papier toaletowy

Artykuły - Papier toaletowy (27)

 • Koronawirus. Niemcy kupują więcej papieru toaletowego i mydła

  Koronawirus. Niemcy kupują więcej papieru toaletowego i mydła

  Liczba infekcji koronawirusem rośnie, a Niemcy już teraz kupują więcej papieru toaletowego i mydła. Ogólnie nastroje konsumentów znacząco się pogarszają z powodu pandemii koronawirusa - wynika z analizy Federalnego Urzędu Statystycznego, omawianej w czwartek przez "Der Spiegel".
 • Gdzie jest najtańszy papier toaletowy? Ceny różnią się nawet o 80 proc.

  Gdzie jest najtańszy papier toaletowy? Ceny różnią się nawet o 80 proc.

  Z ogólnopolskiej analizy cen detalicznych, wykonanej przez Hiper-Com Poland i Grupę AdRetail, wynika, że Polacy kupują papier toaletowy najtaniej w dyskontach, a najdrożej - w sieciach cash&carry. Różnica wynosi 41 proc. Z raportu wychodzi też na to, że największe rozbieżności cenowe sięgają aż 80 proc. i dotyczą tzw. 6-paków. Z kolei patrząc na województwa, widać, że najtaniej jest w warmińsko-mazurskim, a najdrożej - w opolskim i zachodnio-pomorskim. Różnica między nimi jest na poziomie 9 proc.
 • Australijczycy znów ruszyli do sklepów po... papier toaletowy

  Australijczycy znów ruszyli do sklepów po... papier toaletowy

  W związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w stanie Wiktoria Australijczycy znów ruszyli do sklepów po papier toaletowy. Sieci supermarketów przywróciły w piątek limity na zakup tego towaru i innych artykułów gospodarstwa domowego.
 • Niemcy: Papier toaletowy - symbolem epidemii koronawirusa

  Niemcy: Papier toaletowy - symbolem epidemii koronawirusa

  Niemcy gromadzą go i gromadzą. Kiedy zaostrza się kryzys z koronawirusem ujawnia się fenomen kulturowy i ekonomiczny: papier toaletowy.
 • W sklepach widać wyraźny wzrost cen papieru toaletowego. Branża już zapowiada kolejne podwyżki

  W sklepach widać wyraźny wzrost cen papieru toaletowego. Branża już zapowiada kolejne podwyżki

  W bieżącym roku minimalne ceny promocyjne papieru toaletowego spadły średnio o 6 proc. czteropaki najbardziej potaniały w hipermarketach, sześciopaki - tylko w drogeriach i aptekach, a ośmiopaki - wyłącznie w dyskontach. Maksymalne koszty zakupu w promocji wzrosły aż o 33 proc. Cztery rolki najmocniej zdrożały w sieciach typu convenience. Artykuł pakowany po 6 szt. też wyraźnie poszedł w górę w tym formacie. Ośmiorolkowe opakowania szczególnie podrożały w hipermarketach. Z kolei średnie ceny promocyjne zwiększyły się o nieco ponad 5 proc. Poza drobnymi wyjątkami, bez względu na rozmiar paczki, prawie wszędzie były podwyżki.
 • Dyskonty z większą liczbą promocji papieru toaletowego. Hipermarkety odpuszczają

  Dyskonty z większą liczbą promocji papieru toaletowego. Hipermarkety odpuszczają

  Częstotliwość promowania papieru toaletowego pakowanego po 8 rolek w ciągu dwóch lat prawie się nie zmieniła. Odnotowano średnio 2,6-2,7 promocji na sieć. W tym samym czasie opakowania po 16 szt. miały wyniki 0,6-0,7.
 • Kliencie, rób zapasy! Wkrótce papier toaletowy może zdrożeć nawet o 30 proc.

  Kliencie, rób zapasy! Wkrótce papier toaletowy może zdrożeć nawet o 30 proc.

  Średnie ceny papieru toaletowego z dwóch poprzednich lat i z ośmiu miesięcy br. były dość porównywalne. W przypadku opakowań po osiem sztuk wynosiły kolejno 6,81 zł w 2016 roku, 6,67 zł w 2017 roku i 6,60 zł w 2018 roku. Jeśli chodzi o produkty pakowane po 16 rolek, to w tym samym okresie nastąpił wzrost tylko o 0,49 zł na paczce.
 • Korea Południowa została zaatakowana... papierem toaletowym

  Korea Południowa została zaatakowana... papierem toaletowym

  Korea Północna rozpoczęła dość nietypową ofensywę przeciwko swemu sąsiadowi z południa. Tym razem pod balony podwiesili… papier toaletowy.

Filmy - Papier toaletowy (8)