papier

Artykuły - Papier (27)

 • Coca-Cola pokazała prototyp papierowej butelki

  Coca-Cola pokazała prototyp papierowej butelki

  Znany koncern został niedawno uznany za firmę produkującą największe ilości zanieczyszczającego środowisko plastiku. W odpowiedzi przygotował on prototypową wersję nowej, papierowej butelki.
 • Polska jest potęgą w produkcji papieru toaletowego

  Polska jest potęgą w produkcji papieru toaletowego

  Papier toaletowy, który był jednym z głównych deficytowych towarów w PRL, jest obecnie eksportowym hitem Polski. Sprzedajemy go głównie Niemcom, a nasz kraj jest trzecim na świecie dostawcą tego artykułu codziennego użytku - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • W Polsce zmniejszyła się produkcja papieru gazetowego i wzrosły jego ceny

  W Polsce zmniejszyła się produkcja papieru gazetowego i wzrosły jego ceny

  Awaria w International Paper Kwidzyn sprawiła, że w Polsce znacząco zmniejszyła się produkcja papieru gazetowego i wzrosły jego ceny - mówi Maciej Hoffman z Izby Wydawców Prasy. Wydawcy liczą na to, że maszyna ruszy pod koniec czerwca. Producent zapewnia, że prace naprawcze są w toku.
 • Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych po raz pierwszy odkrywa tajemnice. Prawie wszystkie...

  Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych po raz pierwszy odkrywa tajemnice. Prawie wszystkie...

  Z okazji 98. urodzin Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych dziennikarze prasy, radia, telewizji i PAP po raz pierwszy w historii firmy mieli okazję poznać prawie wszystkie jej tajemnice, warunki pracy na liniach produkcyjnych oraz schron Reduty PWPW. Rozmawiali także z przedstawicielami zarządu spółki o planach rozwoju i zagrożeniach.
 • Chińczycy stworzyli papier odporny na ogień i wodę

  Chińczycy stworzyli papier odporny na ogień i wodę

  Naukowcy z Szanghaju stworzyli materiał, który może zrewolucjonizować różne dziedziny życia.
 • Polska firma wydaje średnio na wydruki 8 proc. swoich obrotów

  Polska firma wydaje średnio na wydruki 8 proc. swoich obrotów

  Zarówno w urzędach, jak i firmach coraz częściej wprowadzany jest elektroniczny obieg dokumentów. Jednak pozycja papierowych wersji wydaje się niezagrożona. Koszty druku w polskich firmach oscylują w okolicach 8 proc. ich obrotów, podczas gdy średnia światowa to 3-5 proc. Dzięki narzędziom optymalizowania wydruku ten koszt można zbić nawet do 2 proc. obrotów.
 • Ustawa o obligacjach podpisana

  Ustawa o obligacjach podpisana

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ostatnio ustawę o obligacjach, poszerzającą m.in. katalog papierów wartościowych emitowanych przez przedsiębiorstwa o obligacje podporządkowane i obligacje wieczyste.
 • RMF 24: Papier wielokrotnego użytku

  RMF 24: Papier wielokrotnego użytku

  Chemicy z University of California w Riverside opracowali technologię produkcji papieru wielokrotnego użytku. Od razu uspokajamy, chodzi o papier do drukarek. Wykorzystane w nim właściwości substancji zwanych barwnikami redoks pozwala wymazywać i zapisywać daną stronę nawet 20 razy, przy trwałości druku sięgającej około trzech dni. Jak donosi w najnowszym numerze czasopismo "Nature Communications", autorzy pracują już nad poprawą tych parametrów.
 • Arctic Paper unika podawania prognoz

  Arctic Paper nie widzi powodów, dla których wyniki II półrocza miałyby się różnić od tych wypracowanych w I połowie roku, która była dla grupy udana.

Filmy - Papier (44)

 • Ostronos znalazł nową ulubioną zabawkę. Papier toaletowy

  Ostronos odkrył nową ulubioną zabawkę. Papier toaletowy. Dla nas może wydawać się to bardzo banalna zabawa, ale zwierzakowi przypadła wyjątkowo do gustu.
 • Jak zrobić nożyk do papieru?

  Nożyk do papieru to bardzo przydatny przyrząd - zwykle nie używamy go na co dzień, ale kiedy jest już potrzebny, szybko odczuwamy jego brak. W sklepach papierniczych można kupić ostry, niewielki nożyk, ale ten możecie również zrobić samodzielnie! Zobaczcie, jak zrobić nożyk do papieru!
 • Witraż na okno - ptaszek

  Samodzielnie robione witraże to ozdoba wielu okien dziecięcych pokojów od lat. Któż z nas nie robił ich na zajęciach plastyki w podstawówce? Oto, jak zrobić witraż na okno w kształcie ptaka - to naprawdę proste!
 • Papier pakunkowy na Walentynki - zrób go sam!

  Walentynki to szczególna okazja, podczas której często ktoś wyznaje komuś miłość po raz pierwszy, zaś pary z dłuższym stażem po prostu podkreślają drobnymi prezentami swoje uczucie. To święto obchodzi cały świat! Bez prezentów się nie obędzie - to fakt, a ponieważ te adresowane są do najbliższej nam osoby, warto zadbać, by prezent w każdym calu podkreślał osobistą relację i uczucia. Właśnie dlatego warto spróbować przygotować samodzielnie papier do pakowania prezentów na Walentynki - w ten sposób będzie jeszcze piękniej! Zobaczcie, jak zrobić papier pakunkowy na Walentynki - to dziecinnie proste!