mobtech - parlament

Artykuły - Parlament (5)

 • Internet w każdym domu

  Internet w każdym domu

  Parlament Europejski w środę (05.05.2010) zaprezentował postulaty nowej strategii cyfrowej. Najważniejsze z nich to łatwy dostęp do szybkiego internetu oraz telefonii komórkowej trzeciej generacji (3G).
 • Odcinanie od sieci bez sądu?

  Odcinanie od sieci bez sądu?

  Jeszcze przed wyborami europosłowie twardo bronili zapisu, który gwarantował, że internauci nie będą odcinani od sieci bez sądu. Teraz mamy nową kadencję i Parlament Europejski nie chce tak zdecydowanie bronić praw użytkowników internetu. Zrezygnowano ze słynnej poprawki 138, zastępując ją zapisem, który nie zabezpiecza dostatecznie obywateli - donosi La Quadrature du Net.
 • Komisja Europejska obniży ceny SMS-ów i internetu

  Komisja Europejska obniży ceny SMS-ów i internetu

  Wkrótce wysłanie wiadomości SMS oraz korzystanie z internetu w roamingu będzie jeszcze tańsze. W Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie, które przybliża UE do porozumienia w sprawie obniżenia stawek.
 • Nokia ucieknie z Finlandii?

  Nokia ucieknie z Finlandii?

  Lex Nokia - tak według jednego z dzienników nazywa się ustawa, nad którą pracuje fiński parlament. Nokia miała zagrozić, że jeśli nie zostanie ona uchwalona, opuści kraj.
 • Nie odetną internetu za P2P

  Nie odetną internetu za P2P

  Parlament Europejski przyjął tzw. pakiet telekomunikacyjny który nowelizuje przepisy, jakie będą dotyczyć telekomunikacji na obszarze Europy. Przegłosowano m. in poprawkę, która pozwoli obywatelom UE uniknąć odcinania internetu za korzystanie z P2P.