pandemia koronawirusa

Artykuły - Pandemia koronawirusa (244)

 • Off Festival Katowice przełożony na 2022 r. [NOWA DATA, MIEJSCE, BILETY]

  Off Festival Katowice przełożony na 2022 r. [NOWA DATA, MIEJSCE, BILETY]

  Off Festival Katowice odbędzie się dopiero w weekend sierpnia 2022 roku - poinformowali jego organizatorzy. W tym roku w Dolinie Trzech Stawów zabrzmi muzyka, w ramach nowej formuły OFF Country Club! - podali na swojej stronie internetowej.
 • Po pandemii: Co trzeci przedsiębiorca przyznaje, że nie płaci w terminie

  Po pandemii: Co trzeci przedsiębiorca przyznaje, że nie płaci w terminie

  Pandemia wyraźnie wpłynęła na zdolność firm do terminowego regulowania zobowiązań. Dziś co trzeci przedsiębiorca przyznaje, że płaci z opóźnieniem. Mimo to 43 proc. właścicieli firm dobrze ocenia swoją sytuację ekonomiczną, a 28 proc. spodziewa się poprawy w najbliższych trzech miesiącach - pokazuje ósma już edycja badania Krajowego Rejestru Długów "KoronaBilans MŚP".
 • Pandemia koronawirusa. Hiszpański sąd uznał COVID-19 za chorobę zawodową w wyroku bez precedensu

  Pandemia koronawirusa. Hiszpański sąd uznał COVID-19 za chorobę zawodową w wyroku bez precedensu

  Sąd w mieście Talavera de la Reina, w środkowej Hiszpanii, orzekł, że COVID-19 należy uznać za chorobę zawodową w przypadku pracowników służby zdrowia. To bezprecedensowy wyrok w tym kraju.
 • Polski lek na COVID-19 w zawieszeniu od ośmiu miesięcy

  Polski lek na COVID-19 w zawieszeniu od ośmiu miesięcy

  Osocze nie działa – przekonują brytyjscy naukowcy. Mimo to prace nad lekiem z płynnego składnika krwi trwają. Choć z problemami - brakuje pacjentów, którzy wzięliby udział w badaniach klinicznych.
 • Hays Poland: Pracujący rodzic ma teraz trudniej

  Hays Poland: Pracujący rodzic ma teraz trudniej

  Łączenie obowiązków zawodowych i rodzinnych stało się większym wyzwaniem w czasie pandemii, chociaż praca z domu pozwala oszczędzić czas na dojazdach.
 • Ceny stali szybko nie spadną

  Ceny stali szybko nie spadną

  Stal drożeje i nic nie wskazuje na to, by ten trend miał się odwrócić. Popyt jest duży, a produkcja ograniczona. Pogrążone w koronawirusowym kryzysie kraje z całego świata szykują duże projekty infrastrukturalne, które mają pobudzić ich gospodarki. Zapotrzebowanie na stal będzie więc rosnąć.
 • Restauratorzy wracają do pracy w ostatniej chwili

  Restauratorzy wracają do pracy w ostatniej chwili

  To najwyższy czas na otwarcie gastronomii, bo jej zaległości wobec dostawców i banków sięgają już prawie 728 mln zł. Tylko w marcu nieopłacone na czas rachunki i raty kredytów wzrosły o 13 mln zł, dwa razy bardziej niż w poprzednich miesiącach. Uruchomienie restauracyjnych ogródków 15 maja to zaledwie początek powrotu do normalności. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, lokale będą od 28 maja mogły wrócić do regularnego funkcjonowania, choć na razie nadal tylko z co drugim stolikiem.
 • Do widzenia recesjo

  Do widzenia recesjo

  Recesję, która jeszcze w I kwartale zżerała polską gospodarkę, utopiliśmy z radością jak Marzannę. W II kwartale - pomimo kwietniowego lockdownu - wzrost będzie bardzo mocny. Nie zmienia to faktu, że wzrost polskiej gospodarki od kilku ostatnich lat nie jest zdrowy. Może się szybko wypalić. Czy wtedy czeka nas rozwój poniżej potencjału, a nawet stagnacja?
 • 5000 zł jednorazowego dodatku dla personelu niemedycznego - Morawiecki

  5000 zł jednorazowego dodatku dla personelu niemedycznego - Morawiecki

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że postanowiono przekazać jednorazowy dodatek dla personelu niemedycznego w wysokości 5 tys. zł. Jak mówił, dodatkowe wsparcie obejmie osoby, które przepracowały co najmniej 21 dni "w obszarze covidowym".
 • Eksperci ostrzegają przed "czarnym grzybem"

  Eksperci ostrzegają przed "czarnym grzybem"

  ​Lekarze w Indiach ostrzegają przed nagłym wzrostem przypadków mukormykozy, groźnej grzybicy, która atakuje pacjentów z Covid-19, prowadząc często do śmierci pacjentów. W Indiach diagnozowana jest blisko połowa wszystkich nowych infekcji SARS-CoV-2 na świecie i prawie jedna trzecia związanych z nim zgonów - wynika z zestawienia agencji Reutera.

Filmy - Pandemia koronawirusa (96)

 • Rosja: Lekkie podejście do pandemii. Będzie trzecia fala?

  Szczepienia przeciw COVID-19 idą w Rosji powoli, bo ludzie nie chcą się szczepić. Mało kto nosi maseczki ochronne. Tymczasem na oddziałach covidowych rośnie liczba ciężkich przypadków, a przerażeni postawą Rosjan lekarze ostrzegają przed trzecią falą pandemii w kraju.
 • Włochy: Wenecja tęskni za turystami

  Z powodu pandemii Wenecja świeci pustkami. Mieszkańcy miasta zostają więc bez pracy.
 • Polska jest czwartym największym eksporterem sprzętu AGD na świecie

  Pralki, zmywarki, lodówki czy suszarki do ubrań polskiej produkcji podbijają zagraniczne rynki – odpowiadają za ok. 2 proc. światowego popytu na sprzęt AGD. W rankingu największych eksporterów Polskę wyprzedzają tylko Chiny, Niemcy i Meksyk. Ta tradycyjnie silna branża na skutek pandemii spowolniła jedynie na początku pierwszego lockdownu, ale już od września ub.r. obserwowane są rekordowe poziomy produkcji. To może być efekt zmiany nawyków zakupowych konsumentów, którzy zamiast na usługi, rozrywkę czy wakacje więcej wydawali na remonty i wyposażenie domu.
 • Pracownicy uciekają na elastyczne formy zatrudnienia, by przetrwać kryzys

  Jednym z efektów kryzysu pandemicznego są zmiany na rynku pracy. W 2020 roku odnotowaliśmy wzrost zatrudnienia – pojawiło się 47 tysięcy więcej osób pracujących, w porównaniu z danymi przedpandemicznymi. Analiza tych wyników wskazuje jednak, że są one konsekwencją wzrostu liczby osób pracujących w rolnictwie lub samozatrudnionych. To oznacza, że wiele osób uciekało do takich form pracy albo ze względu na brak możliwości zatrudnienia się na umowę o pracę, lub z powodu żądania pracodawcy. Od lat obserwujemy bowiem zjawisko wypychania pracowników na samozatrudnienie – co łączy się z oszczędnością pracodawców, którym obniżają się koszty pracy zatrudnionej osoby.