Papież Fransiszek

Artykuły - Papież Fransiszek (57)

 • Papież Franciszek pochwalił serial "Młody papież"

  Papież Franciszek pochwalił serial "Młody papież"

  Ojciec Święty oglądał serial "Młody papież". Uznał, że ta produkcja w nieco naiwny sposób przedstawia Kościół, ale ogólnie mu się spodobała - zdradził Paolo Sorrentino, twórca tego odważnego serialu, na chwilę przed premierą kolejnego sezonu.
 • Dynamiczny wzrost osób bezdomnych w Polsce

  Dynamiczny wzrost osób bezdomnych w Polsce

  W Polsce takich osób jest ponad 36 tys bezdomnych. Według ekspertów liczba ta dynamicznie rośnie, jeszcze kilka lat temu było ich o 10 tysięcy mniej. Dzień Ludzi Bezdomnych zainicjował twórca stowarzyszenia Monar i Ruchu Wychodzenia z Bezdomności Markot - Marek Kotański.
 • Franciszek potępił ujawnienie tajnych dokumentów Watykanu

  Franciszek potępił ujawnienie tajnych dokumentów Watykanu

  Papież Franciszek potępił w niedzielę kradzież i publikację tajnych dokumentów o finansach Watykanu. Przemawiając do tysięcy wiernych podczas niedzielnego spotkania na Anioł Pański w bezpośredni sposób odniósł się do szeroko dyskutowanego skandalu Vatileaks.
 • Andrzej Duda z żoną udają się do Watykanu

  Andrzej Duda z żoną udają się do Watykanu

  Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą udają się w dzisiaj po południu z wizytą do Watykanu. Wieczorem para prezydencka weźmie udział we mszy w Bazylice św. Piotra przy grobie Jana Pawła II. W poniedziałek rano odbędzie się audiencja u papieża Franciszka.
 • Papież Franciszek ochrzcił 33 dzieci

  Papież Franciszek ochrzcił 33 dzieci

  W Niedzielę Chrztu Pańskiego papież Franciszek ochrzcił w Kaplicy Sykstyńskiej 33 dzieci. W kazaniu powiedział, że nie można być chrześcijaninem poza Kościołem.
 • "W czasie przygotowań do świąt nie zauważamy Jezusa"

  "W czasie przygotowań do świąt nie zauważamy Jezusa"

  "W tych dniach naszych przygotowań do Bożego Narodzenia nie zauważamy Jezusa” – powiedział papież Franciszek życząc w niedzielę wiernym Bożego Narodzenia pełnego nadziei, radości i braterstwa. Papieża słuchały dziesiątki tysięcy ludzi.
 • Papież Franciszek: „Internet to dar od Boga”

  Papież Franciszek: „Internet to dar od Boga”

  Papież Franciszek nazwał "darem Bożym", gdyż jego zdaniem może on zaoferować większe możliwości spotkania i solidarności między ludźmi.
 • Papież ochrzcił 32 dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej

  Papież ochrzcił 32 dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej

  W Niedzielę Chrztu Pańskiego papież Franciszek ochrzcił w Kaplicy Sykstyńskiej 32 dzieci, wśród nich córkę pary, która nie ma ślubu kościelnego. W kazaniu mówił, że chór płaczących dzieci jest piękny i zachęcał kobiety, by nakarmiły je, jeśli są głodne.
 • Watykan: Papież Franciszek kończy 77 lat

  Watykan: Papież Franciszek kończy 77 lat

  Papież Franciszek kończy we wtorek 77 lat. W Watykanie nie odbędą się żadne uroczystości z tej okazji, ponieważ urodziny papieża nie są dniem świątecznym. Pierwszy tort urodzinowy Franciszek dostał w sobotę od dzieci.
 • Watykan: Tradycyjny portret papieża

  Watykan: Tradycyjny portret papieża

  Po prawie dziewięciu miesiącach od wyboru portret Franciszka znajdzie się w galerii papieży w bazylice św. Pawła za Murami w Rzymie.

Filmy - Papież Fransiszek (3)

 • Szczyt nt. pedofilii w Kościele

  Od czwartku do niedzieli potrwa spotkanie papieża Franciszka z przewodniczącymi episkopatów wszystkich Kościołów, oraz przełożonymi żeńskich i męskich zakonów. Będzie dotyczyło zjawiska pedofilii w Kościele.
 • Przed wizytą papieża w Brazylii

  Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej. Uroczystości poprzedzające to wydarzenie odbywają się w całym Rio de Janeiro. Kilka dni temu dziesiątki wiernych niosło krzyż z kościoła na plażę Botafogo.
 • Narkotyki i przemoc! To miejsce odwiedzi papież Franciszek!

  Oto fawela Varginha, jedna z najbiedniejszych dzielnic w północnej części Rio de Janeiro, gdzie do niedawna powszechne były handel narkotykami i przemoc. To do tej małej faveli przybędzie papież Franciszek, by spotkać się z najbiedniejszymi wyznawcami Kościoła Katolickiego.