pandemia

Artykuły - Pandemia (650)

 • Wakacje we Włoszech. Od niedzieli łagodzenie obostrzeń

  Wakacje we Włoszech. Od niedzieli łagodzenie obostrzeń

  Test na COVID-19, obowiązkowa kwarantanna i zakaz przemieszczania się po czerwonych i pomarańczowych regionach kraju - Włosi liczą, że chociaż niektóre z tych obostrzeń znikną od połowy maja. Premier Mario Draghi zapowiedział bowiem, że kraj wprowadzi dla zagranicznych turystów własny "zielony certyfikat", zanim zrobi to Bruksela.
 • Długa lista wyzwań dla Polski po pandemii

  Długa lista wyzwań dla Polski po pandemii

  Za rok polska gospodarka wróci do poziomu sprzed pandemii - twierdzi co drugi uczestnik badania "Wskaźnik Aktywności Gospodarczej" (WAG), przeprowadzonego przez ekspertów Szkoły Głównej Handlowej (SGH) i Forum Ekonomicznego. Nie brakuje jednak problemów, które trzeba szybko rozwiązać m.in. w edukacji czy służbie zdrowia - wynika z badania WAG.
 • Rzecznik MŚP apeluje o szybsze zdjęcie obostrzeń w gospodarce

  Rzecznik MŚP apeluje o szybsze zdjęcie obostrzeń w gospodarce

  Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego i Rady Medycznej o przyspieszenie zdejmowania obostrzeń w gospodarce.
 • Ubezpieczenia nie rozwiążą sprawy szkód pandemicznych

  Ubezpieczenia nie rozwiążą sprawy szkód pandemicznych

  Rosną straty gospodarcze spowodowane pandemią, ale ubezpieczenie przedsiębiorstwa od przerw w działalności w razie strat spowodowanych lockdownem jest niemal niemożliwe. Firmy poszukują sposobów wykupienia ochrony, ale żeby pokryć dotychczasowe straty, ubezpieczycielie musieliby zbierać składki przez 150 lat.
 • Pszczoły wykryją osoby zarażone SARS-CoV-2

  Pszczoły wykryją osoby zarażone SARS-CoV-2

  ​Jest wiosna, a to sprzyja aktywności pszczół. Już wkrótce owady te mogą zostać przystosowane do wykrywania osób z COVID-19. Jak to możliwe?
 • Ekspert alarmuje: Tylko jedna rzecz uchroni nas przed kolejnymi pandemiami

  Ekspert alarmuje: Tylko jedna rzecz uchroni nas przed kolejnymi pandemiami

  Różnorodność biologiczna to największy skarb, jaki mamy, choć jednocześnie chyba najmniej przez nas doceniany. A tylko ona uchroni nas przed przenoszeniem się kolejnych odzwierzęcych wirusów na ludzi i przed kolejnymi pandemiami - podkreśla ekolog prof. Piotr Skubała.
 • Hotele. Co po pandemii?

  Hotele. Co po pandemii?

  Setki tysięcy hoteli na całym świecie będą wznawiać działalność w miarę postępów akcji szczepień i sukcesów w opanowywaniu pandemii koronawirusa. Eksperci przewidują ogromną konkurencję na odradzającym się rynku.
 • Pierwsza komunia w czerwcu będzie 1500 zł droższa niż w maju

  Pierwsza komunia w czerwcu będzie 1500 zł droższa niż w maju

  Pandemiczna pierwsza komunia w maju będzie kosztować około 1900 zł dla dziewczynki i 1650 zł dla chłopca. W wersji czerwcowej, z limitem 50 osób i przyjęciem w restauracji jest to 1500 zł więcej. Absolutne minimum na organizację komunii to 1000 zł - przekonują eksperci.
 • Wyniki z 21 krajów: Rzadkie schorzenie powiązane z COVID-19

  Wyniki z 21 krajów: Rzadkie schorzenie powiązane z COVID-19

  ​Naukowcy oficjalnie powiązali COVID-19 z rzadkim stanem neurologicznym. Mowa o ostrym poprzecznym zapaleniu rdzenia kręgowego (ATM).

Filmy - Pandemia (357)