papiery

Artykuły - Papiery (1865)

 • Papierowe akcje spółek trzeba będzie oddać

  Papierowe akcje spółek trzeba będzie oddać

  Nowelizacja Kodeksu spółek handlowych wprowadza zmiany dla spółek akcyjnych i komandytowo-akcyjnych. Mają ułatwić identyfikację akcjonariuszy. Zmienią się strony internetowe spółek. Zadnem ekspertów, zmiany powinny być wdrażane już od przyszłego roku.
 • Będzie obowiązkowy zapis cyfrowy akcji na okaziciela i imiennych

  Będzie obowiązkowy zapis cyfrowy akcji na okaziciela i imiennych

  Akcje spółek, także te na okaziciela, będą miały formę zapisu cyfrowego, a nie jak obecnie papierowego dokumentu. Pozwoli to przeciwdziałać ryzyku nadużyć finansowych, zwłaszcza praniu brudnych pieniędzy. Przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt odpowiednich zmian w Kodeksie spółek handlowych został dziś (11 czerwca 2019 r.) przyjęty przez Radę Ministrów.
 • PWPW podwoiła wartość eksportu w 2018 r.

  PWPW podwoiła wartość eksportu w 2018 r.

  W 2018 r. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych podwoiła wartość eksportu w porównaniu z 2017 r. - podała w tym tygodniu w komunikacie PWPW. Dodano, że po raz pierwszy wartość jej kontraktów z państwami Ameryki Południowej i Środkowej była wyższa niż z krajami europejskimi.
 • Od lipca 2019 r. wielkie zmiany na rynku obligacji korporacyjnych

  Od lipca 2019 r. wielkie zmiany na rynku obligacji korporacyjnych

  Od 1 lipca przyszłego roku ewidencja nowych emisji obligacji prowadzona będzie przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, a przeprowadzenie każdej emisji będzie wymagało wynajęcia profesjonalnego agenta emisji - wynika z projektu ustawy zatwierdzonego już przez sejmową Komisję Finansów Publicznych. Zmiany będą wzmacniać pozycję inwestorów indywidualnych.
 • NIK negatywnie ocenia wysokie zaangażowanie inwestorów zagranicznych w polskie papiery skarbowe

  NIK negatywnie ocenia wysokie zaangażowanie inwestorów zagranicznych w polskie papiery skarbowe

  Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia wysoki poziom zaangażowania inwestorów zagranicznych w polskie SPW (Skarbowe Papiery Wartościowe) - podał NIK w analizie wykonania budżetu państwa i założeń polityki pieniężnej w 2016 roku. NIK zwraca uwagę, że dochody uzyskiwane przez inwestorów zagranicznych (z tytułu odsetek od papierów skarbowych) bezpowrotnie wypływają z Polski.
 • PWPW zaprezentowała unikatowe arkusze banknotów serii lubelskiej

  PWPW zaprezentowała unikatowe arkusze banknotów serii lubelskiej

  Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych zaprezentowała dziś arkusze banknotowe z tzw. serii lubelskiej, pochodzące z emisji pamiątkowej z 1944 r. - To banknoty, które symbolizują uzależnienie Polski po II wojnie światowej od Związku Sowieckiego - mówi prezes PWPW Piotr Woyciechowski
 • Podsumowanie wyników emisji obligacji na okaziciela serii D i E Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

  Raport bieżący nr 9/2017Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweGiełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. ("GPW”, "Spółka”) niniejszym przekazuje informacje na temat zakończonej oferty publicznej 600.000 obligacji na okaziciela serii D o wartości nominalnej 100 zł oraz 600.000 obligacji na okaziciela serii E o wartości nominalnej 100 zł, przeprowadzanej na podstawie prospektu emisyjnego zatwierdzonego przez Kom
 • Powołanie Członka Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

  Raport bieżący nr 46/2016Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweGiełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. ("GPW”, "Spółka”, "Giełda”) informuje, że Rada Nadzorcza GPW na posiedzeniu w dniu 16 grudnia 2016 r., działając na podstawie art. 368 §4 Kodeksu Spółek Handlowych w związku z §20 ust. 3 Statutu Spółki podjęła decyzję w sprawie powołania Pana Jacka Fotka na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Giełdy. Zg
 • Zagranica nie chce inwestować w polskie papiery skarbowe

  Zagranica nie chce inwestować w polskie papiery skarbowe

  Na przełomie listopada i grudnia rentowności polskich obligacji pobiły ponaddwuletni rekord. Oznacza to, że zagraniczni inwestorzy nie chcą inwestować w polskie papiery, i obawiają się o koszty obciążonego budżetu państwa. Dla Polski oznacza wysokie koszty obsługi długu publicznego, które płacimy zagranicznym instytucjom za pożyczanie pieniędzy.
 • Obligacje skarbowe: Rekordowa sprzedaż w październiku

  Obligacje skarbowe: Rekordowa sprzedaż w październiku

  W październiku 2016 roku trwała sprzedaż obligacji DOS1018 (2-letnich), TOZ1019 (3-letnich), COI1020 (4-letnich) oraz EDO1026 (10-letnich). W tym czasie nabywcy indywidualni zakupili papiery o wartości nominalnej 870 mln zł.

Filmy - Papiery (1)

 • Polacy rzucają papierami. Powód to nawet zakaz korzystania z telefonów

  Jeszcze kilka lat temu zmiana pracy co 5 lat była czymś niepokojącym i dziwnym także dla samych rekruterów. Teraz zmiana pracy co 2-3 lata jest czymś normalnym. Dlaczego częściej odchodzimy z pracy? - Jedną z głównych przyczyn, dla której pracownik składa wypowiedzenie są niskie pieniądze. Potwierdzają to różne badania satysfakcji z pracy – mówi Joanna Żukowska z serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl. – Wystarczy jednak porozmawiać z osobami, które choć raz na zawodowej ścieżce złożyły wypowiedzenie, aby przekonać się, że myśl o lepszych pieniądzach pojawia się wskutek innych trudności w miejscu pracy – dodaje. Często to czynniki wynikające z odmiennych oczekiwań szefostwa i pracownika – zwykle można te problemy złagodzić poznając oczekiwania obu stron i wypracowując kompromis. Bywa, że za rotacją, stoją przyczyny, na które nawet najlepszy HR-owiec nie ma wpływu. Jeśli więc praca wiąże się z niedogodnościami, należy poinformować o nich już podczas rekrutacji, aby pracownik miał świadomość, jakiej pracy się podejmuje. Co doprowadza pracowników do myśli o odejściu z firmy?