Partia Demokratyczna

Artykuły - Partia Demokratyczna (113)

 • Taylor Swift zabrała głos w sprawie wyborów w USA. Donald Trump i Republikanie komentują

  Taylor Swift zabrała głos w sprawie wyborów w USA. Donald Trump i Republikanie komentują

  Taylor Swift rzadko zabiera głos w sprawach politycznych. Tym razem postanowiła złamać swoje postanowienia i poparła kandydatów Partii Demokratycznej w nadchodzących wyborach do Kongresu. Stanowisko wokalistki nie umknęło przedstawicielom Partii Republikańskiej.
 • ​USA: Zakulisowe przetasowania przed walką o wszystko w 2020 r.

  ​USA: Zakulisowe przetasowania przed walką o wszystko w 2020 r.

  Co najmniej 25 potencjalnych kandydatów Partii Demokratycznej na prezydenta ruszyło w trasę, by budować oddolne poparcie i testować hasła wyborcze - czytamy w "The Washington Post".
 • ​USA: Afera finansowa w Partii Demokratycznej

  ​USA: Afera finansowa w Partii Demokratycznej

  Sztab Hillary Clinton kontrolował finanse Partii Demokratycznej na długo, zanim Clinton otrzymała prezydencką nominację partii - ujawniła Donna Brazile, była szefowa komitetu krajowego demokratów. Brazile przedstawiła dowód na to, że prawybory demokratów były od początku do końca ustawione.
 • USA: Męki dwupartyjności

  USA: Męki dwupartyjności

  Republikanie z radością odbierają ubezpieczenie zdrowotne najbiedniejszym, a demokraci zapraszają lobbystów do współpracy. 44 proc. Amerykanów nie popiera ani Partii Republikańskiej, ani Partii Demokratycznej.
 • USA: Partia Demokratyczna ma nowego lidera

  USA: Partia Demokratyczna ma nowego lidera

  Podczas sobotniej konferencji w Atlancie Krajowy Komitet Partii Demokratycznej (DNC) wybrał na swego szefa byłego sekretarza pracy Thomasa Pereza. Najważniejszym wyzwaniem dla nowego lidera Demokratów będzie teraz "zjednoczenie i odmłodzenie partii" - piszą agencje.
 • ​Pozory mylą. Ameryka wcale nie taka republikańska

  ​Pozory mylą. Ameryka wcale nie taka republikańska

  Partia Republikańska nie była tak silna od 80 lat. Kontroluje Senat, Izbę Reprezentantów, dwie trzecie legislatur stanowych, ma więcej gubernatorów i burmistrzów, wreszcie - będzie miała swojego prezydenta. Eksperci wyjaśniają, że Amerykanie są po prostu bardziej republikańscy niż demokratyczni. Nie do końca tak jest.
 • ​Media: Hillary deklasuje. Widzowie: Bernie deklasuje. Za nami bardzo ważna debata w USA

  ​Media: Hillary deklasuje. Widzowie: Bernie deklasuje. Za nami bardzo ważna debata w USA

  We wtorkowy wieczór odbyła się w USA pierwsza debata kandydatów ubiegających się o prezydencką nominację Partii Demokratycznej.
 • W weekend powstanie nowa partia Janusza Palikota

  W weekend powstanie nowa partia Janusza Palikota

  W weekend w stolicy odbędzie się kongres, na którym na bazie Ruchu Palikota powstanie nowa partia. Jej twarzami - obok Janusza Palikota - mają być Marek Siwiec i Jan Hartman. Według nieoficjalnych informacji w nazwie partii będzie słowo "Ruch", ale nie będzie już nazwiska Palikota.
 • Partia Demokratyczna chce dołączyć do Europy Plus

  Partia Demokratyczna chce dołączyć do Europy Plus

  Partia Demokratyczna finalizuje rozmowy o przyłączeniu się do porozumienia Europa Plus - powiedział w poniedziałek PAP lider PD Andrzej Celiński. Należy wspierać tworzenie "alternatywy dla koszmarnego wyboru między Platformą Obywatelską a PiS" - podkreślił polityk.