Fakty - parlament

Artykuły - Parlament (392)

 • Kosowo: Opozycyjny poseł rozpylił gaz łzawiący w parlamencie

  Kosowo: Opozycyjny poseł rozpylił gaz łzawiący w parlamencie

  Opozycyjny poseł Driton Caushi na posiedzeniu komisji poświęconym ustaleniu granicy z sąsiednią Czarnogórą w parlamencie w Kosowie, rozpylił gaz łzawiący. Cały incydent pokazała na żywo telewizja, a poseł został zatrzymany po wyjściu z parlamentu.
 • ​Egipt: Po ponad trzech latach zebrał się parlament

  W niedzielę w Egipcie rozpoczęło się inauguracyjne posiedzenie nowego parlamentu - poinformowały państwowe media, przypominając, że parlamentarzyści nie obradowali od ponad trzech lat. Jeszcze tego samego dnia deputowani mają wybrać spikera.
 • Zaprzysiężenie nowego parlamentu. Jaki będzie Sejm VIII kadencji?

  Zaprzysiężenie nowego parlamentu. Jaki będzie Sejm VIII kadencji?

  W czwartek odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmu VIII kadencji. Posłowie złożyli uroczystą przysięgę i zadeklarowali gotowość do pracy. Czego możemy spodziewać się po nowym parlamencie? - Perspektywy porozumienia między PiS i PO są minimalne. PiS może wchłaniać posłów z ruchu Pawła Kukiza i Platformy Obywatelskiej. Zbudowanie przez PO i Nowoczesną solidnej mniejszości może ucywilizować parlament i zdyscyplinować funkcjonowanie większości parlamentarnej - mówi w rozmowie z Interią prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
 • Internauci komentują posiedzenie Sejmu

  Internauci komentują posiedzenie Sejmu

  Internauci na bieżąco komentują przebieg pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji. Użytkownicy Twittera skupili się przede wszystkim sposobach składania przez posłów przysięgi i przemówieniu Ewy Kopacz.
 • Likwidacja Senatu i zmniejszenie liczby posłów? Politycy odpowiedzieli na szóste pytanie

  Likwidacja Senatu i zmniejszenie liczby posłów? Politycy odpowiedzieli na szóste pytanie

  O potrzebie reformy polskiego parlamentu mówi się od dawna. Najczęściej pojawiają się postulaty likwidacji Senatu i zmniejszenia liczby posłów, zasiadających w Sejmie. W ramach szóstej rundy #WybieramSwiadomie sprawdziliśmy, jak na te pomysły zapatrują się ugrupowania ubiegające się o mandaty w nadchodzących wyborach.
 • Irak: Parlament zaaprobował ministrów obrony i spraw wewnętrznych

  Irak: Parlament zaaprobował ministrów obrony i spraw wewnętrznych

  Iraccy deputowani zaaprobowali w sobotę kandydatów premiera Hajdera al-Abadiego na nieobsadzone stanowiska w jego rządzie, w tym szefów kluczowych w obliczu ofensywy dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) resortów obrony i spraw wewnętrznych.
 • Bójka w ukraińskim parlamencie. Oskarżył władzę o morderstwa

  W​ ukraińskim parlamencie po raz kolejny doszło do bójki. Deputowani nacjonalistycznej Swobody starli się z posłami Partii Komunistycznej po wystąpieniu jej lidera Petra Symonenki, który oświadczył, że ukraińska władza "zamordowała na wschodzie Ukrainy tysiące mieszkańców, a w regionie prowadzenia operacji antyterrorystycznej organy wewnętrzne zabitych są wykorzystywane do transplantacji".
 • Ukraina: Parlament odrzucił pakiet antykryzysowy

  Ukraina: Parlament odrzucił pakiet antykryzysowy

  Parlament Ukrainy zaakceptował w czwartek poprawki do budżetu państwa na bieżący rok, odrzucił jednak rządowy pakiet antykryzysowy, uzgodniony z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.
 • Ukraina: Naród ukraiński nigdy nie zaprzestanie walki o Krym

  Ukraina: Naród ukraiński nigdy nie zaprzestanie walki o Krym

  Naród ukraiński nigdy nie zaprzestanie walki o wyzwolenie Krymu spod rosyjskiej okupacji - głosi przyjęta w czwartek przez Radę Najwyższą (parlament) w Kijowie Deklaracja o walce o wyzwolenie Ukrainy.
 • Ukraina: Parlament żąda od Krymu anulowania referendum

  Ukraina: Parlament żąda od Krymu anulowania referendum

  Parlament Ukrainy zażądał od parlamentu Autonomicznej Republiki Krymu anulowania zaplanowanego na najbliższą niedzielę referendum, w którym mieszkańcy półwyspu mają potwierdzić decyzję krymskich deputowanych o przyłączeniu Autonomii do Rosji.

Filmy - Parlament (2)