papuga

Artykuły - Papuga (37)

 • Skradzione papugi same znalazły drogę powrotną do... zoo

  Skradzione papugi same znalazły drogę powrotną do... zoo

  Trzy z pięciu skradzionych papug ara z ogrodu zoologicznego w portugalskim Lagos samodzielnie znalazły drogę powrotną do zoo. W lokalizacji dwóch pozostałych pomogli mieszkańcy południowej Portugalii.
 • We wszystkim ją papuguje

  We wszystkim ją papuguje

  Kilka miesięcy temu moja 12-letnia Basia z przejęciem opowiadała mi o nowej koleżance.
 • Chciał przemycić rzadki gatunek papugi

  Funkcjonariusze służby celnej na przejściu granicznym w Medyce (woj. podkarpackie) zatrzymali obywatela Ukrainy, który próbował wywieźć z Polski zagrożony wyginięciem gatunek papugi - ary szafirowej. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
 • Papuga wezwała pomoc wołając właściciela

  Papuga, która w trakcie lotu utknęła między kablami wysokiego napięcia, sama wezwała pomoc wymawiając imię swego właściciela. Do tego zdarzenia doszło na południu Włoch w miasteczku, w którym na szczęście w tym przypadku prawie wszyscy się znają.
 • Papuga nagrodzona za pomoc dziewczynce

  Bohaterska papuga z Denver, która zaalarmowała swoją właścicielkę, kiedy mała dziewczynka udławiła się swoim śniadaniem, została uhonorowana za swój czyn.
 • Psy i papuga śpiewają metal

  Psy i papuga śpiewają metal

  Czy muzyka metalowa może być jeszcze bardziej ekstremalna? Zespoły Caninus i Hatebeak przekonują, że tak!
 • Jej krowość, moja ludzkość

  Jej krowość, moja ludzkość

  Niecałe pół wieku temu uczonym, którzy przekonywali, że szympansy obdarzone są swoistą ­umysłowością, zarzucano brak obiektywizmu i antropomorfizm. Dziś z dezaprobatą traktuje się przekonanie o ludzkiej wyjątkowości.

Filmy - Papuga (20)