papież

Artykuły - Papież (4071)

 • Papież: W imieniu Kościoła proszę o wybaczenie

  Papież: W imieniu Kościoła proszę o wybaczenie

  Papież Franciszek, który zaprosił do Watykanu pięciu księży z Chile - ofiary wykorzystywania seksualnego, poprosił ich o przebaczenie. Papież rozmawiał z ofiarami nadużyć od piątku, a w sobotę odprawił z nimi mszę.
 • Papież: Kościół powinien być pogotowiem ratunkowym

  Papież: Kościół powinien być pogotowiem ratunkowym

  Papież udał się z pielgrzymką na południe Włoch do Alessano i Molfetty. Podróż związana jest 25 rocznicą śmierci miejscowego biskupa, franciszkanina Antonio Bello, który poświęcił swoje życia pomocy biednym i potrzebującym.
 • Siostra papieża ujawnia kulisy konklawe z 2013 roku

  Siostra papieża ujawnia kulisy konklawe z 2013 roku

  Przed konklawe w 2013 roku Benedykt XVI, który ustąpił wtedy z urzędu, poprosił kardynała Jorge Bergoglio, by w razie wyboru uszanował decyzję kardynałów. Ujawniła to siostra papieża Franciszka, Maria Elena Bergoglio.
 • ŚDM - na efekt kuli śnieżnej musimy poczekać

  ŚDM - na efekt kuli śnieżnej musimy poczekać

  Za wcześnie jest, aby w tym roku mówić o turystycznym efekcie Światowych Dni Młodzieży. Należy jednak takiego efektu oczekiwać w kolejnych latach - ocenia dr Krzysztof Borkowski z Zakładu Obsługi Ruchu Turystycznego krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
 • Watykan: Papież wybrał nowego prefekta Kongregacji Nauki Wiary

  Watykan: Papież wybrał nowego prefekta Kongregacji Nauki Wiary

  Nowym prefektem Kongregacji Nauki i Wiary został Luis Francisco Ladaria Ferrer – poinformował Watykan. Hiszpański arcybiskup zastąpi na tym stanowisku kardynała Gerharda Ludwiga Muellera z Niemiec.
 • Papież Franciszek - żaden chrześcijanin nie może uchylać się przed pomocą ubogim

  Papież Franciszek - żaden chrześcijanin nie może uchylać się przed pomocą ubogim

  W orędziu na I Światowy Dzień Ubogich papież Franciszek napisał, że żaden chrześcijanin nie może uchylać się przed nakazem pomagania najbiedniejszym. Przypomniał, że powołaniem ludzi Kościoła jest "naśladowanie Jezusa ubogiego".
 • Dzieci z Fatimy zostaną ogłoszone świętymi

  Dzieci z Fatimy zostaną ogłoszone świętymi

  Dwoje z trzech portugalskich dzieci, które równo sto lat temu miały być świadkami objawień Matki Bożej w Fatimie, będzie wyniesione na ołtarze 13 maja. Decyzję ogłosił papież Franciszek.
 • Papież Franciszek: Świat nienawidzi chrześcijan

  Papież Franciszek: Świat nienawidzi chrześcijan

  ​Papież Franciszek powiedział w poniedziałek wiernym, że "świat nienawidzi chrześcijan z tego samego powodu, z jakiego nienawidził Jezusa". "On przyniósł światło Boga, a świat woli mrok, by ukryć swe nikczemne uczynki" - mówił papież w Watykanie.
 • Trzęsienie ziemi we Włoszech: Papież zrezygnował z katechezy

  Trzęsienie ziemi we Włoszech: Papież zrezygnował z katechezy

  Papież Franciszek wyraził żal podczas środowej audiencji generalnej z powodu tragicznego trzęsienia ziemi, które nawiedziło środkowe Włochy. Zrezygnował z katechezy, by modlić się z zebranymi na placu Świętego Piotra za ofiary kataklizmu.

Filmy - Papież (32)

 • Znamy szczegóły wizyty papieża w byłym obozie koncentracyjnym

  Dyrektor Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau przedstawił plan wizyty papieża Franciszka w byłym obozie koncentracyjnym. - Papież przejdzie przez bramę ze słynnym napisem "Arbeit macht frei", a stamtąd uda się pod blok jedenasty, który był swojego rodzaju karcerem - tłumaczył na konferencji prasowej dyrektor Piotr Cywiński.
 • Pierwszy dzień papieskiej wizyty w Polsce - podsumowanie

  Ceremonia powitania na międzynarodowym lotnisku Jana Pawła II w Krakowie-Balicach, oficjalne przyjęcie na Zamku Królewskim na Wawelu z udziałem przedstawicieli władz, społeczeństwa cywilnego i korpusu dyplomatycznego, kurtuazyjna wizyta u prezydenta, spotkanie z Konferencją Episkopatu Polski oraz w "Oknie Papieskim" z wiernymi zgromadzonymi na placu przed Domem Arcybiskupim - złożyły się na pierwszy dzień wizyty Franciszka w Polsce z okazji 31. Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (KAI).
 • Papież Francieszek wylądował w Krakowie!

  Samolot z papieżem Franciszkiem wylądował już na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Przywitała go m.in. para prezydencka i premier RP Beata Szydło.
 • Kraków czeka na papieża. Wzmożone kontrole na ulicach

  Zamknięte ulice, wzmożone kontrole i policja, kierująca ruchem - Kraków czeka na przyjazd papieża. Będzie to pierwsza wizyta Franciszka w Polsce. Atmosfera oczekiwania jest widoczna w całym Krakowie, ozdobionym papieskimi biało-żółtymi flagami. Na razie w mieście świeci słońce, chociaż synoptycy zapowiadają burze i deszcz. Nie przeraża to jednak setek tysięcy pielgrzymów, którzy przyjechali, by uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży i spotkaniu z papieżem.