Paliwa w Polsce

Artykuły - Paliwa w Polsce (0)

 • Paliwa: Brak szans na spadki cen paliw na stacjach

  Paliwa: Brak szans na spadki cen paliw na stacjach

  Szansa na obniżki cen na stacjach zmalała do zera, a jeśli zwyżki w hurcie utrzymają się w kolejnych dniach, na stacje mogą powrócić podwyżki - prognozują analitycy BM Reflex i e-petrol. Dodają, że ewentualne podwyżki mogą pojawić się dopiero pod koniec maja.
 • Nowe pomysły ME dot. biopaliw korzystne dla branży paliwowej?

  Nowe pomysły ME dot. biopaliw korzystne dla branży paliwowej?

  Konfederacja Lewiatan ocenia, że propozycje Ministerstwa Energii, zawarte w projekcie nowelizacji ustawy o biopaliwach są korzystne i pomogą firmom paliwowym wywiązać się z obowiązków dodawania biokomponentów do paliw.
 • Lotos i Orlen mają wystarczające zasoby na utrzymanie produkcji

  Lotos i Orlen mają wystarczające zasoby na utrzymanie produkcji

  Grupa Lotos i PKN Orlen po wstrzymaniu dostaw ropy REBCO rurociągiem "Przyjaźń" mają odpowiednie zapasy pozwalające na utrzymanie ciągłości produkcji rafinerii poinformowały koncerny w komunikacie. Jak podał Reuters, po przerwaniu dostaw ropy z Rosji do Polski, do naszego kraju dołączyli Niemcy.
 • Czy ustawa NOPEC załamie ceny ropy?

  Czy ustawa NOPEC załamie ceny ropy?

  Powrót inicjatywy amerykańskiego Kongresu dotyczącej NOPEC wywołuje przerażenie wśród krajów eksportujących ropę naftową i przedstawicieli branży zajmujących się wydobyciem tego surowca. Czy z powodu NOPEC drastycznie spadną ceny paliw? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • ME skierowało do konsultacji projekt w sprawie oznakowania stacji ładowania

  ME skierowało do konsultacji projekt w sprawie oznakowania stacji ładowania

  Ministerstwo Energii skierowało do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych projekt rozporządzenia w sprawie oznakowania miejsc ładowania lub tankowania pojazdu samochodowego oraz formułowania i udostępniania informacji o możliwości ładowania lub tankowania pojazdu samochodowego paliwem alternatywnym wraz z uzasadnieniem oraz oceną skutków regulacji.
 • Prawdziwe szaleństwo na rynku ropy

  Prawdziwe szaleństwo na rynku ropy

  Końcówka bieżącego roku na rynku ropy naftowej zapowiada się szczególnie emocjonująco. O rozchwianych nastrojach inwestorów świadczą wydarzenia ostatnich dni. Poniedziałkowa sesja na rynku ropy przyniosła przedświąteczne przeceny, po których ceny tego surowca wyznaczyły nowe tegoroczne minima. Zdaniem analityków prawdziwie dramatyczna sesja miała miejsce wczoraj. Cena ropy WTI na otwarciu znalazło się poniżej 43 USD za baryłkę.
 • NSA: Benzyna zużyta przez pracownika tylko z paragonem

  NSA: Benzyna zużyta przez pracownika tylko z paragonem

  Jeśli pracownik pojedzie służbowym autem do sklepu lub odwiezie dziecko do przedszkola i wykorzysta w ten sposób firmowe paliwo, to pracodawca musi to zaewidencjonować w kasie fiskalnej - orzekł sąd. Ministerstwo Finansów uważa co innego. Skutki tego orzeczenia może odczuć każda firma, która udostępnia służbowe samochody pracownikom.
 • Mafia paliwowa wciąż działa. Dowóz paliw monitorowany

  Mafia paliwowa wciąż działa. Dowóz paliw monitorowany

  Sekretarz Stanu, szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś mówi w Polskim Radiu 24, że mafia paliwowa w Polsce wciąż działa, choć na znacznie mniejszą skalę niż w czasie rządów koalicji PO - PSL. Obecnie, transport paliw silnikowych z baz magazynowych i ich dostarczanie do stacji paliw będzie podlegać monitorowaniu on line - przewiduje projekt ustawy, przygotowywany przez Ministerstwo Finansów.
 • Droga ropa + mocny dolar = kłopoty dla rynków wschodzących

  Droga ropa + mocny dolar = kłopoty dla rynków wschodzących

  Ostatnie tygodnie na globalnych rynkach finansowych upłynęły pod znakiem trendów, które mogą niepokoić inwestorów obecnych na rynkach wschodzących - coraz wyższe ceny ropy naftowej, a także umacniająca się amerykańska waluta.
 • Gwałtowny wzrost cen paliw na stacjach

  Gwałtowny wzrost cen paliw na stacjach

  Od końca października na krajowym rynku paliw obserwujemy wyraźne pogorszenie nastrojów, ale to ten tydzień na stacjach przynosi największe i to niekorzystne zmiany dla kierowców. Benzyny drożeją średnio o 10 - 11 gr/l, olej napędowy o 11 gr/l i autogaz o 4 g/l.

Filmy - Paliwa w Polsce (1)

 • Na tym korzystają polscy kierowcy

  Paliwa w Polsce w dalszym ciągu będą tanieć. Nie powstrzymają tego nawet państwa OPEC, które w czwartek zbierają się w stolicy Austrii. Paradoksalnie ta sytuacja jest też korzystna dla PKN Orlen. Zyski koncernu mogą wzrosnąć.