pandy

Artykuły - Pandy (83)

 • Przodkowie pand żyli w Europie

  Przodkowie pand żyli w Europie

  Powszechnie uważa się, że pandy od zawsze żyją w Chinach. Najnowsze dowody sugerują, że 10 mln lat temu przodkowie tych niedźwiedzi zamieszkiwali Europę.
 • Polak potrafi. Auto co 33 s!

  Polak potrafi. Auto co 33 s!

  Siedem milionów aut wyprodukowała w ciągu minionych 35 lat tyska fabryka samochodów. Prawie co trzeci egzemplarz, jaki zjechał z linii produkcyjnych zakładu, to popularny maluch, którego wytwarzanie zakończyło się ostatecznie 10 lat temu w Bielsku-Białej.
 • Preseria nowego auta z Polski

  Preseria nowego auta z Polski

  Na przełomie sierpnia i września przygotowania do produkcji nowej lancii ypsilon w fabryce Fiata w Tychach wkroczyły w końcową fazę. Wkrótce z linii produkcyjnej zjadą pierwsze, próbne egzemplarze tego modelu. Seryjna produkcja ma ruszyć w pierwszym kwartale 2011 r.
 • Po wakacjach ostatnie przygotowana do produkcji nowej lancii

  Przygotowania do produkcji nowej lancii ypsilon w fabryce Fiata w Tychach wkraczają w końcową fazę - po wakacjach rozpocznie się weryfikacja procesu produkcyjnego, potem z linii zjadą pierwsze, próbne egzemplarze - podali w niedzielę przedstawiciele fabryki.
 • Panda do Włoch. To nie strata

  Panda do Włoch. To nie strata

  Przygotowania do produkcji nowej lancii ypsilon w fabryce Fiata w Tychach wkraczają w końcową fazę - po wakacjach rozpocznie się weryfikacja procesu produkcyjnego, potem z linii zjadą pierwsze, próbne egzemplarze - podali w niedzielę przedstawiciele fabryki.
 • Lancia zamiast pandy. Z dopłatą

  Międzyresortowy zespół do spraw inwestycji zagranicznych rekomendował rozpoczęcie prac nad wieloletnim programem wsparcia, związanym z uruchomieniem w fabryce Fiata w Tychach produkcji nowej lancii ypsilon - podał resort gospodarki.
 • Jest decyzja w sprawie pandy!

  Jest decyzja w sprawie pandy!

  Koncern Fiat ogłosił w piątek, że nowa generacja pandy będzie produkowana we Włoszech. Samochód od połowy 2011 roku będzie produkowany w zakładzie w Pomigliano d'Arco pod Neapolem.
 • Ostatnia debata, ostatnie słowa

  Kandydaci PO i PiS na prezydenta Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński tuż po rozpoczęciu środowej debaty uścisnęli sobie dłonie. Walka jednak była zażarta.
 • Dla Fiata pokusa z Polski jest coraz większa

  W komunikacie po referendum w zakładach pod Neapolem ws. przeniesienia do Włoch z Polski produkcji nowej pandy, Fiat wyraził w środę zadowolenie z "postawy związków zawodowych i pracowników", nie określił jednak wyraźnie swego stanowiska.
 • 62 proc. załogi fabryki Fiata poparło produkcję pandy

  62 procent pracowników fabryki Fiata pod Neapolem opowiedziało się za porozumieniem z koncernem w sprawie przeniesienia tam z Polski produkcji nowej pandy - to oficjalne wyniki wtorkowego referendum wśród 5-tysięcznej załogi.

Filmy - Pandy (21)

 • Zabawa nowo narodzonych pand. Urocze

  Dwa samce pandy, pięciomiesięczne bliźniaki, zadebiutują przed publicznością berlińskiego zoo. Nazywają się Meng Xiang, co oznacza „długo oczekiwany sen” i Meng Yuang czyli „spełnienie marzeń”. Są to pierwsze pandy, które urodziły się w Niemczech, ale podobnie jak ich rodzice, należą do zoo w Chinach, które wypożyczyło zwierzęta. Na nagraniu widać zabawę młodych pand w przeznaczonym dla nich wybiegu w berlińskim ogrodzie zoologicznym. (STORYFUL/x-news)
 • Mała panda jest prawdziwym śpiochem. Mama nie może jej dobudzić

  Jeśli chodzi o pobudki, to zwierzęta mają tym z problem i chciałyby pospać jeszcze 5 minut. Idealny przykład tego stanowi ta mała panda, która jest prawdziwym śpiochem. Nawet jej mama ma problem z dobudzeniem swojej pociechy. (STORYFUL/x-news)
 • Z górki na pazurki! Turlanie to ulubione zajęcie pand

  Pandy z chińskiego ośrodka Research Base of Giant Panda Breeding podbijają internet. Wygłupom zwierzaków nie ma końca. Z górki na pazurki! Turlanie to zdecydowanie ich ulubione zajęcie. (STORYFUL/x-news)
 • Pandy akrobatki! Bezbłędnie trzymają równowagę

  Pandy akrobatki! Bezbłędnie trzymają równowagę podczas ześlizgiwania się z drzewa na specjalnej drabince. Jedna z nich wykonuje także obrót. (STORYFUL/x-news)