Pan T.

Artykuły - Pan T. (10)

 • "Pan T.": Z życia umęczonego inteligenta [recenzja]

  "Pan T.": Z życia umęczonego inteligenta [recenzja]

  Najnowszy film Marcina Krzyształowicza wchodzi do kin w cieniu kontrowersji. "Pan T." miał pierwotnie opowiadać o Leopoldzie Tyrmandzie. Nie zgodzili się jednak na to spadkobiercy pisarza. Sprawa została przypomniana na jakiś czas przed premierą i przez moment obawiano się nawet, że obraz w ogóle nie wejdzie do kin. Tak się jednak nie stało. Na szczęście, bo "Pan T." to jedna z ciekawszych polskich produkcji ostatnich tygodni i dobre zamknięcie udanego dla rodzimej kinematografii roku.
 • ​Jerzy Bończak: Woda zamiast wódki

  ​Jerzy Bończak: Woda zamiast wódki

  W filmie "Pan T." Jerzy Bończak kreuje postać I sekretarza KC PZPR, Bolesława Bieruta. Bardzo przypomina go w warstwie wizualnej, ale sportretował go w konwencji komediowej.
 • Maria Sobocińska: Nowy talent z filmowego klanu

  Maria Sobocińska: Nowy talent z filmowego klanu

  Główną rolę żeńską w filmie "Pan T." reżyser Marcin Krzyształowicz powierzył Marii Sobocińskiej. Ta 25-letnia aktorka dopiero rozpoczyna karierę, ale jej nazwisko fanom kina na pewno wydaje się znajome. Maria pochodzi bowiem z rodziny wybitnych operatorów filmowych.
 • Marta Wierzbicka debiutuje na kinowym ekranie

  Marta Wierzbicka debiutuje na kinowym ekranie

  Marta Wierzbicka, była gwiazda serialu "Na Wspólnej", debiutuje na kinowym ekranie. W obrazie "Pan T." 28-latkę zobaczymy w epizodycznej roli kelnerki.
 • Paweł Wilczak: Do tej roli schudł 12 kilogramów

  Paweł Wilczak: Do tej roli schudł 12 kilogramów

  Film "Pan T." to powrót dawno niewidzianego w głównej roli Pawła Wilczaka. Aktor, znany dotąd z seriali komediowych lub sensacyjnych, pokazuje tu swoje nowe aktorskie oblicze. Do roli w filmie Marcina Krzyształowicza schudł też aż 12 kilogramów.
 • Nadzwyczajna obsada "Pana T."

  Nadzwyczajna obsada "Pana T."

  Takiego zestawu aktorów nie było od dawna! Nadzwyczajna obsada w wyczekiwanym filmie Marcina Krzyształowicza. "Pan T." w kinach od 25 grudnia
 • Spór o "Pana T.": Twórcy filmu odpowiadają synowi Leopolda Tyrmanda

  Spór o "Pana T.": Twórcy filmu odpowiadają synowi Leopolda Tyrmanda

  "Pan T." nie narusza praw autorskich, majątkowych i osobistych do twórczości Leopolda Tyrmanda - napisali w specjalnym oświadczeniu twórcy i producenci filmu. Dodano, że film nie zawiera elementów twórczych pochodzących z "Dziennika 1954" Tyrmanda i nie może być uznany za jego adaptację.
 • "Pan T.": Ostatni kinowy występ Kazimierza Kutza

  "Pan T.": Ostatni kinowy występ Kazimierza Kutza

  W nowym filmie Marcina Krzyształowicza "Pan T." w jednej ze scen zobaczymy osobliwe trio: satyryka Jacka Fedorowicza, reżysera Kazimierza Kutza i profesora ekonomii Jacka Balcerowicza. Dla zmarłego w grudniu 2018 roku Kazimierza Kutza był to ostatni kinowy występ, reżyser pożegnał się z kinem w charakterystyczny dla siebie sposób - z przekleństwami na ustach.
 • Bierut pali jointa w scenie z filmu "Pan T."

  Bierut pali jointa w scenie z filmu "Pan T."

  Jerzy Bończak i Paweł Wilczak palą jointa w pierwszym fragmencie filmu „Pan T.", którego pierwszy publiczny pokaz odbył się w środę, 18 września, na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
 • Nowy film nagradzanego twórcy "Obławy"

  Nowy film nagradzanego twórcy "Obławy"

  Paweł Wilczak, Sebastian „Stanki” Stankiewicz, Wojciech Mecwaldowski, Jerzy Bończak i Katarzyna Warnke w filmie „Pan T.”. Pełna czarnego humoru, seksu i wzruszeń, zaskakująco współczesna historia o Polsce z absurdalnych czasów w kinach od 27 września

Filmy - Pan T. (2)