pallad

Artykuły - Pallad (8)

 • Metal, który dał zarobić więcej niż srebro i złoto

  Metal, który dał zarobić więcej niż srebro i złoto

  ​Rok 2019 był bardzo dobry dla metali szlachetnych. Rekordowe korzyści zapewnił inwestorom pallad. Jego cena wzrosła o ponad 50 proc.
 • Spada aktywność inwestorów na rynkach Grupy GPW

  Spada aktywność inwestorów na rynkach Grupy GPW

  Spadek wartości obrotu akcjami w ramach arkusza zleceń na Głównym Rynku o 7,5% rdr do 14,0 mld zł w grudniu 2019 r." Spadek łącznego wolumenu obrotu instrumentami pochodnymi o 23,2% rdr do poziomu 645,3 tys. szt. w grudniu 2019 r.
 • Wzrosty na rynkach surowcowych

  Wzrosty na rynkach surowcowych

  Podobnie jak inne klasy aktywów, sektor surowców odnotował zdecydowane zyski w pierwszym kwartale 2019 r. - zwracają uwagę analitycy. - Wynoszący niemal 7 proc. zysk na indeksie towarowym Bloomberg był największy od II kwartału 2016 r., kiedy to hossa we wszystkich trzech sektorach doprowadziła do dwucyfrowego wzrostu - wylicza Ole Hansen, szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank.
 • Ceny cukru spadły najbardziej. Co jeszcze taniało najszybciej?

  Ceny cukru spadły najbardziej. Co jeszcze taniało najszybciej?

  Spośród surowców najbardziej w pierwszym półroczu staniał cukier. Europejscy rolnicy mają więc powód do zmartwień. W dalszej kolejności największe spadki dotyczyły aluminium i palladu.
 • Metale przemysłowe pod presją podaży

  W czwartek notowania indeksu CRB odbiły w górę o pół procenta po dwóch dniach wyraźnych spadków. Był to rezultat wzrostu cen surowców energetycznych oraz sporej części towarów rolnych, w tym najpopularniejszych zbóż.
 • KGHM odkrywa bogate zasoby platyny i palladu w Kanadzie

  KGHM odkrywa bogate zasoby platyny i palladu w Kanadzie

  Pierwszy sukces KGHM po przejęciu Quadry. Wstępne wyniki poszukiwań na kanadyjskim złożu Victoria potwierdziły występowanie dużych ilości platyny i palladu. - To małe złoże, ale bogate, więc ekonomicznie uzasadnione - ocenia prezes koncernu, Herbert Wirth.
 • Pallad i platyna - brudna robota, czyste zyski?

  Pallad i platyna - brudna robota, czyste zyski?

  Złoto zbliża się do 1500 dolarów za uncję zaś srebro przebiło poziom 40 dolarów i jest najdroższe w stosunku do złota od 1983 roku. Czy wobec tak wysokich cen inwestorzy mają jeszcze czego szukać na rynku metali szlachetnych?
 • Tąpnięcie ceny palladu

  Początek tygodnia przyniósł przeceny w przypadku większości surowców, którym nie sprzyjały zarówno tracące rynki akcji, jak i umocnienie dolara. Większość metali przemysłowych znajduje się znów w dolnych granicach wahań od początku roku, podobnie jest też w przypadku ziaren.

Filmy - Pallad (1)

 • Metal, który dał zarobić więcej niż srebro i złoto

  Rok 2019 był bardzo dobry dla metali szlachetnych. Rekordowe korzyści zapewnił inwestorom pallad. Jego cena wzrosła o ponad 50 proc. Pallad wykorzystywany jest przede wszystkim przez przemysł motoryzacyjny do produkcji katalizatorów.