Parlament Europejski

Synonimy:
parlament euuropejski, PE
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Parlament Europejski (2270)

Filmy - Parlament Europejski (76)

 • "Chcieliśmy spotkać się z panem Kaczyński, ale nie miał dla nas czasu". Delegacja PE bada praworządność w Polsce

  - Kiedy planowaliśmy wizytę w Polsce, chcieliśmy spotkać się z każdą ze stron. Prosiliśmy więc o zorganizowanie spotkań z każdą z partii, z każdym istotnym ministerstwem. Poprosiliśmy o spotkanie z ministrem sprawiedliwości a także z panem Kaczyńskim. Minister sprawiedliwości nie znalazł dla nas czasu, podobnie pan Kaczyński – powiedział Cluade Moraes, przewodniczący Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego. (TVN24/x-news)
 • Parlament Europejski poparł projekt nowej dyrektywy o prawie autorskim. „Do jej przyjęcia jest jeszcze bardzo długa droga”

  Parlament Europejski poparł projekt nowej dyrektywy o prawie autorskim. Za dalszymi pracami opowiedziało się 438 europosłów, przeciw było 226, a od głosu wstrzymało się 39. Projekt zbudza wiele kontrowersji - przeciwnicy nowych przepisów ostrzegają przed "cenzurą i końcem wolności" w internecie, natomiast ich zwolennicy tłumaczą, że zmiana prawa ma na celu ochronę twórców. (TVN24/x-news)
 • Parlament Europejski zdecydował o zastosowaniu wobec Węgier procedury art. 7 Traktatu o UE

  Parlament Europejski opowiedział się za rozpoczęciem procedury stwierdzenia przez Radę UE ewentualnego naruszenia praworządności na Węgrzech, czyli uruchomieniem art. 7 traktatu o UE. (EBS/x-news)
 • "To nie jest dobra zmiana". Prezydent zawetował zmiany w ordynacji do Parlamentu Europejskiego

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację kodeksu wyborczego dotyczącą ordynacji do Parlamentu Europejskiego. W jego ocenie "w absolutnie zbyt daleko idący sposób odbiega ona od zasady proporcjonalności w wyborach". Jak wskazał, zmiana zapisana w nowelizacji przyjętej przez parlament "powoduje, że efektywny próg wyborczy będzie co najmniej kilkunastoprocentowy". - To by oznaczało, że w praktyce dzisiaj w Polsce szanse na uzyskanie poważnej reprezentacji w Parlamencie Europejskim mają tylko dwa ugrupowania - podkreślił prezydent. Jako powód odmowy podpisania ustawy wymienił także ryzyko obniżenia frekwencji wyborczej. Odniósł się też do kwestii ewentualnego powstawania koalicji dla zwiększenia wyborczych szans kandydatów. - Chcę, żeby zawieranie porozumień i koalicji było decyzją podejmowaną w sposób wolny i dobrowolny przez każde ugrupowanie, a nie pod przymusem. Jeśli zgodzimy się na takie rozwiązanie, porozumienie będzie zawsze dyktatem silnego - dodał. (TVN24/x-news)