papież Franciszek

Artykuły - Papież Franciszek (656)

 • Alex Zanardi walczy o życie. Papież Franciszek napisał do niego list

  Alex Zanardi walczy o życie. Papież Franciszek napisał do niego list

  Papież Franciszek napisał wzruszający list do walczącego o życie byłego kierowcy Formuły 1 Alessandro "Alexa" Zanardiego, który kilka dni temu uległ ciężkiemu wypadkowi drogowemu. Argentyński duchowny znalazł się na okładce środowego wydania "La Gazzetta dello Sport".
 • Rower Petera Sagana na aukcji charytatywnej papieża Franciszka

  Rower Petera Sagana na aukcji charytatywnej papieża Franciszka

  Papież Franciszek zainicjował specjalne aukcje charytatywne, z których pozyskane środki zostaną przekazane na włoskie szpitale, które najdzielniej walczyły z koronawirusem. W ramach akcji „We run together” zlicytowany zostanie między innymi rower podarowany papieżowi przed dwoma laty przez Petera Sagana.
 • Papież Franciszek: Piłka nożna to najpiękniejszy sport na świecie

  Papież Franciszek: Piłka nożna to najpiękniejszy sport na świecie

  Papież Franciszek wyznał dzieciom i młodzieży w piątek, że uważa piłkę nożną za najpiękniejszy sport na świecie. Mówił, że piękna piłki nie mogą zniszczyć interesy finansowe.
 • Sting z żoną Trudie Styler na spotkaniu u papieża Franciszka

  Sting z żoną Trudie Styler na spotkaniu u papieża Franciszka

  "Niech was Bóg błogosławi" - powiedział papież Franciszek do Stinga i jego żony Trudie Styler podczas spotkania w Watykanie.
 • ​"Papież Franciszek powiedział mi, że piekło nie istnieje"

  ​"Papież Franciszek powiedział mi, że piekło nie istnieje"

  93-letni znany włoski dziennikarz Eugenio Scalfari twierdzi, że papież Franciszek powiedział mu, że piekło nie istnieje. Do sprawy odniósł się Watykan.
 • Papież: Trzeźwość fundamentem szczęśliwego życia

  Papież: Trzeźwość fundamentem szczęśliwego życia

  Trzeźwość jest jednym z fundamentalnych warunków szczęśliwego życia człowieka. Jej brak niszczy więź z Bogiem, z Kościołem, niszczy osobę, rodziny, relacje międzyludzkie - podkreślił papież Franciszek w przesłaniu do uczestników Narodowego Kongresu Trzeźwości, który trwa w Warszawie.
 • Kolumbia: Symboliczny gest papieża Franciszka

  Kolumbia: Symboliczny gest papieża Franciszka

  Papież Franciszek po przybyciu w środę do stolicy Kolumbii, Bogoty przywitał się z grupą osób, które ucierpiały w wojnie domowej, jaka trwała w tym kraju przez ponad pół wieku. Papież pozdrowił m.in. urodzonego w niewoli syna zakładniczki FARC.
 • Papież Franciszek potępił zamachowców-samobójców

  Papież Franciszek potępił zamachowców-samobójców

  Papież Franciszek potępił zamachowców-samobójców. Podczas audiencji generalnej powiedział, że chrześcijanina napełnia odrazą to, że zamachowcy-samobójcy nazywani są męczennikami.
 • Papież Franciszek krytykuje chrześcijan, którzy boją się zmian

  Papież Franciszek krytykuje chrześcijan, którzy boją się zmian

  Papież Franciszek wyznał, że „obawia się” chrześcijan, którzy „nie idą naprzód i zamykają się w swej niszy”. „Lepiej iść kulejąc, czasem upadając i pokładać zawsze ufność w miłosierdziu Boga, niż być chrześcijaninem z muzeum, który boi się zmian” - mówił.
 • ​Portugalia: Ponad milion osób towarzyszy papieżowi w Fatimie

  ​Portugalia: Ponad milion osób towarzyszy papieżowi w Fatimie

  Ponad milion osób z 51 krajów świata wzięło udział w wieczornej modlitwie z papieżem w sanktuarium w Fatimie. Wśród pielgrzymów, którzy uczestniczyli w głównych obchodach stulecia objawień maryjnych, jest kilka tysięcy Polaków.

Filmy - Papież Franciszek (29)

 • Koronawirus. Watykan transmituje papieską mszę bez wiernych

  Po raz drugi w trakcie pontyfikatu papieża Franciszka watykańskie media transmitowały jego prywatną mszę. Papież zdecydował, że zawiesza msze dla wiernych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. "Kontynuujmy wspólną modlitwę za chorych, za pracowników służby zdrowie, za wszystkich cierpiących z powodu epidemii" - mówił w trakcie mszy papież.
 • Koronawirus. Watykan transmituje papieską mszę bez wiernych

  Po raz drugi w trakcie pontyfikatu papieża Franciszka watykańskie media transmitowały jego prywatną mszę. Papież zdecydował, że zawiesza msze dla wiernych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. "Kontynuujmy wspólną modlitwę za chorych, za pracowników służby zdrowie, za wszystkich cierpiących z powodu epidemii" - mówił w trakcie mszy papież.
 • Szczyt nt. pedofilii w Kościele

  Od czwartku do niedzieli potrwa spotkanie papieża Franciszka z przewodniczącymi episkopatów wszystkich Kościołów, oraz przełożonymi żeńskich i męskich zakonów. Będzie dotyczyło zjawiska pedofilii w Kościele.
 • Papież Franciszek rozpoczął pierwszą, historyczną wizytę na Półwyspie Arabskim

  Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Papież Franciszek rozpoczął historyczną wizytę na Półwyspie Arabskim. To pierwsza wizyta Ojca Świętego w miejscu narodzin Islamu. Podczas wizyty papież Franciszek spotka się z księciem Abu Zabi oraz wielkim imamem Egiptu. Później odbędzie rozmowę z przedstawicielami Rady Muzułmańskiej na temat relacji między religiami. We wtorek (05.02) Papież odprawi mszę świętą w Zayed Sports City, w której może wziąć udział ponad 130 tysięcy ludzi. (Ruptly/x-news)