem "na populizm"

  Angela Merkel przestrzegła niemieckie partie polityczne przed wyścigiem "na populizm". Kanclerz Niemiec podkreśliła konieczność zachowania odpowiedzialności za słowa używane w trakcie kampanii wyborczych i sporze politycznym.
 • Hiszpania. Wzrost popularności nowej lewicowej partii

  „Podemos” oznacza „Potrafimy”. Ta nowa lewicowa formacja na hiszpańskiej scenie politycznej, wyrastająca z ruchu tzw. Oburzonych, z dnia na dzień zdobywa coraz większą popularność, zwłaszcza wśród młodzieży. - Nie mogę już dłużej bezczynnie przyglądać się temu, jak mój kraj schodzi na manowce – mówi Borja, student nauk politycznych, a także sympatyk i działacz partii Podemos. Zaangażowanie zwykłych ludzi w wypracowywanie stanowiska partyjnego to znak rozpoznawczy tego ugrupowania. Na zebraniach i na internetowej platformie obywatele wymieniają się poglądami i przedstawiają kolejne wnioski pod dyskusję. Podemos występuje przeciwko rosnącym nierównościom społecznym w Hiszpanii, za to opowiada się za zwiększeniem roli demokracji bezpośredniej, obniżeniem wieku emerytalnego do 60. roku życia i wprowadzeniem pensji socjalnej dla każdego obywatela. Partia deklaruje się jako proeuropejska, ale krytykuje wiele aspektów funkcjonowania UE.
 • "Członkowie partii muszą być lojalni"

  Schetyna ma prawo wyrazić swoje zdanie. Ale w momencie, gdy tyle obelg spada na głowę premiera, członkowie partii muszą być lojalni - mówiła w Kontrwywiadzie RMF FM Ewa Kopacz.