papież Franciszek

Artykuły - Papież Franciszek (1298)

 • Sting z żoną Trudie Styler na spotkaniu u papieża Franciszka

  Sting z żoną Trudie Styler na spotkaniu u papieża Franciszka

  "Niech was Bóg błogosławi" - powiedział papież Franciszek do Stinga i jego żony Trudie Styler podczas spotkania w Watykanie.
 • ​"Papież Franciszek powiedział mi, że piekło nie istnieje"

  ​"Papież Franciszek powiedział mi, że piekło nie istnieje"

  93-letni znany włoski dziennikarz Eugenio Scalfari twierdzi, że papież Franciszek powiedział mu, że piekło nie istnieje. Do sprawy odniósł się Watykan.
 • Papież: Trzeźwość fundamentem szczęśliwego życia

  Papież: Trzeźwość fundamentem szczęśliwego życia

  Trzeźwość jest jednym z fundamentalnych warunków szczęśliwego życia człowieka. Jej brak niszczy więź z Bogiem, z Kościołem, niszczy osobę, rodziny, relacje międzyludzkie - podkreślił papież Franciszek w przesłaniu do uczestników Narodowego Kongresu Trzeźwości, który trwa w Warszawie.
 • Kolumbia: Symboliczny gest papieża Franciszka

  Kolumbia: Symboliczny gest papieża Franciszka

  Papież Franciszek po przybyciu w środę do stolicy Kolumbii, Bogoty przywitał się z grupą osób, które ucierpiały w wojnie domowej, jaka trwała w tym kraju przez ponad pół wieku. Papież pozdrowił m.in. urodzonego w niewoli syna zakładniczki FARC.
 • Papież Franciszek potępił zamachowców-samobójców

  Papież Franciszek potępił zamachowców-samobójców

  Papież Franciszek potępił zamachowców-samobójców. Podczas audiencji generalnej powiedział, że chrześcijanina napełnia odrazą to, że zamachowcy-samobójcy nazywani są męczennikami.
 • Papież Franciszek krytykuje chrześcijan, którzy boją się zmian

  Papież Franciszek krytykuje chrześcijan, którzy boją się zmian

  Papież Franciszek wyznał, że „obawia się” chrześcijan, którzy „nie idą naprzód i zamykają się w swej niszy”. „Lepiej iść kulejąc, czasem upadając i pokładać zawsze ufność w miłosierdziu Boga, niż być chrześcijaninem z muzeum, który boi się zmian” - mówił.
 • ​Portugalia: Ponad milion osób towarzyszy papieżowi w Fatimie

  ​Portugalia: Ponad milion osób towarzyszy papieżowi w Fatimie

  Ponad milion osób z 51 krajów świata wzięło udział w wieczornej modlitwie z papieżem w sanktuarium w Fatimie. Wśród pielgrzymów, którzy uczestniczyli w głównych obchodach stulecia objawień maryjnych, jest kilka tysięcy Polaków.
 • ​Papież: Handel ludźmi, niesprawiedliwość i migranci przywołują cierpienia Jezusa

  ​Papież: Handel ludźmi, niesprawiedliwość i migranci przywołują cierpienia Jezusa

  Podczas mszy Wigilii Paschalnej w Watykanie w Wielką Sobotę papież Franciszek powiedział, że handel ludźmi, niesprawiedliwość i dramat migrantów oraz pogarda wobec nich przywołują cierpienia Jezusa na krzyżu. Ostrzegał wiernych przed smutną rezygnacją.
 • ​Papież: Wyrażamy wstyd za zniszczenia, wojny, zgorszenie

  ​Papież: Wyrażamy wstyd za zniszczenia, wojny, zgorszenie

  Papież Franciszek na zakończenie Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum w Wielki Piątek wyraził wstyd za popełnione przez ludzi grzechy, zdradę Jezusa i poprosił o przebaczenie. Papież mówił o wstydzie za zniszczenia, przemoc, prześladowania, śmierć migrantów.
 • Papież: Katolicy nie mogą siać zgorszenia podwójnym życiem

  Papież: Katolicy nie mogą siać zgorszenia podwójnym życiem

  "Nie zachowuje się po chrześcijańsku ten, kto deklaruje się jako katolik, chodzi na msze, ale nie płaci sprawiedliwie pracownikom i prowadzi brudne interesy" - powiedział papież Franciszek.

Filmy - Papież Franciszek (27)

 • Szczyt nt. pedofilii w Kościele

  Od czwartku do niedzieli potrwa spotkanie papieża Franciszka z przewodniczącymi episkopatów wszystkich Kościołów, oraz przełożonymi żeńskich i męskich zakonów. Będzie dotyczyło zjawiska pedofilii w Kościele.
 • Papież Franciszek rozpoczął pierwszą, historyczną wizytę na Półwyspie Arabskim

  Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Papież Franciszek rozpoczął historyczną wizytę na Półwyspie Arabskim. To pierwsza wizyta Ojca Świętego w miejscu narodzin Islamu. Podczas wizyty papież Franciszek spotka się z księciem Abu Zabi oraz wielkim imamem Egiptu. Później odbędzie rozmowę z przedstawicielami Rady Muzułmańskiej na temat relacji między religiami. We wtorek (05.02) Papież odprawi mszę świętą w Zayed Sports City, w której może wziąć udział ponad 130 tysięcy ludzi. (Ruptly/x-news)
 • Tysiące osób witały papieża Franciszka, który przybył na Światowe Dni Młodzieży w Panamie

  Panama. Tysiące osób witały papieża Franciszka, który przybył na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Tłumy mieszkańców ustawiły się wzdłuż trasy przejazdu papieskiej kolumny, aby choć przez chwilę spojrzeć na głowę kościoła katolickiego. Franciszek jest drugim papieżem w historii, po Janie Pawle II, który odwiedził Panamę. Pierwsza papieska wizyta miała miejsce w 1983 r. Panama jest gospodarzem 34. Światowych Dni Młodzieży. (Ruptly/x-news)
 • Papież Franciszek: Polacy są dobrym narodem

  W niedzielę wieczorem Franciszek wrócił do Watykanu. Na pokładzie samolotu odbyła się konferencja prasowa podczas której papież odniósł się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, w których uczestniczył. Mówił także o innych sprawach, m.in. o kardynale Pellu, podejrzany o tuszowanie skandalu pedofilii w Kościele w Australii, o sytuacji w Turcji, zabójstwie francuskiego księdza ora swoim upadku podczas wizyty w Polsce. „Polacy są bardzo entuzjastyczni. Niezależnie od pogody uczestniczyli tłumnie we wszystkich wydarzeniach. To dobrzy ludzie. Miałem kontakty z Polakami, kiedy byłem młody, a po wojnie przyjechali do pracy. Tam, gdzie mój ojciec pracował, było wielu Polaków. Byli dobrymi ludźmi i na zawsze zostaną w moim sercu. Teraz ponownie odnalazłem tę ich dobroć".