Partia Demokratyczna

Artykuły - Partia Demokratyczna (59)

 • Taylor Swift zabrała głos w sprawie wyborów w USA. Donald Trump i Republikanie komentują

  Taylor Swift zabrała głos w sprawie wyborów w USA. Donald Trump i Republikanie komentują

  Taylor Swift rzadko zabiera głos w sprawach politycznych. Tym razem postanowiła złamać swoje postanowienia i poparła kandydatów Partii Demokratycznej w nadchodzących wyborach do Kongresu. Stanowisko wokalistki nie umknęło przedstawicielom Partii Republikańskiej.
 • ​USA: Zakulisowe przetasowania przed walką o wszystko w 2020 r.

  ​USA: Zakulisowe przetasowania przed walką o wszystko w 2020 r.

  Co najmniej 25 potencjalnych kandydatów Partii Demokratycznej na prezydenta ruszyło w trasę, by budować oddolne poparcie i testować hasła wyborcze - czytamy w "The Washington Post".
 • ​USA: Afera finansowa w Partii Demokratycznej

  ​USA: Afera finansowa w Partii Demokratycznej

  Sztab Hillary Clinton kontrolował finanse Partii Demokratycznej na długo, zanim Clinton otrzymała prezydencką nominację partii - ujawniła Donna Brazile, była szefowa komitetu krajowego demokratów. Brazile przedstawiła dowód na to, że prawybory demokratów były od początku do końca ustawione.
 • USA: Męki dwupartyjności

  USA: Męki dwupartyjności

  Republikanie z radością odbierają ubezpieczenie zdrowotne najbiedniejszym, a demokraci zapraszają lobbystów do współpracy. 44 proc. Amerykanów nie popiera ani Partii Republikańskiej, ani Partii Demokratycznej.
 • USA: Partia Demokratyczna ma nowego lidera

  USA: Partia Demokratyczna ma nowego lidera

  Podczas sobotniej konferencji w Atlancie Krajowy Komitet Partii Demokratycznej (DNC) wybrał na swego szefa byłego sekretarza pracy Thomasa Pereza. Najważniejszym wyzwaniem dla nowego lidera Demokratów będzie teraz "zjednoczenie i odmłodzenie partii" - piszą agencje.
 • ​Pozory mylą. Ameryka wcale nie taka republikańska

  ​Pozory mylą. Ameryka wcale nie taka republikańska

  Partia Republikańska nie była tak silna od 80 lat. Kontroluje Senat, Izbę Reprezentantów, dwie trzecie legislatur stanowych, ma więcej gubernatorów i burmistrzów, wreszcie - będzie miała swojego prezydenta. Eksperci wyjaśniają, że Amerykanie są po prostu bardziej republikańscy niż demokratyczni. Nie do końca tak jest.
 • ​Media: Hillary deklasuje. Widzowie: Bernie deklasuje. Za nami bardzo ważna debata w USA

  ​Media: Hillary deklasuje. Widzowie: Bernie deklasuje. Za nami bardzo ważna debata w USA

  We wtorkowy wieczór odbyła się w USA pierwsza debata kandydatów ubiegających się o prezydencką nominację Partii Demokratycznej.
 • W weekend powstanie nowa partia Janusza Palikota

  W weekend powstanie nowa partia Janusza Palikota

  W weekend w stolicy odbędzie się kongres, na którym na bazie Ruchu Palikota powstanie nowa partia. Jej twarzami - obok Janusza Palikota - mają być Marek Siwiec i Jan Hartman. Według nieoficjalnych informacji w nazwie partii będzie słowo "Ruch", ale nie będzie już nazwiska Palikota.
 • Partia Demokratyczna chce dołączyć do Europy Plus

  Partia Demokratyczna chce dołączyć do Europy Plus

  Partia Demokratyczna finalizuje rozmowy o przyłączeniu się do porozumienia Europa Plus - powiedział w poniedziałek PAP lider PD Andrzej Celiński. Należy wspierać tworzenie "alternatywy dla koszmarnego wyboru między Platformą Obywatelską a PiS" - podkreślił polityk.
 • Włochy: Centrolewica nadal prowadzi w przedwyborczych sondażach

  Kolejny sondaż potwierdził, że przed lutowymi wyborami parlamentarnymi we Włoszech prowadzi centrolewicowa Partia Demokratyczna. Formacja ta może otrzymać około 39 procent głosów. Połowę mniej Włochów chce głosować na ugrupowanie Silvio Berlusconiego.