PAPIEZ

Artykuły - PAPIEZ (1005)

 • Jak się leczy papieży? To było zawsze owiane tajemnicą

  Jak się leczy papieży? To było zawsze owiane tajemnicą

  Przez wieki opieka medyczna w Watykanie owiana była tajemnicą. Jednak od czasów Jana Pawła II, który zdecydował się leczyć w państwowym szpitalu, cały świat może śledzić stan zdrowia tego najważniejszego pacjenta.
 • Papież do osób dalekich od Kościoła: Bóg cię szanuje

  Papież do osób dalekich od Kościoła: Bóg cię szanuje

  Papież Franciszek podczas spotkania z dziesiątkami tysięcy osób zebranych w Watykanie w uroczystość Objawienia Pańskiego zapewnił o szacunku i miłości tych, którzy są daleko od Kościoła i Boga. Na plac Świętego Piotra przybył Orszak Trzech Króli.
 • Ogromna popularność papieża i rekordowo wysokie dane

  Ogromna popularność papieża i rekordowo wysokie dane

  Ponad 6,6 mln osób wzięło udział w Watykanie w spotkaniach na modlitwie Anioł Pański, mszach i audiencjach papieża Franciszka w minionym roku - ogłosiła w czwartek Prefektura Domu Papieskiego. To rekordowo wysokie dane.
 • Franciszek i Benedykt XVI zjedli razem obiad w Domu świętej Marty

  Franciszek i Benedykt XVI zjedli razem obiad w Domu świętej Marty

  Papież Franciszek i emerytowany papież Benedykt XVI zjedli razem w piątek obiad w Domu świętej Marty - poinformowały źródła watykańskie. Była to pierwsza wizyta Benedykta XVI w rezydencji, w której mieszka jego następca.
 • Tylko 13 procent turystów dociera na południe

  Tylko 13 procent turystów dociera na południe

  Napływ cudzoziemców jest podstawą dochodów turystyki we Włoszech, ale tylko 13 procent z nich wybiera południe kraju. Budzi to niepokój branży turystycznej, według której konieczna jest międzynarodowa promocja Kampanii, Kalabrii i innych regionów południa.
 • Papież Franciszek przyjął na audiencji kanclerz Angelę Merkel

  Papież Franciszek przyjął na audiencji kanclerz Angelę Merkel

  Papież Franciszek przyjął w sobotę na prywatnej audiencji w Watykanie kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Ich rozmowa w papieskiej bibliotece trwała wyjątkowo długo, 45 minut.
 • Benedykt XVI opuści Watykan 28 lutego o godzinie 17.00

  Benedykt XVI opuści Watykan 28 lutego o godzinie 17.00

  Benedykt XVI opuści Watykan w dniu swej abdykacji 28 lutego o godzinie 17.00 - poinformował w środę rzecznik Stolicy Apostolskiej ksiądz Federico Lombardi podczas spotkania z dziennikarzami z całego świata. Rano w ostatnim dniu swego pontyfikatu papież pożegna się z kardynałami.
 • "Tam, gdzie zapomina się o Bogu, nie ma pokoju"

  "Tam, gdzie zapomina się o Bogu, nie ma pokoju"

  Podczas pasterki w Bazylice Świętego Piotra Benedykt XVI powiedział, że tam, gdzie zapomina się o Bogu, nie ma również pokoju. "Kiedy gasi się światło Boże, gasi się też nadaną przez Boga godność człowieka" - mówił papież w wieczór wigilijny.
 • Papież ułaskawił swego byłego kamerdynera

  Papież ułaskawił swego byłego kamerdynera

  Papież Benedykt XVI ułaskawił w sobotę swego byłego kamerdynera Paolo Gabriele, skazanego w październiku przez watykański sąd na półtora roku więzienia za kradzież tajnych dokumentów i listów - ogłosił Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej.
 • Papież przeciwko "nowej filozofii seksualności"

  Papież przeciwko "nowej filozofii seksualności"

  Podczas przedświąteczego spotkania z kardynałami z Kurii Rzymskiej Benedykt XVI powiedział, że należy sprzeciwić się "nowej filozofii seksualności", jaka jest propagowana. Papież mówił, że w obronie tradycyjnej rodziny stawką jest wizja istnienia człowieka.