parada

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Parada (Film (2011)[Parade] Reż.Srdjan Dragojevic) ,

Artykuły - Parada (80)

 • Tłumy wzięły udział w paradzie na cześć triumfatorów Super Bowl

  Tłumy wzięły udział w paradzie na cześć triumfatorów Super Bowl

  W paradzie zorganizowanej na cześć Seattle Seahawks, zwycięzców Super Bowl, wzięło udział około 700 tys. osób. Historyczny sukces drużyny w finale ligi futbolu amerykańskiego NFL fetowało więcej osób niż na stałe mieszka w tym mieście.
 • W Moskwie parada wojska i młodzieży w rocznicę bolszewickiego przewrotu

  W Moskwie parada wojska i młodzieży w rocznicę bolszewickiego przewrotu

  Na Placu Czerwonym w Moskwie w czwartek odbyła się parada dla upamiętnienia defilady wojskowej z 7 listopada 1941 r., której uczestnicy udali się na front; przebiegał 30-70 km od Moskwy. Tamtą defiladę zorganizowano w rocznicę bolszewickiego przewrotu z 1917 r.
 • W Wilnie przeszła parada homoseksualistów Baltic Pride

  Około 600 osób przeszło w sobotę główną ulicą Wilna, aleją Giedymina w paradzie homoseksualistów Baltic Pride, która przez kilka miesięcy na Litwie wywoływała kontrowersje. Manifestujących obrzucono jajkami. Zatrzymano kilkadziesiąt osób.
 • Nierozwikłana tajemnica internetu. Kim jest Technoviking?

  Nierozwikłana tajemnica internetu. Kim jest Technoviking?

  Jest tajemniczy i demoniczny, a dla niektórych nawet nieco przerażający. W internecie żyje już od dobrych kilkunastu lat, a wciąż stanowi nieodgadnioną zagadkę sieci. Jego historia to znacznie więcej niedopowiedzeń i znaków zapytania, niż faktów. Poznajcie TechnoVikinga. Mrocznego rycerza muzyki techno.
 • USA: Parada św. Patryka w Nowym Jorku

  USA: Parada św. Patryka w Nowym Jorku

  Prószący w Nowym Jorku śnieg nie odstraszył tysięcy ludzi od udziału w tradycyjnej Paradzie św. Patryka. Burmistrz Michael Bloomberg wykorzystał ją do kolejnego apelu o ułatwienia w przyjmowaniu do USA imigrantów.
 • Homoterroryzm po polsku

  Homoterroryzm po polsku

  Frontalny atak homoseksualnego lobby na rodzinę i religię katolicką przybiera na sile. Doszliśmy do takiego punktu, w którym każdy, kto ma odwagę krytycznie wypowiedzieć się na temat homoseksualistów, staje się tarczą strzelniczą. Przypadki prof. Pawłowicz, poznańskich naukowców z Akademickiego Klubu Obywatelskiego, ks. Oko, a wreszcie Lecha Wałęsy są aż nadto wymowne.
 • Świąteczna Parada Macy's na Manhattanie

  Gigantyczne kolorowe balony, postaci z bajek, spektakularne rydwany, artyści przedstawiający fragmenty broadwayowskich musicali, orkiestry i zespoły muzyczne wypełniły w czwartek ulice Manhattanu podczas corocznej parady w Święto Dziękczynienia.
 • Parada Niepodległości w Gdańsku - po raz dziesiąty

  Ok. 20 tys. osób uczestniczyło w niedzielę w Gdańsku w paradzie z okazji Święta Niepodległości. Pochód dla uczczenia 11 listopada przeszedł ulicami historycznego centrum miasta już po raz dziesiąty.
 • USA: Parada Halloween odwołana

  Po raz pierwszy on 39 lat w Nowym Jorku nie odbędzie się jutro doroczna parada z okazji Halloween.
 • W Sztokholmie Pride Parade i demonstracja nacjonalistów

  W Sztokholmie Pride Parade i demonstracja nacjonalistów

  Ulicami Sztokholmu przeszła w sobotę Pride Parade, parada społeczności LGBT (homo-, bi- i transseksualiści) oraz osób ją wspierających. W innej części stolicy Szwecji miała miejsce demonstracja nacjonalistów, jednak nie doszło do spotkania obu manifestacji.

Filmy - Parada (6)