papirus

Artykuły - Papirus (6)

 • Innowacyjna technika badania sarkofagów

  Innowacyjna technika badania sarkofagów

  Przed zamknięciem sarkofagu, egipskie mumie umieszczano w ozdobnych skrzyniach z papirusu. Dzięki nowej technice skanowania, naukowcy będą mogli odczytać ich treść bez otwierania całości.
 • Jezus miał żonę? Nowe doniesienia naukowców

  Jezus miał żonę? Nowe doniesienia naukowców

  Fragment papirusu, na którym możemy przeczytać o tym, że Jezus mógł mieć żonę, może być prawdziwy - czytamy w serwisie mashable.com.
 • Tak zmieniał się świat seksu. Egipt faraonów

  Tak zmieniał się świat seksu. Egipt faraonów

  Wydawałoby się, że seks na przestrzeni wieków wyglądał zawsze tak samo. Nic bardziej mylnego. Każda epoka zmieniała podejście do seksualności człowieka. Dziś wcale nie jesteśmy tak bardzo rozwiąźli.
 • "L'Osservatore Romano" o koptyjskim papirusie: To fałsz

  "L'Osservatore Romano" o koptyjskim papirusie: To fałsz

  Koptyjski papirus z IV wieku, sugerujący, że Jezus mógł mieć żonę, jest fałszywy - taka jest odpowiedź watykańskiego dziennika "L'Osservatore Romano" na rękopis, zaprezentowany przez badaczkę wczesnego chrześcijaństwa Karen King z Uniwersytetu Harvarda.
 • Papirus z IV wieku sugeruje, że Jezus mógł mieć żonę

  Papirus z IV wieku sugeruje, że Jezus mógł mieć żonę

  Profesor historii wczesnego chrześcijaństwa z Uniwersytetu Harvarda ujawniła fragment papirusu z IV wieku z rękopisem w języku koptyjskim, w którym znajduje się zdanie sugerujące, że Jezus Chrystus mógł mieć żonę.
 • BOŚ dla małych firm

  BOŚ chce rozwijać strategię współpracy z małym i średnimi przedsiębiorstwami. Pierwszym produktem tej koncepcji jest Pakiet Papirus oferujący kompleksową obsługę bankową na dogodnych warunkach dla producentów opakowań z sektora MSP.