Partia Pracy

Artykuły - Partia Pracy (10)

 • ​Wielka Brytania: Lider Partii Pracy "ubarwił" swoją relację?

  ​Wielka Brytania: Lider Partii Pracy "ubarwił" swoją relację?

  Niedawno do sieci trafiło wideo, na którym Jeremy Corbyn, lider Partii Pracy, siedząc na podłodze między przedziałami, skarżył się na przepełnione pociągi. Jednak linia kolejowa utrzymuje, że w pociągu, którym jechał, było jeszcze sporo wolnych miejsc.
 • Wielka Brytania: Angela Eagle rezygnuje z kandydowania na szefową Partii Pracy

  Wielka Brytania: Angela Eagle rezygnuje z kandydowania na szefową Partii Pracy

  Angela Eagle wycofała się we wtorek z kandydowania na stanowisko przewodniczącego opozycyjnej Partii Pracy w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że z obecnym liderem ugrupowania Jeremym Corbynem zmierzy się w przyspieszonych wyborach partyjnych tylko Owen Smith.
 • Wielka Brytania: Kłopoty Jeremy'ego Corbyna

  Wielka Brytania: Kłopoty Jeremy'ego Corbyna

  Posłowie Partii Pracy przewagą 172 do 40 głosów wyrazili we wtorek wotum nieufności swemu przywódcy, Jeremy'emu Corbynowi. Wynik głosowania nie jest jednak wiążący dla ugrupowania, a Corbyn odmówił ustąpienia ze stanowiska.
 • ​Tony Blair o sytuacji w Partii Pracy: Tragedia

  ​Tony Blair o sytuacji w Partii Pracy: Tragedia

  Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair po raz pierwszy skrytykował kierunek obrany przez Partię Pracy - macierzyste ugrupowanie Blaira - pod przewodnictwem Jeremy'ego Corbyna.
 • Kim jest nowy lider brytyjskiej Partii Pracy?

  Kim jest nowy lider brytyjskiej Partii Pracy?

  66-letni poseł z północnego Londynu Jeremy Corbyn został w sobotę ogłoszony nowym liderem brytyjskiej Partii Pracy, zdobywając ponad 59 proc. głosów w pierwszej rundzie głosowania. W procesie wyboru wzięło udział ponad 420 tys. sympatyków ugrupowania.
 • Cameron musi rozliczyć się z UE

  Cameron musi rozliczyć się z UE

  Partia Pracy dostała odpowiednią nauczkę, a wręcz została ukarana za brak spójnej polityki gospodarczej, przy czym wynik odnotowany w Szkocji jest po prostu zawstydzający. Wynik SNP to jednak sygnał, którego premier David Cameron nie może zignorować.
 • Anglia: Referendum ws. członkostwa w UE będzie kluczowe

  Anglia: Referendum ws. członkostwa w UE będzie kluczowe

  W Wielkiej Brytanii rozpędu nabiera kampania wyborcza. Partia Pracy ostrzegła przed referendum ws. członkostwa w UE. Premier David Cameron obiecał plebiscyt do końca 2017 r., a teraz chce go nawet przyspieszyć.
 • Wielka Brytania: Będą nowe podatki?

  Wielka Brytania: Będą nowe podatki?

  W Wielkiej Brytanii będą nowe podatki? Tego chce Ed Miliband, lider Partii Pracy.
 • Labourzyści chcą przełożenia podwyżki podatku paliwowego

  Labourzyści chcą przełożenia podwyżki podatku paliwowego

  Podczas poniedziałkowego posiedzenia Izby Gmin Partia Pracy zaproponuje przesuniecie wejścia w życie podwyżki podatku od sprzedawanego paliwa o trzy miesiące - podał "Daily Mail". Podwyżka stawki podatku o 3 pensy na każdym litrze paliwa zaplanowana jest na początek 2013 roku.
 • Wielka Brytania ma koalicję, funt zyskuje

  Sytuacja na rynku funta zmienia się bardzo dynamicznie. Jeszcze wczoraj wydawało się, iż rozmowy koalicyjne mogą się przedłużyć, gdyż do gry włączy się Partia Pracy. Okazało się jednak, iż było to jedynie taktyczne posunięcie ze strony Liberalnych Demokratów, którzy chcieli zwiększyć siłę negocjacyjną na finiszu negocjacji z Konserwatystami. Wielka Brytania ma już nowego premiera.

Filmy - Partia Pracy (3)