park rozrywki

Artykuły - Park rozrywki (15)

 • Park rozrywki Heide Park. Odskocznia finansowa dla Polaków

  Park rozrywki Heide Park. Odskocznia finansowa dla Polaków

  Tam, gdzie Niemcy szukają rozrywki i przyjemności, Polacy znajdują zatrudnienie i nierzadko robią karierę. W parku rozrywki Heide Park w Dolnej Saksonii można znaleźć jedno i drugie.
 • Zatorland. Tu nie sposób się nudzić

  Zatorland. Tu nie sposób się nudzić

  ​Położone nad Skawą, niewielkie miasteczko Zator jest dobrze znane miłośnikom dobrej rozrywki. Właśnie tutaj, w pobliżu rzeki położony jest wielki park rozrywki, który przyciąga zwiedzających z całej Polski. Mowa oczywiście o Zatorlandzie, miejscu, gdzie można napotkać największego ruchomego dinozaura w kraju, jeśli nie w całej Europie. Choć gabarytowo największa, nie jest to jednak jedyna atrakcja parku, który podzielono na cztery strefy rozrywki. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie atrakcje oferują przybywającym.
 • Praktyki cenowe Disneylandu w Paryżu pod lupą Komisji Europejskiej

  Praktyki cenowe Disneylandu w Paryżu pod lupą Komisji Europejskiej

  Komisja Europejska sprawdza, czy paryski park rozrywki Walta Disneya nie łamie prawa UE, żądając od mieszkańców niektórych unijnych krajów wyższych cen za bilety wstępu - poinformowała w środę rzeczniczka KE ds. rynku wewnętrznego Lucia Caudet.
 • Tatry Mountain Resorts planuje podpisanie umowy kupna funparku za 40 mln euro

  Tatry Mountain Resorts planuje podpisanie umowy kupna funparku za 40 mln euro

  Tatry Mountain Resorts, spółka organizująca zimowy wypoczynek, chce podnieść jakość świadczonych usług i poszerzyć działalność o parki rozrywki. W marcu br. planuje podpisanie umowy kupna pierwszego funparku za około 40 mln euro na granicy Chorzowa i Katowic. Doprowadzenie inwestycji do końca ma kosztować od 50 do 100 mln euro. Spółka ma zapewnione finansowanie ze strony funduszy private equity, ale nie wyklucza emisji akcji lub obligacji, które mogłyby pomóc w sfinansowaniu m.in. przedsięwzięć w czeskim Szpindlerowym Młynie oraz Szczyrku.
 • Słowacy kupują śląski park rozrywki

  Słowacy kupują śląski park rozrywki

  Nie udało im się kupić kolejki na Kasprowy Wierch, za to zainwestują w najstarszy w Polsce park rozrywki. Słowacki koncern Tatry Mountain Resorts, właściciel stacji narciarskich m.in. w Wysokich Tatrach, zapowiada zaangażowanie w Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie.
 • Słowacka firma Tatry Mountain Resorts atakuje z południa

  Słowacka firma Tatry Mountain Resorts atakuje z południa

  Słowacka firma Tatry Mountain Resorts a.s., właściciel m.in. aquaparku Tatralandia, jest zainteresowany inwestycją w Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie.To kolejna inwestycja słowackiej grupy, która od niedawna jest właścicielem Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego.
 • Praca sezonowa w parkach rozrywki - Heide Park czeka na Polaków

  Praca sezonowa w parkach rozrywki - Heide Park czeka na Polaków

  Heide Park - największy park rozrywki w Niemczech rozpoczyna rekrutację pracowników na nowy sezon. Podobnie jak w ubiegłych latach wiele dostępnych stanowisk mają szansę obsadzić Polacy. Można zarobić co najmniej 700 euro miesięcznie.
 • "Puls Biznesu": Bajkowy biznes bankruta

  "Puls Biznesu": Bajkowy biznes bankruta

  Upada spółka, która miała w Grodzisku Mazowieckim budować bajkowy park rozrywki, informuje "Puls Biznesu".
 • W mieście, w którym zabito bin Ladena, powstanie park rozrywki

  W mieście, w którym zabito bin Ladena, powstanie park rozrywki

  W pakistańskim Abbotabadzie, gdzie w maju 2011 r. amerykańscy komandosi zastrzelili szefa Al-Kaidy Osamę bin Ladena, powstanie park rozrywki m.in. z polem do minigolfa, zoo i klubem paralotniarstwa - ogłosiły w poniedziałek lokalne władze.
 • Są pieniądze na budowę polskiego Disneylandu

  Pomysłodawca największego parku rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej, który ma powstać w Grodzisku Maz. zapewnia, że finansowanie projektu za 520 mln euro jest zabezpieczone - informuje "Puls Biznesu".

Filmy - Park rozrywki (4)