pandy

Artykuły - Pandy (83)

 • Przodkowie pand żyli w Europie

  Przodkowie pand żyli w Europie

  Powszechnie uważa się, że pandy od zawsze żyją w Chinach. Najnowsze dowody sugerują, że 10 mln lat temu przodkowie tych niedźwiedzi zamieszkiwali Europę.
 • Polak potrafi. Auto co 33 s!

  Polak potrafi. Auto co 33 s!

  Siedem milionów aut wyprodukowała w ciągu minionych 35 lat tyska fabryka samochodów. Prawie co trzeci egzemplarz, jaki zjechał z linii produkcyjnych zakładu, to popularny maluch, którego wytwarzanie zakończyło się ostatecznie 10 lat temu w Bielsku-Białej.
 • Preseria nowego auta z Polski

  Preseria nowego auta z Polski

  Na przełomie sierpnia i września przygotowania do produkcji nowej lancii ypsilon w fabryce Fiata w Tychach wkroczyły w końcową fazę. Wkrótce z linii produkcyjnej zjadą pierwsze, próbne egzemplarze tego modelu. Seryjna produkcja ma ruszyć w pierwszym kwartale 2011 r.
 • Po wakacjach ostatnie przygotowana do produkcji nowej lancii

  Przygotowania do produkcji nowej lancii ypsilon w fabryce Fiata w Tychach wkraczają w końcową fazę - po wakacjach rozpocznie się weryfikacja procesu produkcyjnego, potem z linii zjadą pierwsze, próbne egzemplarze - podali w niedzielę przedstawiciele fabryki.
 • Panda do Włoch. To nie strata

  Panda do Włoch. To nie strata

  Przygotowania do produkcji nowej lancii ypsilon w fabryce Fiata w Tychach wkraczają w końcową fazę - po wakacjach rozpocznie się weryfikacja procesu produkcyjnego, potem z linii zjadą pierwsze, próbne egzemplarze - podali w niedzielę przedstawiciele fabryki.
 • Lancia zamiast pandy. Z dopłatą

  Międzyresortowy zespół do spraw inwestycji zagranicznych rekomendował rozpoczęcie prac nad wieloletnim programem wsparcia, związanym z uruchomieniem w fabryce Fiata w Tychach produkcji nowej lancii ypsilon - podał resort gospodarki.
 • Jest decyzja w sprawie pandy!

  Jest decyzja w sprawie pandy!

  Koncern Fiat ogłosił w piątek, że nowa generacja pandy będzie produkowana we Włoszech. Samochód od połowy 2011 roku będzie produkowany w zakładzie w Pomigliano d'Arco pod Neapolem.
 • Ostatnia debata, ostatnie słowa

  Kandydaci PO i PiS na prezydenta Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński tuż po rozpoczęciu środowej debaty uścisnęli sobie dłonie. Walka jednak była zażarta.
 • Dla Fiata pokusa z Polski jest coraz większa

  W komunikacie po referendum w zakładach pod Neapolem ws. przeniesienia do Włoch z Polski produkcji nowej pandy, Fiat wyraził w środę zadowolenie z "postawy związków zawodowych i pracowników", nie określił jednak wyraźnie swego stanowiska.
 • 62 proc. załogi fabryki Fiata poparło produkcję pandy

  62 procent pracowników fabryki Fiata pod Neapolem opowiedziało się za porozumieniem z koncernem w sprawie przeniesienia tam z Polski produkcji nowej pandy - to oficjalne wyniki wtorkowego referendum wśród 5-tysięcznej załogi.

Filmy - Pandy (6)

 • Robią z psów... pandy! W sieci wrze

  Pewna kawiarnia dla zwierząt w Chinach postanowiła "przerabiać" psy. Czworonogi są farbowane na czarno i biało, aby wyglądały jak... młode panda. Ta dziwaczna "atrakcja" wywołała gorącą debatę na temat traktowania zwierząt i ochrony ich praw.
 • Małe pandy rozrabiają. Cudowne bliźniaki

  W belgijskim ZOO na początku sierpnia urodziły się pandy-bliźniaki. Maluchy właśnie obchodzą swój pierwszy miesiąc życia pod czujnym okiem opiekunów. Czyż nie są cudowne? - Na razie wygląda to tak, że jeden maluch spędza z matką dwa dni, a później kolejny. Co oznacza, że co dwa dni widzą swoją mamę, a następnie spędzają dwa dni w inkubatorze z nami - mówi Tim Bouts, dyrektor zoologiczny Pairi Daiza.
 • Dlaczego pandy są czarno-białe?

  Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego pandy są czarno-białe? Jak się okazuje, niezwykłe ubarwienie ma przede wszystkim jeden cel. Koniecznie zobaczcie!
 • Czy to pandy, czy to psy?

  Trzy psiaki z Singapuru szturmem podbiły internet – wszystko przez nietypowe umaszczenie, które upodabnia je do pand. Ich właścicielka, Meng Jiang mówi, że ludzie często mylą jej czworonogi z zagrożonymi niedźwiedziami, zatrzymują ich na ulicy, robią zdjęcia. Nic dziwnego, podobieństwo jest naprawdę duże… chociaż troszeczkę naciągane – sierść zwierząt została ufarbowana. DouDou, Tudou i Yumi to psy rasy Chow Chow. Zanim Meng postanowiła zabarwić je na czarno, ich futra były śnieżnobiałe. Czworonogi szybko zyskały sławę w internecie. Wraz ze wzrastającą popularnością, coraz częściej pojawiały się pytania o zdrowie zwierząt. Według zapewnień właścicieli, farbą, której użyli do zabarwienia sierści, jest w bezpieczna, w 100% organiczna i nietoksyczna.