panele słoneczne

Artykuły - Panele słoneczne (71)

Zdjęcia - Panele słoneczne (9)

Filmy - Panele słoneczne (5)

 • Polacy inwestują w fotowoltaikę na skalę, która jest zaskoczeniem

  Nowy nabór wniosków do programu „Mój prąd” rozpoczął się w połowie stycznia. Do rozdysponowania jest 900 mln zł. Pieniędzy wystarczy dla 180 tys. gospodarstw domowych. Pierwszy etap naboru wniosków do programu dofinansowującego prywatne instalacje fotowoltaiczne zakończył się dużym sukcesem. W 2019 r. do Ministerstwa Aktywów Państwowych wpłynęło 20 tys. wniosków do akceptacji. Popularność rządowego programu była zaskakująca, a proces akceptowania wniosków i przekazywania dotacji też był pozytywnym zaskoczeniem.
 • Dotacje na panele fotowoltaiczne wystarczą tylko dla 200 tys. rodzin

  Prywatni odbiorcy energii elektrycznej mają otrzymać dotacje maksymalnie do 50 proc. wartości instalacji fotowoltaicznej, ale nie więcej niż 5 tys. zł. Trzeba się spieszyć, bo budżet rządowego programu “Mój prąd” to tylko 1 mld zł.
 • Nowy program Ministerstwa Energii dofinansuje panele słoneczne Polaków

  Ministerstwo Energii, przy współpracy z Ministerstwem Środowiska, ogłosiło parę dni temu rozpoczęcie programu „Mój prąd”. To inicjatywa skierowana do właścicieli gospodarstw domowych, którzy chcieliby zainstalować na swoim dachu panele fotowoltaiczne. Celem programu jest zwiększenie liczby mikroźródeł energii, z których korzystać będą polskie gospodarstwa domowe. Dofinansowanie może pokryć nawet 50% kosztów kupna i instalacji urządzeń – nie może jednak przekroczyć kwoty 5 tysięcy złotych. Eksperci przyznają, że jest to niewielka suma – jednak dla osób fizycznych, chcących zapewnić produkcję prądu dla jednego domu, może być znacząca. Szczególnie, że za instalacją paneli fotowoltaicznych nie przemawiają tylko względy ekologiczne. Coraz więcej osób inwestuje w fotowoltaikę, mając na uwadze swój domowy budżet.
 • Ponad 50 tys. Polaków produkuje już energię elektryczną

  Ponad 50 tys. Polaków stało się producentami energii elektrycznej. Taka inwestycja zwraca się po 6-7 latach, coraz szybciej, bo spadły ceny paneli fotowoltaicznych. Liczba konsumentów energii i jednocześnie jej producentów (prosumenci), którzy nadwyżki energii oddają do sieci rosła szczególnie szybko w minionym roku. Jedną z przyczyn jest spadek kosztów takiej domowej instalacji.