Paolo Gabriele

Artykuły - Paolo Gabriele (24)

 • Komisja kardynałów za aktem łaski dla papieskiego kamerdynera

  Komisja kardynałów za aktem łaski dla papieskiego kamerdynera

  Komisja kardynałów powołana w kwietniu przez Benedykta XVI do wyjaśnienia sprawy wycieku tajnych dokumentów z Watykanu opowiedziała się za ułaskawieniem papieskiego kamerdynera Paolo Gabriele, skazanego za tę kradzież na półtora roku więzienia - podała Ansa.
 • Papieski kamerdyner trafi w czwartek do celi

  Papieski kamerdyner trafi w czwartek do celi

  Wyrok 1,5 roku więzienia dla papieskiego kamerdynera Paolo Gabriele za kradzież dokumentów uprawomocnił się i jeszcze w czwartek skazany trafi do celi - ogłosił Watykan. Stolica Apostolska oświadczyła, że skandal ten przyniósł poważne szkody jej wizerunkowi.
 • Papieski kamerdyner skazany na półtora roku więzienia

  Papieski kamerdyner skazany na półtora roku więzienia

  Papieski kamerdyner Paolo Gabriele został w sobotę skazany przez sąd w Watykanie za kradzież tajnych dokumentów na trzy lata pozbawienia wolności. Kara została natychmiast zmniejszona do półtora roku za zasługi dla Kościoła w przeszłości i wyrażenie skruchy.
 • Papieski majordomus: Uważam się za niewinnego

  Papieski majordomus: Uważam się za niewinnego

  Podczas drugiej rozprawy w procesie w Watykanie w sprawie kradzieży tajnych dokumentów oskarżony o to były papieski kamerdyner Paolo Gabriele oświadczył we wtorek, że uważa się za niewinnego. Przyznał, że zdradził zaufanie Benedykta XVI, i dodał: otoczenie manipulowało papieżem.
 • Czy polski ksiądz był powiernikiem papieskiego kamerdynera?

  Czy polski ksiądz był powiernikiem papieskiego kamerdynera?

  Czy polski ksiądz był kierownikiem duchowym papieskiego kamerdynera Paolo Gabriele, sądzonego w Watykanie za kradzież dokumentów? - pytają włoskie media. Tożsamość spowiednika majordomusa to największa teraz zagadka skandalu z wyciekiem poufnych not i listów.
 • Kardynał-prawnik: Papież wybaczy kamerdynerowi i go ułaskawi

  Kardynał-prawnik: Papież wybaczy kamerdynerowi i go ułaskawi

  Benedykt XVI przebaczy swemu kamerdynerowi Paolo Gabriele oraz jego pomocnikowi, informatykowi, i obu ułaskawi - uważa jeden z najwyższych rangą kardynałów-prawników w Kurii Rzymskiej Velasio De Paolis z Sygnatury Apostolskiej, watykańskiego Sądu Najwyższego.
 • Papież Benedykt i niewierny kamerdyner. Historia sprzed prawie stu lat

  Papież Benedykt i niewierny kamerdyner oskarżony o współpracę z wywiadem - te wydarzenia sprzed niemal stu lat w Watykanie, za pontyfikatu Benedykta XV przypomniał watykanista dziennika "La Stampa" w związku z rozpoczęciem procesu majordomusa Paolo Gabriele.
 • Watykan: Proces papieskiego kamerdynera

  Watykan: Proces papieskiego kamerdynera

  Dwie godziny i kwadrans trwała pierwsza rozprawa w rozpoczętym dzisiaj rano procesie byłego papieskiego kamerdynera Paolo Gabriele, oskarżonego o kradzież tajnych dokumentów i listów z apartamentu Benedykta XVI. Następna rozprawa odbędzie się 2 października.
 • W sobotę początek procesu papieskiego kamerdynera

  W sobotę rano rozpoczyna się w Watykanie budzący ogromne zainteresowanie mediów z całego świata proces byłego papieskiego kamerdynera Paolo Gabriele, oskarżonego o kradzież tajnych dokumentów z apartamentu Benedykta XVI. Majordomusowi grożą 4 lata więzienia.
 • Proces papieskiego kamerdynera może przesłonić wydarzenia w Kościele

  Proces papieskiego kamerdynera może przesłonić wydarzenia w Kościele

  W związku z rozpoczynającym się 29 września procesem papieskiego kamerdynera Paolo Gabriele, oskarżonego o kradzież tajnych dokumentów, Watykan stoi przed poważnym wyzwaniem; co zrobić, by sprawa ta nie przesłoniła zapowiadanych wielkich wydarzeń w Kościele.