Parlament Europejski

Synonimy:
parlament euuropejski, PE
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Parlament Europejski (2272)

Filmy - Parlament Europejski (77)

 • Zdzisław Krasnodębski: Francja jest bezradna wobec ataków

  Prof. Zdzisław Krasnodębski w rozmowie z Interią odniósł się do wtorkowego ataku w Strasburgu. - Francja jest bezradna wobec takich ataków, ponieważ ma na swoim terenie dużą populację muzułmanów, niektórzy z nich są skłonni do radykalizacji - powiedział europoseł.Europoseł pytany był również o kwestię repolonizacji mediów. - PiS mówił o dekoncentracji, a nie repolonizacji mediów. Nie udało nam się zapewnić pluralizmu mediów. To nie jest normalna sytuacja. To nie oznacza, że w ogóle w Polsce nie może być zagranicznych mediów, nie może ich być jednak aż w takim stopniu – powiedział.
 • "Chcieliśmy spotkać się z panem Kaczyński, ale nie miał dla nas czasu". Delegacja PE bada praworządność w Polsce

  - Kiedy planowaliśmy wizytę w Polsce, chcieliśmy spotkać się z każdą ze stron. Prosiliśmy więc o zorganizowanie spotkań z każdą z partii, z każdym istotnym ministerstwem. Poprosiliśmy o spotkanie z ministrem sprawiedliwości a także z panem Kaczyńskim. Minister sprawiedliwości nie znalazł dla nas czasu, podobnie pan Kaczyński – powiedział Cluade Moraes, przewodniczący Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego. (TVN24/x-news)
 • Parlament Europejski poparł projekt nowej dyrektywy o prawie autorskim. „Do jej przyjęcia jest jeszcze bardzo długa droga”

  Parlament Europejski poparł projekt nowej dyrektywy o prawie autorskim. Za dalszymi pracami opowiedziało się 438 europosłów, przeciw było 226, a od głosu wstrzymało się 39. Projekt zbudza wiele kontrowersji - przeciwnicy nowych przepisów ostrzegają przed "cenzurą i końcem wolności" w internecie, natomiast ich zwolennicy tłumaczą, że zmiana prawa ma na celu ochronę twórców. (TVN24/x-news)
 • Parlament Europejski zdecydował o zastosowaniu wobec Węgier procedury art. 7 Traktatu o UE

  Parlament Europejski opowiedział się za rozpoczęciem procedury stwierdzenia przez Radę UE ewentualnego naruszenia praworządności na Węgrzech, czyli uruchomieniem art. 7 traktatu o UE. (EBS/x-news)