paraolimpiada

Artykuły - Paraolimpiada (67)

Filmy - Paraolimpiada (19)

• „Wspaniali ludzie”: Mam inny rower. Ludzie trąbią, kopią, plują i wyzywają

Rafał Mikołajczyk jest niepełnosprawnym kolarzem. Zwierzył się podczas programu, że jego nietypowy rower niestety wzbudza u niektórych kierowców agresję. Na szczęście nie u wszystkich. Rafał Mikołajczyk to były zawodnik kadry Polski w rugby na wózkach, który w kolarstwie ręcznym szosowym oprócz Pucharu Świata pięciokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski. Miał 14 lat, kiedy zaatakowany przez znajomego upadł tak pechowo, że uszkodził rdzeń kręgowy. Miał z tego powodu próbę samobójczą, ale w końcu nie poddał się rozpaczy, skończył studia i uprawia sport. Ze swoją ukochaną Iwona ma córeczkę Wiktorię. Zobacz fragment 3. odcinka programu.
  • „Wspaniali ludzie”: Zwykła bójka nastolatków zakończyła się tragicznie

Rafał Mikołajczyk to były zawodnik kadry Polski w rugby na wózkach, który w kolarstwie ręcznym szosowym oprócz Pucharu Świata pięciokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski. Miał 14 lat, kiedy zaatakowany przez znajomego upadł tak pechowo, że uszkodził rdzeń kręgowy. Nie poddał się rozpaczy, skończył studia i uprawia sport. Ze swoją ukochaną Iwona ma córeczkę Wiktorię. Zobacz fragment 3. odcinka programu.
  • Marieke Vervoort poddała się eutanazji. Paraolimpijka miała 40 lat. Wideo

Czterokrotna medalistka paraolimpijska Marieke Vervoort poddała się eutanazji we wtorkowy wieczór. Belgijka chorowała na zwyrodnieniową chorobę mięśni. Miała 40 lat.
  • Wzruszenie i emocje: paraolimpijczycy wrócili do kraju

Niepełnosprawni sportowcy, którzy na igrzyskach paraolimpijskich w Londynie zdobyli dla Polski 36 medali i zajęli 9. miejsce w klasyfikacji medalowej, doczekali się gorącego przyjęcia na warszawskim Okęciu. Wśród osób witających naszych medalistów byli m.in. Maciej Miecznikowski, Dorota Zawadzka i Zofia Klepacka, brązowa medalistka letnich IO w Londynie. - Dali nam dumę i radość; zasłużyli na dużo większy podziw - mówili zgodnie.