Papcio Chmiel

Artykuły - Papcio Chmiel (9)

 • Rosiński, Baranowski, Papcio Chmiel: Dlaczego warto inwestować w polski komiks

  Rosiński, Baranowski, Papcio Chmiel: Dlaczego warto inwestować w polski komiks

  - Coraz więcej miłośników i kolekcjonerów interesuje się tą gałęzią sztuki. Rekord należy do projektu okładki do XX Księgi "Tytusa, Romka i A’Tomka" autorstwa Papcio Chmiela, wylicytowany za 75 tysięcy złotych - powiedział nam Michał Bolka z Domu Aukcyjnego DESA Unicum. To najlepszy czas na inwestycję w polski komiks!
 • "Papcio Chmiel" kończy 90 lat

  "Papcio Chmiel" kończy 90 lat

  Twórca jednej z najpopularniejszych w Polsce serii komiksowych, "Tytus, Romek i A'Tomek", publicysta i uczestnik powstania warszawskiego, Henryk Chmielewski, 7 czerwca obchodzi 90 urodziny. Dla wielu jest znany jako "Papcio Chmiel".
 • Tytus, Romek i A'Tomek tym razem gonią bolszewików

  Tytus, Romek i A'Tomek tym razem gonią bolszewików

  Po raz kolejny Henryk Jerzy Chmielewski, znany jako Papcio Chmiel, umieścił swych bohaterów w historycznych realiach. Tym razem Tytus, Romek i A'Tomek biorą udział w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r., której 90. rocznica przypada w tym roku.
 • Tytus, Romek i A'Tomek pod Grunwaldem

  Papcio Chmiel, czyli Henryk Chmielewski - autor komiksów o przygodach Tytusa, Romka i A'Tomka - pracuje nad kolejnym odcinkiem przygód trójki przyjaciół. Tym razem bohaterowie przeniosą się w czasy bitwy pod Grunwaldem - informuje "Rzeczpospolita".
 • Mural Papcia Chmiela w Muzeum Powstania Warszawskiego

  Henryk Chmielewski, słynny Papcio Chmiel, autor serii komiksów o przygodach Tytusa, Romka i A'Tomka namalował w Muzeum Powstania Warszawskiego mural, przedstawiający bohaterów swojego komiksu jako uczestników Powstania Warszawskiego.
 • Medale Gloria Artis dla twórców komiksów

  Autorzy polskich komiksów - Henryk Jerzy Chmielewski znany jako "Papcio Chmiel", Tadeusz Baranowski - autor przygód profesorka Nerwosolka i Janusza Christa - twórca "Kajko i Kokosza", w uznaniu zasług dla polskiej kultury zostali uhonorowani przez ministra kultury Kazimierza Michała Ujazdowskiego medalami Gloria Artis.
 • Bohaterowie Papcia Chmiela od dziś na ekranach kin

  Dziś wchodzi na ekrany film animowany "Tytus, Romek i A'Tomek wśród złodziei marzeń". Pełnometrażowy film animowany z postaciami z kultowych komiksów Papcia Chmiela przedstawiony zostanie kolejnemu pokoleniu odbiorców.
 • "Tytus Romek i A'Tomek wśród złodziei marzeń": Przed premierą

  "Tytus Romek i A'Tomek wśród złodziei marzeń": Przed premierą

  W poniedziałek 18 marca, wieczorem, w warszawskim kinie "Relax", odbędzie się uroczysta premiera filmu animowanego "Tytus Romek i A'Tomek wśród złodziei marzeń", na którą - oprócz twórców - przybędzie sam Papcio Chmiel, autor najsłynniejszego komiksu w naszym kraju. Wcześniej jednak film obejrzeli dziennikarze.
 • Tytus, Romek i A´Tomek na dużym ekranie

  Tytus, Romek i A´Tomek na dużym ekranie

  W warszawskim Studio Grafiki Filmowej trwają prace nad filmową, animowaną wersją jednego z najsłynniejszych polskich komiksów o przygodach Tytusa, Romka i A´Tomka. Producentem filmu jest wydawnictwo Prószyński i S-ka, właściciel praw do dzieł Henryka Jerzego Chmielewskiego, znanego jako Papcio Chmiel. Obraz wyreżyseruje Leszek Gładysz, twórca filmów "O dwóch takich co ukradli księżyc" oraz "Odwrócona góra".