palma

Artykuły - Palma (86)

 • Najlepsze kwiaty do salonu i sypialni

  Najlepsze kwiaty do salonu i sypialni

  Dobrze wybrane i wyeksponowane rośliny zastąpią drogie dekoracje wnętrza, oczyszczą powietrze i zadbają o jego jakość.
 • Rób zdjęcia wszędzie , nie przejmuj się zasadami!

  Rób zdjęcia wszędzie , nie przejmuj się zasadami!

  Lomografia kojarzyć może się jedynie z kolejną, chwilową, modą. Nic w tym dziwnego - istnieje liczne grono osób, które posiadanie tego typu aparatu traktuje w kategoriach lansu i podążania za trendami. Warto jednak, w ramach odmiany od, wszechobecnych, lustrzanek i aparatów cyfrowych, spróbować, choć przez chwilę, spojrzeć na świat lomograficznymi soczewkami.
 • Palma Violets - biografia

  Palma Violets to indie rockowa grupa z Londynu. Powstała w 2012 roku. W jej skład wchodzą: Sam Fryer (gitara, wokal), Chilli Jesson (gitara basowa), Pete Mayhew (instrumenty klawiszowe), Will Doyle (perkusja). Zespół zyskał spore uznanie, zwłaszcza u brytyjskich dziennikarzy i krytyków muzycznych, ze względu na liczne i bardzo udane nawiązania do rockowej psychodelii lat 70. Grupa podpisała kontrakt z prestiżową londyńską wytwórnią - Rough Trade Records, mającej w swoim katalogu takich ar
 • Urodziny muzy Pedro Almodovara

  Urodziny muzy Pedro Almodovara

  Rossy De Palma, najbardziej wyrazista aktorka, jaka stanęła na planie filmów słynnego hiszpańskiego reżysera Pedro Almodovara, w niedzielę obchodziła urodziny. Od "kobiety na skraju załamania nerwowego", po kobietę spełnioną - to najkrótsze podsumowanie 48 lat życia aktorki.
 • Czy nowe A3 powtórzy sukces poprzednika? Dlaczego nie...

  Czy nowe A3 powtórzy sukces poprzednika? Dlaczego nie...

  Kiedy ogromny, mieszczący niemal 400 pasażerów airbus A330 ląduje w Palma de Mallorca, na wypełnionym niemieckimi emerytami pokładzie rozlegają się burzliwe oklaski.
 • Złota Palma dla Michaela Haneke

  Złota Palma dla Michaela Haneke

  Michael Haneke, reżyser filmu "Miłość" ("Amour"), został zdobywcą Złotej Palmy 65. edycji festiwalu w Cannes. Przewodniczący jury Nanni Moretti podkreślił jednak "fundamentalną rolę" dwojga głównych aktorów: 81-letniego Jean-Louisa Trintignanta i 85-letniej Emmanuelle Rivy.
 • "Kanał": W ciemności

  "Kanał": W ciemności

  W piątek, 20 kwietnia 2012, mija 55 lat od premiery "Kanału" Andrzeja Wajdy. To pierwszy polski film, który został dostrzeżony na świecie (Srebrna Palma w Cannes).
 • Łyse: 43. konkurs na najpiękniejszą palmę kurpiowską

  Rekordowa ilość - około 250 palm - została w niedzielę zgłoszona do 43. konkursu na najpiękniejszą, tradycyjną palmę kurpiowską, jaki odbywa się w Niedzielę Palmową w Łysych (Mazowieckie). Najwyższa ma mniej więcej 8-9 metrów wysokości.
 • Emerytury pod palmami?

  Emerytury pod palmami?

  Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po ostatnich zmianach w emeryturach, polegających głównie na zasypaniu dziury w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych pieniędzmi OFE, a już rząd przymierza się do kolejnych zmian dotyczących wydłużenia wieku emerytalnego.
 • Włochy: Dwoje nowych ministrów w rządzie Berlusconiego

  Nitto Francesco Palma został nowym ministrem sprawiedliwości Włoch, a Anna Maria Bernini - ministrem do spraw europejskich. Nominacje otrzymali od prezydenta Giorgio Napolitano na wniosek premiera Silvio Berlusconiego.

Filmy - Palma (1)

 • Jedziesz tam na wakacje? Zapomnij o alkoholu!

  Palma, stolica Majorki, wprowadziła sankcje dla niesfornych turystów. Na jednej z popularnych plaż zakazano picia alkoholu, ponieważ młodzi goście często urządzają tam prawdziwe libacje. Muszą zniknąć stamtąd nawet plastikowe wiadra z winem. Tym, którzy się nie podporządkują, grozi 200 euro grzywny! – Wielu turystom wydaje się, że mogą robić, co im się podoba, bo przecież nie są u siebie w kraju. Ale tak nie jest! – podkreśla miejscowy funkcjonariusz policji. Pytanie, jak zniosą to Polacy, którzy uwielbiają wypoczywać w hiszpańskich kurortach...