Panie Dulskie

Artykuły - Panie Dulskie (7)

 • ​Krystyna Janda: Wszechobecna dulszczyzna

  ​Krystyna Janda: Wszechobecna dulszczyzna

  ​Krystyna Janda, Katarzyna Figura i Maja Ostaszewska zagrały główne role w "Paniach Dulskich" Filipa Bajona. Film, który trafia w piątek, 2 października, do kin, jest "swobodnym uzupełnieniem" komediodramatu Gabrieli Zapolskiej.
 • "Panie Dulskie" [recenzja]: Rzeczpospolita babska

  "Panie Dulskie" [recenzja]: Rzeczpospolita babska

  W "Paniach Dulskich" władzę sprawują kobiety. Mężczyźni żyją pod ich pantoflem, w rodzinnych dyskusjach nie zabierają głosu. Jedyna forma buntu, na jaką ich stać, to ucieczka z domu.
 • "Panie Dulskie": Sonia Bohosiewicz jako femme fatale

  "Panie Dulskie": Sonia Bohosiewicz jako femme fatale

  Siłą komedii "Panie Dulskie" są "krwiste damskie role". "Kobiety, kobiety i jeszcze raz kobiety!" - mówi Sonia Bohosiewicz, która w filmie Filipa Bajona gra mściwą i nietolerującą niewierności femme fatale. "Zwykle w tamtej epoce zdradzone kobiety próbowały się otruć lub powiesić. Moja bohaterka jest inna. Za swoje krzywdy odpłaca kulą w łeb".
 • Katarzyna Figura: Od dziecka po sędziwą staruszkę

  Katarzyna Figura: Od dziecka po sędziwą staruszkę

  O mężczyznach, którzy rządzą światem i kobietach, które rządzą mężczyznami. O ciekawości, rodzinnych grzeszkach i scenicznej metamorfozie w… staruchę, której nie sposób nie lubić. O wszystkich tych sprawach opowiada gwiazda komedii (nie)obyczajowej „Panie Dulskie” – Katarzyna Figura
 • Katarzyna Figura: U Bajona jak u Altmana

  Katarzyna Figura: U Bajona jak u Altmana

  2 października do kin wejdą "Panie Dulskie" - nowy film Filipa Bajona, który rzuca świeże spojrzenie na ponadczasową komedię "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. W doborowej obsadzie, w tytułowych rolach - Krystyna Janda, Maja Ostaszewska i Katarzyna Figura. - Na planie "Pań Dulskich’"znów czułam się niczym w "Pret-a-Porter’"Roberta Altmana - mówi ta ostatnia.
 • "Panie Dulskie": Skandal w kamienicy Krystyny Jandy [zwiastun]

  "Panie Dulskie": Skandal w kamienicy Krystyny Jandy [zwiastun]

  Nowy film Filipa Bajona, twórcy kinowych przebojów "Śluby panieńskie" i "Przedwiośnie" rzuca świeże spojrzenie na ponadczasową komedię "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością. W doborowej obsadzie między innymi: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska, Mateusz Kościukiewicz, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Herman, Sebastian Fabijański i Olgierd Łukaszewicz.
 • "Panie Dulskie" w kinach od 2 października

  "Panie Dulskie" w kinach od 2 października

  "Panie Dulskie" Filipa Bajona trafią na ekrany kin 2 października.

Zdjęcia - Panie Dulskie (26)

Filmy - Panie Dulskie (2)