Biznes - papier

Artykuły - Papier (16)

 • Polska jest potęgą w produkcji papieru toaletowego

  Polska jest potęgą w produkcji papieru toaletowego

  Papier toaletowy, który był jednym z głównych deficytowych towarów w PRL, jest obecnie eksportowym hitem Polski. Sprzedajemy go głównie Niemcom, a nasz kraj jest trzecim na świecie dostawcą tego artykułu codziennego użytku - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • W Polsce zmniejszyła się produkcja papieru gazetowego i wzrosły jego ceny

  W Polsce zmniejszyła się produkcja papieru gazetowego i wzrosły jego ceny

  Awaria w International Paper Kwidzyn sprawiła, że w Polsce znacząco zmniejszyła się produkcja papieru gazetowego i wzrosły jego ceny - mówi Maciej Hoffman z Izby Wydawców Prasy. Wydawcy liczą na to, że maszyna ruszy pod koniec czerwca. Producent zapewnia, że prace naprawcze są w toku.
 • Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych po raz pierwszy odkrywa tajemnice. Prawie wszystkie...

  Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych po raz pierwszy odkrywa tajemnice. Prawie wszystkie...

  Z okazji 98. urodzin Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych dziennikarze prasy, radia, telewizji i PAP po raz pierwszy w historii firmy mieli okazję poznać prawie wszystkie jej tajemnice, warunki pracy na liniach produkcyjnych oraz schron Reduty PWPW. Rozmawiali także z przedstawicielami zarządu spółki o planach rozwoju i zagrożeniach.
 • Polska firma wydaje średnio na wydruki 8 proc. swoich obrotów

  Polska firma wydaje średnio na wydruki 8 proc. swoich obrotów

  Zarówno w urzędach, jak i firmach coraz częściej wprowadzany jest elektroniczny obieg dokumentów. Jednak pozycja papierowych wersji wydaje się niezagrożona. Koszty druku w polskich firmach oscylują w okolicach 8 proc. ich obrotów, podczas gdy średnia światowa to 3-5 proc. Dzięki narzędziom optymalizowania wydruku ten koszt można zbić nawet do 2 proc. obrotów.
 • Ustawa o obligacjach podpisana

  Ustawa o obligacjach podpisana

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ostatnio ustawę o obligacjach, poszerzającą m.in. katalog papierów wartościowych emitowanych przez przedsiębiorstwa o obligacje podporządkowane i obligacje wieczyste.
 • Arctic Paper unika podawania prognoz

  Arctic Paper nie widzi powodów, dla których wyniki II półrocza miałyby się różnić od tych wypracowanych w I połowie roku, która była dla grupy udana.
 • Mularczyk: Trzeba wprowadzić krajowy obieg używanych podręczników

  Mularczyk: Trzeba wprowadzić krajowy obieg używanych podręczników

  Szef klubu Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk domaga się wprowadzenia krajowego systemu obiegu i zakupu używanych podręczników szkolnych. Pozwoliłoby to obniżyć ich ceny nawet o 50-70 proc.; czas skończyć "z patologiczną praktyką" w tej kwestii - dowodzi.
 • Papier poddaje się powoli

  Papier poddaje się powoli

  W ciągu ostatnich 25 lat, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, efektywność przedsiębiorstw w sektorze prywatnym w USA wzrosła o ponad 50 proc. - wyliczyła firma doradcza Deloitte*. Urządzenia mobilne, takie jak laptopy, tablety i smartfony oraz postępująca elektronizacja wymiany informacji pomiędzy firmami, znacząco przyczyniły się do tego wzrostu. W Polsce, choć firmy coraz odważniej korzystają z dobrodziejstw e-gospodarki, digitalizacja niektórych pozornie naturalnych dla niej obszarów postępuje zbyt wolno. Dzieje się tak często z powodu przepisów, które nie nadążają za postępem technologicznym.
 • "Puls Biznesu": Biurowe wojny elektroniki z papierem

  Zaledwie 10 proc. faktur w naszym kraju wystawia się w formie elektronicznej - donosi "Puls Biznesu", powołując się na badanie "E-faktura w Polsce" zrealizowane przez PKPP Lewiatan w 2012 r.
 • Papier trzyma się nieźle

  Papier trzyma się nieźle

  Rozmawiamy z Arkadiuszem Widawskim, współtwórcą i redaktorem naczelnym drukowanego magazynu Online Marketing Polska oraz organizatorem Kongresów Online Marketing.