Nowe Technologie - parlament

Artykuły - Parlament (14)

 • Polski Sejm kupuje aplikację do głosowania za 360 tys. zł

  Polski Sejm kupuje aplikację do głosowania za 360 tys. zł

  Od lat posłowie w sejmowych komisjach głosowali przez podniesienie ręki i nikt na ten system nie narzekał. Teraz jednak do gmachu na Wiejskiej zawitała informatyzacja, cywilizacja i inne “acje”. Głosowanie będzie odbywać się na tabletach. Koszt całego przedsięwzięcia wydaje się dość wysoki.
 • UE ustaliła warunki odcinania od sieci

  UE ustaliła warunki odcinania od sieci

  Internauci nie będą mogli zostać odcięci od sieci bez "sprawiedliwej i bezstronnej procedury" - głosi komunikat na stronie szwedzkiej prezydencji UE. Europarlament i Rada Ministrów UE osiągnęły porozumienie m.in. w sprawie słynnej poprawki 138 do pakietu telekomunikacyjnego. Są to jednak zapisy, które dają zbyt dużą swobodę interpretacji - uważają niektórzy komentatorzy.
 • Piraci mogą spać spokojnie

  Piraci mogą spać spokojnie

  Francuska Rada Konstytucyjna skrytykowała kontrowersyjną ustawę o walce z piractwem internetowym, dopuszczającą czasowe odcięcie od internetu użytkowników nielegalnie ściągających pliki z sieci. Ustawa została uchwalona w maju przez parlament.
 • Unia nie odetnie piratów od sieci

  Unia nie odetnie piratów od sieci

  Dobra informacja dla milionów europejskich internautów. Telekomunikacyjni operatorzy nie będą blokowali dostępu do sieci za ściąganie nielegalnych plików za pomocą popularnych programów P2P.
 • Za ściąganie jednak odetną?

  Za ściąganie jednak odetną?

  Francuski parlament przyjmie zapewne ustawę, która umożliwi odłączanie internetu osobom pobierającym nielegalnie filmy lub muzykę. Internauci protestują.
 • Program, którego nikt nie ogląda

  Program, którego nikt nie ogląda

  Rocznie około dziewięciu milionów euro kosztuje Parlament Europejski utrzymywanie internetowej stacji telewizyjnej EuroparlTV, która w 23 językach informuje o pracach deputowanych w Brukseli i Strasburgu. Cel jest szczytny, ale głównym problemem stacji jest... brak widzów.
 • Łatwo zablokują dostęp do sieci?

  Łatwo zablokują dostęp do sieci?

  Spór o ostrzeżenia kierowane przez usługodawców telekomunikacyjnych do osób podejrzewanych o łamanie praw autorskich i dyskusja na temat tego, czy adresy IP są danymi osobowymi wchodzi w kolejną fazę.
 • Parlament sterowany przez internautów

  Parlament sterowany przez internautów

  Brytyjscy internauci będą mogli na bieżąco decydować o pracach parlamentu - jeśli tylko najbliższe wybory w Wielkiej Brytanii wygra Partia Konserwatywna.
 • Żeby nie zjadł cię roaming

  Żeby nie zjadł cię roaming

  Po powrocie z urlopu rachunek za telefon komórkowy może przerazić. "Niezależnie od operatora, opłaty za tak zwany roaming są bardzo wysokie, wyższe, niż nakazuje rozsądek" - pisze tygodnik "Wirtschaftswoche". Problemem wysokich kosztów korzystania z komórki za granicą ma zająć się wkrótce Parlament Europejski.