parkowanie

Artykuły - Parkowanie (134)

 • Miejsca parkingowe będą większe, ale i droższe

  W 2018 r. ustawodawca wprowadził nową szerokość miejsc parkingowych. Dotychczas szerokość ta wynosiła 2 m 30 cm, jednak od 1 stycznia będzie to 2 m 50 cm.
 • W soboty bez opłat za parkowanie

  W soboty bez opłat za parkowanie

  W soboty, niedziele i święta gminy nie będą mogły pobierać opłat w strefach płatnego parkowania - zakłada senacki projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych. Chodzi o rozwianie wątpliwości interpretacyjnych.
 • Wiceminister Słowik: Nowe limity urealnią wysokość opłat za parkowanie w miastach

  Wiceminister Słowik: Nowe limity urealnią wysokość opłat za parkowanie w miastach

  - Obecny limit opłat za parkowanie w centrach miast już nie spełnia swojej funkcji - ocenił wiceminister rozwoju Witold Słowik. Dodał, że podniesienie pułapu dopuszczalnych opłat za parkowanie w miastach nie oznacza ich automatycznego wzrostu.
 • "Rzeczpospolita": MIB chce zrównać kierowców Ubera z taksówkarzami

  "Rzeczpospolita": MIB chce zrównać kierowców Ubera z taksówkarzami

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zamierza zrównać kierowców Ubera z taksówkarzami pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".Większość kierowców jeżdżących z tą aplikacją może stracić pracę.
 • Parkowanie samochodu poza siedzibą firmy

  Parkowanie samochodu poza siedzibą firmy

  Sporządzenie stosownych umów określających zasady korzystania z pojazdów, wprowadzenie zasad używania samochodów do celów służbowych oraz monitorowanie przez podatnika ilości zużytego paliwa - mogą stanowić wystarczające i obiektywne środki dla zabezpieczenia wykorzystania przedmiotowych pojazdów do celów działalności gospodarczej.
 • Dom z dużym garażem

  Dom z dużym garażem

  Jak wiadomo przemysł samochodowy bardzo się rozwinął na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Obecnie samochody są dostępne dla każdego. Co więcej, wiele rodzin posiada dwa, a nawet trzy samochody.
 • Mandat za parkowanie bez opłaty? Jest na to sposób!

  Mandat za parkowanie bez opłaty? Jest na to sposób!

  Nie każdy postój w strefie płatnego parkowania, bez wnoszenia przez kierowcę pojazdu stosownej opłaty, może być podstawą do ukarania go mandatem!
 • 1000 zł kary za parkowanie na trawniku?

  1000 zł kary za parkowanie na trawniku?

  Szykują się kolejne zmiany przepisach dotyczących parkowania. Krakowski poseł Platformy Obywatelskiej - Bogusław Sonik - chce zaostrzenia kar za parkowanie w miejscach do tego niewyznaczonych.
 • Czy płatne parkowanie w soboty jest legalne?

  Czy płatne parkowanie w soboty jest legalne?

  Prokuratura Krajowa zleciła podległym prokuratorom analizę uchwał samorządów terytorialnych dotyczących stref płatnego parkowania. Chodzi o kwestie pobierania w niektórych gminach opłat za parkowanie w soboty. Według PK nie powinno to mieć miejsca.
 • Aplikacja poinformuje o wolnych miejscach parkingowych

  Aplikacja poinformuje o wolnych miejscach parkingowych

  Kierowcy w Piekarach Śląskich od piątku mogą korzystać z darmowej aplikacji mobilnej Parkenizer, która wskazuje w centrum miasta wolne miejsca parkingowe i doprowadza do nich. To część wdrażanego tam właśnie Systemu Dynamicznej Informacji Parkingowej.

Filmy - Parkowanie (17)

 • Tak się kończy parkowanie na zamarzniętym jeziorze

  Kilkunastu kierowców postanowiło zaparkować na zamarzniętym jeziorze. Jakie musiało być ich zaskoczenie, kiedy ujrzeli swoje auta niemalże do połowy zanurzone w wodzie. Widocznie nie wzięli oni pod uwagę, że pod wpływem dodatnich temperatur, lodowa tafla może zacząć topnieć… Osobliwa sytuacja miała miejsce w Lake Geneva, w Wisconsin, USA.
 • Tak się parkuje w Ameryce

  Każdy mieszkaniec metropolii wie, jak ciężkie bywają poszukiwania wolnego miejsca parkingowego. Czasem przypomina ono walkę, którą reguluje prawo dżungli. To, co zrobiła ta amerykańska rodzina, przekracza wszelkie granice przyzwoitości. Właściciel kamery samochodowej, która utrwaliła całe to zdarzenie, cierpliwie czekał w swoim białym aucie, aż niebieska Mazda odjedzie. Nagle, tuż przed jego zderzakami zatrzymał się czerwony Nissan, także sygnalizujący chęć zaparkowania w danym miejscu. Wydawałoby się, że jasne jest, kto ma pierwszeństwo w takiej sytuacji. Kierowcy Mazdy i Nissana mocno się napracowali, by uniemożliwić wjazd białemu pojazdowi na zwalniane stanowisko. Cofając, Mazda najpierw zablokowała chodnik, później jeden z pasów ruchu drogowego, torując tym samym drogę dla czerwonego Nissana. Jak cwani kierowcy tłumaczyli później swoje zachowanie? Oświadczyli, że są rodziną i to normalne, że „podzielili się” wolnym miejscem. Mimo dowodu w postaci nagrania z kamery policja nie mogła interweniować w tej sprawie.
 • Parkowanie prostsze niż myślisz

  Parkowanie sprawia kłopot wielu, zwłaszcza niedoświadczonym kierowcom. Gdy odległość między sąsiednimi samochodami jest niewielka kombinowanie w celu dopasowania się do wolnej przestrzeni może trwać bardzo długo. Pewien Kanadyjczyk wpadł na pomysł, jak ułatwić sobie tę często skomplikowaną czynność. Rozwiązanie jest zaskakująco proste. Potrzebna jest tylko sklepowa witryna.
 • Kompromitacja roku! Jak wyjechać z prawie pustego parkingu?

  Miejsca do manewrowania jest mnóstwo, ale kobieta kierująca niebieskim oplem zachowuje się tak, jakby miała do pokonania tor przeszkód! Czy ktoś taki powinien być uczestnikiem ruchu drogowego? Oceńcie sami...