papuga

Artykuły - Papuga (20)

 • Skradzione papugi same znalazły drogę powrotną do... zoo

  Skradzione papugi same znalazły drogę powrotną do... zoo

  Trzy z pięciu skradzionych papug ara z ogrodu zoologicznego w portugalskim Lagos samodzielnie znalazły drogę powrotną do zoo. W lokalizacji dwóch pozostałych pomogli mieszkańcy południowej Portugalii.
 • We wszystkim ją papuguje

  We wszystkim ją papuguje

  Kilka miesięcy temu moja 12-letnia Basia z przejęciem opowiadała mi o nowej koleżance.
 • Papuga wezwała pomoc wołając właściciela

  Papuga, która w trakcie lotu utknęła między kablami wysokiego napięcia, sama wezwała pomoc wymawiając imię swego właściciela. Do tego zdarzenia doszło na południu Włoch w miasteczku, w którym na szczęście w tym przypadku prawie wszyscy się znają.
 • Papuga nagrodzona za pomoc dziewczynce

  Bohaterska papuga z Denver, która zaalarmowała swoją właścicielkę, kiedy mała dziewczynka udławiła się swoim śniadaniem, została uhonorowana za swój czyn.
 • Psy i papuga śpiewają metal

  Psy i papuga śpiewają metal

  Czy muzyka metalowa może być jeszcze bardziej ekstremalna? Zespoły Caninus i Hatebeak przekonują, że tak!
 • Jej krowość, moja ludzkość

  Jej krowość, moja ludzkość

  Niecałe pół wieku temu uczonym, którzy przekonywali, że szympansy obdarzone są swoistą ­umysłowością, zarzucano brak obiektywizmu i antropomorfizm. Dziś z dezaprobatą traktuje się przekonanie o ludzkiej wyjątkowości.
 • Krzykliwa ara wystraszyła włamywaczy

  W jedynym ze sklepów zoologicznych w stanie Massachusetts nie potrzeba psa pilnującego. Wystarczy krzykliwa papuga ara, która wystraszyła ostatnio włamywaczy.
 • Niewłaściwie zaparkowana... papuga

  Grecka policja straszy właściciela pewnej papugi, że wystawi mu mandat za stawianie grzędy z ptakiem na ulicy przed sklepem zoologicznym - donoszą greckie media.
 • Niewierny mąż i papuga

  Niewierny mąż został zdemaskowany przez? papugę. W obecności żony ptak zaczął naśladować jej męża, wołając po imieniu inną kobietę.
 • Dziwny jest ten świat

  Codziennie zalewa nas szum informacyjny, z którego budujemy sobie obraz współczesnego świata. Mnóstwo bardzo ciekawych informacji, może dlatego, że dotyczą lokalnych społeczności, nie trafia jednak na czołówki gazet. A szkoda, bo przeczą tezie, że na co dzień otaczają nas tylko politycy, bandyci i oszuści...

Filmy - Papuga (29)

 • Skrzydlaty pasażer. Uśmiejesz się

  Fotel pasażera w aucie osobowym to idealne miejsce obserwacyjne. Wiedzą o tym nie tylko ludzie, ale i... papugi. Spójrzcie na tego uroczego ptaka, który ochoczo wystawia głowę w trakcie jazdy i z całą pewnością przywołuje uśmiech na twarzach przechodniów.
 • Uroczy duet. Kot i skrzydlaty przyjaciel

  Choć w świecie zwierząt pewnie nigdy by się nie spotkały, to w domu człowieka mają na to szansę. Pierzasto-futrzasty duet, czyli kot i papuga to podopieczni pewnej kanadyjskiej kadrowej. Kobieta wspomina, że na początku kot, imieniem Miska, bał się Mickeya, czyli papugi. Od tamtej pory udało im się wypracować wspólny język.
 • Zatańczymy? Zapamiętasz jej szalone ruchy

  Zawsze jest czas na odrobinę tańca. Wie o tym bohaterka powyższego filmu, konura słoneczna o imieniu Django. Gdy tylko zobaczyła swoje odbicie w lustrze, pokazała parę szalonych wygibasów.
 • Czegoś takiego nie widzieliście! W podróży towarzyszy mu...

  Okazuje się, że dobrze wytrenowana papuga może nie tylko powtarzać zasłyszane słowa, ale również towarzyszyć nam w podróży. Nie musimy nawet szykować jej specjalnego miejsca, bowiem swój najlepszy środek lokomocji - skrzydła, ma zawsze ze sobą. Nietypowym towarzystwem pochwalił się pewien mężczyzna. Jego papuga "wylatuje" z nim na spacery. Gdy on jedzie na quadzie, ona leci tuż obok. Zdumiewające!