Państwo Islamskie

Artykuły - Państwo Islamskie (292)

 • Państwo Islamskie dokonało dekapitacji 19-latka

  Państwo Islamskie dokonało dekapitacji 19-latka

  Państwo Islamskie (IS) dokonało egzekucji 19-latka, który był w grupie porwanych w ubiegłym miesiącu druzów w syryjskiej muhafazie as-Suwajda - podały w niedzielę syryjskie media i organizacje pozarządowe.
 • Państwo Islamskie wciąż zarabia 50 mln USD na ropie

  Państwo Islamskie wciąż zarabia 50 mln USD na ropie

  Według ekspertów finansowych pomimo utraty większości terytoriów Państwo Islamskie wciąż zarabia ok. 4 mln USD miesięcznie na handlu ropą. W przeszłości dochody z ropy były głównym źródłem dochodów terrorystów, jako że ISIS kontrolowało kilka głównych pól naftowych w północnym Iraku i wschodniej Syrii. Jednak utrata tych obszarów poważnie zaszkodziła jego finansom. W dodatku kilka tygodni temu ISIS straciło lukratywne pole naftowe Omar w Syrii, kontrolowane od lipca 2013 r.
 • ​USA gratulują Irakowi wygranej wojny z Państwem Islamskim

  ​USA gratulują Irakowi wygranej wojny z Państwem Islamskim

  Władze USA pogratulowały w sobotę rządowi Iraku zwycięstwa w wojnie z dżihadystyczną organizacją Państwo Islamskie (IS). Jednocześnie podkreślono, że wyzwolenie Iraku nie oznacza, iż w tym kraju zakończyła się walka z terroryzmem.
 • Rodziny dżihadystów zostaną wydalone z Iraku

  Rodziny dżihadystów zostaną wydalone z Iraku

  Ok. 300 kobiet i dzieci zagranicznych bojowników z Państwa Islamskiego (IS), schwytanych przez irackie władze w Mosulu, wywieziono w kierunku Bagdadu w celu "wydalenia do krajów pochodzenia" - poinformował w poniedziałek przedstawiciel lokalnych władz.
 • ​ISIS nadawało w szwedzkim radiu

  ​ISIS nadawało w szwedzkim radiu

  Zwolennicy tzw. Państwa Islamskiego przejęli częstotliwość szwedzkiej radiostacji Mix Megapol i przez 30 minut nadawali zapętlony utwór zachęcający do wstąpienia w szeregi ISIS - informuje "Daily Mail".
 • ​Turcja: Zatrzymano 100 osób podejrzanych o związki z Państwem Islamskim

  W ramach operacji antyterrorystycznej wymierzonej w Państwo Islamskie (IS) turecka policja zatrzymała w piątek 100 osób, podejrzanych o związki z tą dżihadystyczną organizacją - poinformowała oficjalna agencja Anatolia.
 • ​Rosja: Zrozpaczone matki szukają córek, które dołączyły do ISIS

  ​Rosja: Zrozpaczone matki szukają córek, które dołączyły do ISIS

  W Rosji doszło do spotkania matek, których córki dołączyły w Syrii i Iraku do tzw. Państwa Islamskiego, z kremlowskimi oficjelami - informuje AFP.
 • ​Syria: Trwające od trzech lat oblężenie Dajr az-Zaur bliskie końca

  ​Syria: Trwające od trzech lat oblężenie Dajr az-Zaur bliskie końca

  W niedzielę wieczorem armia syryjska (SAA) zbliżyła się na odległość pięciu kilometrów od oblężonej od ponad trzech lat przez Państwo Islamskie (IS) rządowej enklawy w Dajr az-Zaur. Przerwanie oblężenia będzie jednak dopiero początkiem bitwy o kontrolę nad całym miastem.
 • ​Państwo Islamskie zadeklarowało odpowiedzialność za atak nożownika w Brukseli

  ​Państwo Islamskie zadeklarowało odpowiedzialność za atak nożownika w Brukseli

  Państwo Islamskie (IS) zadeklarowało odpowiedzialność za dokonany w piątek w Brukseli atak z użyciem noża na trzech belgijskich żołnierzy, z których jeden zastrzelił napastnika - podała w sobotę należąca do tej organizacji agencja prasowa Amak.

Filmy - Państwo Islamskie (27)