papierosy

Artykuły - Papierosy (447)

 • Zakaz sprzedaży mentolowych papierosów. Gdzie kupić wkładki i kulki aromatyzujące? Wystarczy skoczyć do Żabki

  Zakaz sprzedaży mentolowych papierosów. Gdzie kupić wkładki i kulki aromatyzujące? Wystarczy skoczyć do Żabki

  Od dziś palacze nie kupią już popularnych mentoli. Według statystyk, w Polsce 4 na 10 palaczy wybiera mentolowe papierosy – tradycyjne i z tzw. kulką, która po rozgnieceniu uwalnia aromat. Czy dotychczasowi palacze mentoli rzucą palenie? Niekoniecznie. A na rynku pojawiły się nowe produkty, które mają im stratę zrekompensować - informują wiadomoscihandlowe.pl.
 • Papierosy mentolowe znikają z rynku

  Papierosy mentolowe znikają z rynku

  Dzisiaj na terenie całej Unii Europejskiej wszedł w życie zakaz sprzedaży papierosów mentolowych i z kapsułką "smakową". W żadnym innym europejskim kraju udział procentowy osób palących takie wyroby w ogólnej liczbie palaczy nie jest tak wysoki, jak w Polsce. Nad Wisłą "mentole" wybiera 42 proc. wszystkich palaczy, co przekłada się na ponad 3 mln ludzi. Co w praktyce może oznaczać nowy zakaz?
 • PIH: zakaz sprzedaży "mentoli" uderzy w małe sklepy

  PIH: zakaz sprzedaży "mentoli" uderzy w małe sklepy

  20 maja wchodzi w życie zakaz sprzedaży papierosów mentolowych oraz tych z kapsułką smakową. To efekt unijnej dyrektywy tytoniowej. "Mentole" odpowiadają za od ok. 5 do 15 proc. obrotów małych i średnich sklepów. Polska Izba Handlu ostrzega przed negatywnymi zjawiskami, które może spowodować zakaz sprzedaży tych produktów.
 • Płyny do e-papierosów bez banderol narażone na nieuczciwą konkurencję

  Płyny do e-papierosów bez banderol narażone na nieuczciwą konkurencję

  Jeśli obowiązek banderolowania płynów do papierosów elektronicznych nie wejdzie w życie razem z akcyzą na te wyroby, rynek papierosów elektronicznych może przenieść się do szarej strefy - ostrzegają producenci.
 • Za dwa tygodnie "mentole" znikną ze sklepowych półek

  Za dwa tygodnie "mentole" znikną ze sklepowych półek

  Od 20 maja, czyli dokładnie od środy za dwa tygodnie, na terenie całej Unii Europejskiej wchodzi w życie zakaz sprzedaży papierosów mentolowych i z kapsułką smakową. To efekt implementacji dyrektywy tytoniowej, która wprowadziła prohibicję na część aromatyzowanych wyrobów tytoniowych. Jak na zakaz reagują Polacy?
 • Kanada: Epidemia odcięła palaczy od rynku tanich papierosów

  Kanada: Epidemia odcięła palaczy od rynku tanich papierosów

  Na portalach ogłoszeniowych w Kanadzie pojawia się coraz więcej ogłoszeń o treści "kupię indiańskie papierosy". Epidemia koronawirusa i związane z nią restrykcje sparaliżowały dostawy papierosów z indiańskich rezerwatów, gdzie są one tańsze, bo nie obejmuje ich akcyza.
 • Co dziesiąty papieros wypalany w Polsce pochodzi z czarnego rynku

  Co dziesiąty papieros wypalany w Polsce pochodzi z czarnego rynku

  Szara strefa obrotu papierosami w Polsce to 10,4 proc. całego rynku wyrobów tytoniowych w kraju. Najwięcej papierosów z nielegalnego źródła pali się na ścianie wschodniej. Czy zbliżający się wielkimi krokami zakaz sprzedaży papierosów mentolowych przyczyni się do rozszerzenia czarnego rynku?
 • Rzuć palenie lub szukaj mniej szkodliwych alternatyw

  Rzuć palenie lub szukaj mniej szkodliwych alternatyw

  W Polsce papierosy nałogowo pali jedna piąta społeczeństwa. Z badań przeprowadzonych przez Kantar Polska (2019 r.) na zlecenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego wynika, że 21 proc. Polaków to regularni palacze, a w 34 proc. polskich domów pali się tytoń. Podjęcie próby pożegnania się z nałogiem w najbliższym czasie zadeklarowało 13 proc. palaczy. Może warto zacząć już teraz?
 • Rosja zamknęła fabryki papierosów

  Rosja zamknęła fabryki papierosów

  W Rosji w ramach kwarantanny tymczasowo zamknięto fabryki papierosów po tym, jak rosyjski rząd wyłączył tytoń z listy towarów pierwszej potrzeby. Zapasów w fabrykach jest na dwa miesiące, ale mogą rozejść się szybciej, bo zamknięta została granica z Białorusią, skąd pochodzi spora część nielegalnie sprowadzanych papierosów. Czy Rosjanie będą musieli rzucić palenie?
 • Połowa palaczy nie wie o zakazie sprzedaży "mentoli"

  Połowa palaczy nie wie o zakazie sprzedaży "mentoli"

  20 maja 2020 roku wejdzie w życie zakaz sprzedaży papierosów mentolowych i z kapsułką. O tym, że produkty te znikną ze sklepowych półek nie wie dwie trzecie społeczeństwa i połowa palaczy. Ci, którzy wiedzą, w ponad 80 proc. nie wierzą w skuteczność wprowadzenia zakazu w walce z nałogiem.

Filmy - Papierosy (27)

 • Światowy Dzień Rzucania Palenia. Jak walczyć z tym nałogiem?

  Światowy Dzień Rzucania Palenia co roku obchodzony jest w trzeci czwartek listopada. To idealny moment, żeby zerwać z uciążliwym nałogiem, który szkodzi zdrowiu palącym oraz osobom będącym biernymi palaczami. Oto kilka rad, które pomogą to zrobić. (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Zakaz palenia - zamach na wolność czy troska o zdrowie?

  Europejscy palacze mają coraz gorzej - palenie w przestrzeni publicznej staje się niemal tabu, a z opakowań papierosów epatują zjedzone norotworem ludzkie organy. Czy da się całkowicie wytępić ten brzydki nałóg, czy jednak byłby to zamach na wolność osobistą? #Europeo
 • Dwulatek i jego niepokojące hobby. O co chodzi?!

  Wstrząsające nagranie pewnego chłopczyka z Indonezji, który wypala dwie paczki papierosów dziennie. Rodzice tłumaczą to, że dziecko dzięki nałogowi szybciej dorasta i nic nie robią sobie z alarmów jakie biją od lekarzy, którzy jasno tłumaczą, że nikotyna jest niebezpieczna dla mózgu, który jest w fazie rozwoju.
 • Orangutan palący papierosa. Osobliwy widok w indonezyjskim zoo

  Orangutan, podopieczny zoo w indonezyjskiej miejscowości Bandung, podniósł i palił papierosa rzuconego w jego stronę przez jednego z odwiedzających. Nie jest to pierwszy przypadek kontrowersji wywołanych przez zoo w Bandung. W styczniu 2017 roku pojawiło się nagranie na którym niedźwiedzie błagają odwiedzających o jedzenie. Jak informują lokalne media, zoo tłumaczy swoje problemy brakami kadrowymi. (STORYFUL/x-news)