paliwa ceny

Artykuły - Paliwa ceny (50)

 • NBP: Drastyczny wzrost w naszym imporcie rosyjskiej ropy

  NBP: Drastyczny wzrost w naszym imporcie rosyjskiej ropy

  Jak podał NBP, udział Rosji w imporcie ropy do Polski w I kwartale ponownie przekroczył 70 proc., po tym jak na koniec 2019 roku wyniósł 61,5 proc. w całości importu tego surowca.
 • Rynki towarowe po zapaści wstają z kolan!

  Rynki towarowe po zapaści wstają z kolan!

  Rynek towarowy wydaje się być zdeterminowany, by zakończyć II kwartał, kwartałem ożywienia i mocnymi zyskami w sektorach energii i metali. Ogólnie indeks towarowy Bloomberg, oparty na koszyku kontraktów terminowych na kluczowe surowce, zdołał odnotować jedynie niewielki zysk w porównaniu z innymi rynkami. Indeks ten ściągają w dół produkty rolne, z których część odnotowuje straty ze względu na znaczne zapasy i spadek popytu ze strony konsumentów w okresie izolacji.
 • ​Gwałtowna przecena ropy naftowej

  ​Gwałtowna przecena ropy naftowej

  W Polsce czwartek upłynął spokojnie ze względu na brak sesji. Tego samego nie można było jednak powiedzieć o sytuacji na świecie. Sesja z 11 czerwca przyniosła duże przeceny nie tylko na rynkach akcji, ale także na rynkach surowcowych.
 • ​Ceny ropy rosną - eskaluje wojna słów na linii USA-Chiny

  ​Ceny ropy rosną - eskaluje wojna słów na linii USA-Chiny

  Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw rosną w reakcji na eskalację wojny słów na linii USA-Chiny. Na dodatek inwestorzy pozostają ostrożni co do perspektyw globalnego ożywienia popytu na paliwa - informują maklerzy.
 • Epidemia. Paliwa nie będą drożeć

  Epidemia. Paliwa nie będą drożeć

  ​Świąteczny tydzień nie przyniesie zapewne poprawy sprzedaży paliw na stacjach, ale ceny będą ulegać dalszemu obniżaniu się. Perspektywa odbicia w górę jest raczej mało prawdopodobna.
 • Ceny paliw i walut: Odbicie na rynkach

  Ceny paliw i walut: Odbicie na rynkach

  ​Ropa na giełdzie w Nowym Jorku drożeje o 13 proc. Ropa w USA drożeje o 13 proc. po tym, gdy podczas poprzedniej sesji staniała o 24 proc. Cena odbija się z najniższego poziomu od 18 lat. Surowiec jest wyceniany powyżej 23 USD za baryłkę, ale nie jest wykluczone, że wkrótce notowania spadną do 12-18 USD - informują maklerzy.
 • Rynek ropy uspokaja się. Ceny odrobiły już połowę

  Rynek ropy uspokaja się. Ceny odrobiły już połowę

  Sytuacja na rynku ropy naftowej uspokaja się po deklaracjach Arabii Saudyjskiej o bliskich terminach wznowienia produkcji - oceniają analitycy. Ich zdaniem, podwyżki na polskich stacjach benzynowych będą, ale stosunkowo niewielkie. Ceny ropy odrobiły już prawie połowę strat po dramatycznych spadkach na początku tego tygodnia. Arabia Saudyjska i Międzynarodowa Agencja Energii starają się uspokoić sytuację na globalnych rynkach paliw - podają maklerzy.
 • Rośnie ryzyko na Bliskim Wschodzie -Trump dolewa oliwy do ognia

  Rośnie ryzyko na Bliskim Wschodzie -Trump dolewa oliwy do ognia

  Zmiany średnich poziomów cen w kraju w mijającym tygodniu były w dalszym ciągu niewielkie, na poziomie 2-3 gr/l. Większych zmian możemy się spodziewać na weekend i na początku przyszłego tygodnia.
 • Spora szansa na obniżki

  Spora szansa na obniżki

  Początek wakacyjnego sezonu wyjazdów może być zaskakująco tani dla tankujących. Wynika to z przenoszenia się na stacje lawinowych obniżek cen hurtowych, które nastąpiły w ostatnim tygodniu.
 • Paliwa: Brak szans na spadki cen paliw na stacjach

  Paliwa: Brak szans na spadki cen paliw na stacjach

  Szansa na obniżki cen na stacjach zmalała do zera, a jeśli zwyżki w hurcie utrzymają się w kolejnych dniach, na stacje mogą powrócić podwyżki - prognozują analitycy BM Reflex i e-petrol. Dodają, że ewentualne podwyżki mogą pojawić się dopiero pod koniec maja.

Filmy - Paliwa ceny (3)

 • Będzie drogo na stacjach benzynowych

  Na światowych rynkach ropa naftowa bardzo potaniała. Jednak na początku wakacji benzyna na stacjach paliw będzie nadal droga. Mocny dolar wobec złotego, to jedna z przyczyn. W ciągu kilku tygodni cena ropy brent spadła z 73 USD za baryłkę do poziomu w okolicach 60 USD.
 • Ekspert: Podatki to aż 60% ceny paliwa

  Już na początku 2016 roku średnie ceny oleju napędowego w Polsce spadły poniżej 4 zł, jednak niektóre stacje już od dawna sprzedawały paliwo po niższych cenach. Jest to niezwykle optymistyczna wiadomość dla kierowców, gdyż jeszcze niedawno średnia cena litra benzyny w Polsce utrzymywała się na poziomie powyżej 5 zł za litr. Andrzej Szczęśniak, ekspert rynku ropy i paliw, twierdzi, że w sytuacji, w której cena baryłki ropy naftowej spadła ze 115 do 32 dolarów można zadać sobie pytanie, dlaczego ceny paliwa nie potaniały aż tak bardzo, jak koszt surowca. – Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Cena ropy stanowi około 1/4 lub 1/5 ceny paliwa. Koszt ropy w dzisiejszej cenie litra paliwa wynosi około 80 gr, a w momencie gdy ceny surowca kształtowały się na poziomie 115 dolarów za baryłkę koszt ten wynosił 2,20 zł. Obecnie mamy sytuację, w której ceny ropy spadły o około 70%, a z powodu pozostałych – w miarę stabilnych – czynników koszt litra benzyny na stacjach nie zmniejszył się aż tak bardzo. Zakładając, że ropa naftowa byłaby darmowa, ceny paliw na stacjach potaniałyby tylko o 1zł. Gdyby dodatkowo stacje i rafinerie wykonywały swoją pracę za darmo, paliwo kosztowałoby w okolicach 2 zł. To obrazuje, jak potężne podatki funkcjonują w branży paliwowej – w przypadku, gdy ropa jest tania, udział podatków w benzynie wynosi około 60% i zmniejsza się wraz ze wzrostem cen ropy naftowej. Natomiast klienci – wjeżdżając na stację paliw – mogą czuć się jakby właśnie wjeżdżali do Urzędu Skarbowego – zauważa Szczęśniak.
 • Total planuje do 2017 roku otworzyć w Polsce 100 stacji paliw

  Total do 2017 roku planuje otworzyć w Polsce 100 stacji paliw. Inwestycje będą realizowane głównie w południowej i zachodniej Polsce. Celem spółki jest zdobycie silnej pozycji na krajowym rynku. – Naszym celem jest posiadanie do 2017 roku 100 stacji paliw w Polsce, chcemy być marką rozpoznawalną i najczęściej wybieraną przez klientów – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Magdalena Myszczyszyn, dyrektor stacji i hurtu paliw Total Polska.